ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hej direktori brokeraja u ZABI!!! Jel jos uvijek dionice koje ste stekli lopovskom trgovinom drzite na skrb. racunima klijenata, smanjujuci im tako prividno minus i dajuci im nadu da ce se izvuci???,ali samo tako dugo dok opet ne zabijete trziste i ne srusite dionicama cijenu, kako bi klijentima za dugovanje mogli pokupiti sto veci broj dionica!!! Tada ce te opet poceti prisilno rasprodavati klijentima portfelje, a ovdje na forumu budale ce se cuditi tko to sada prodaje tako velike kolicine po najnizoj cijeni???

Poslije danasnjih 13 dionica ADRS-R-a po 160-tak kn, svrstavam Vlahovića i njemu najblize vlasnike u najgore ljude u Hrvatskoj, jer su omogucili da se to dogadja. Da li ce moci uzdignute glave hodati Istrom ne plaseci se da im netko od dionicara pljune u lice. Plivin Čović je gospodin za njega, i kad je Pliva bila na 305 kn rekao je penzionerima na GS ne prodajte do 800kn.
Tu necasnu rukovodecu strukturu trebalo bi vec nekako natjerati da postuju pozitivna kapitalisticka pravila i daju povlastenoj dionici status koji povlastenjem ima.
S vlasnicima povlastenih dionica u postenijem omjeru podijele dobit kroz adekvatnu dividendu.
Suprotno, za vlasnike redovnih dionica ne postoji obaveza isplate dividende (zaradjenu kroz sve godine vodjenja Adrisa l……im socijalistickim sistemom)

1. ZABORAVI Zelje gledaj trziste sta radi!
2. NE vjeruj slijepo mojim preporukama 90% pogrijesim

3. VELIKI L. mjenjaju taktiku sisanja malih

Malih skoro da i nema na prodaji pa LOPOVI (ne vicem nego hocu reci veliki,ne vi mali) dignuli Crobex za 4% sa 1 milion kn.
Na otvaranju vec namjeste izlaze jedni drugima prema potrebi (prvo se namiruju stranci). Vlast i regulatori nesmiju ni A, jer su im ga zabili do grla pa nemogu ni vratom micat, a osim toga treba i BF-u pomoc za visi izlaz, jer za Uskrs braniteljima nesmije stekat isplata. To se radi sad jer sljedeci tjedan kad navali raja ko ce sve namiriti.
Najbolje se vidi lopovluk na HT-r-a, prekjucer kada su dogovorene transakcije vec postale toliko ocite (male koji se ukljuce nitko ne ferma a dogovorene transakcije se provedu da ih ni pazljivi promatrac ne zamijeti TO se vidi kad niti KUPCA na kupnji niti PRODAVACA na prodaji a trgovina se odvija) , prekinuli su rad burze, kako bi na ponovnom otvaranju proveli transakcije koje su dogovorili iza zavjese.
HT je jos i zasticen politicki ali ADRIS je prica za sebe.
Na Adrisu stranci rade sto zele -igre bez granica. Tu je "cista slobodna trgovina". Digici (iz banaka) i Istrijani (vlasnici) strikaju vunu koju sisaju sa Hrvatskih ovaca (pokupovali silom sto se neda milom). Vlast i regulator sve dozvoljavaju samo da neka buduca vremena donesu siguran prihod OMF-ovima (penzijama), a kako bude vidjet ce mo ako ne oslijepimo.

Hej dragi moji sugradjani sta cekate, prodavajte HT dionice dok im dizu cijenu (politickom odlukom) nece to dugo trajati (do cijene 233,33 ako vas ne bude previse mozda uspije) promijenit ce taktiku.
—Tko spava kad je zetva nadje poslije poleglo i trulo zito!!!—

:))))))
teske optuzbe

Good artists copy. Great artists steal.

Bogami ova povlaštena lijepo grabi naprijed kao da će ove godine samo ona dobiti dividendu (ili će dobiti nešto veću),dok nam redovna meditira…… [lol] [lol],sad se razlika već lijepo smanjila.Možda netko nešto zna ili je sve ipak samo slučajnost,što bi rekli hir tržišta……..???

a kako nece grabit kad je ovo jedna od najvecih najstabilnih i najprofitabilnijih kompanija u hrvatskoj koja k tome ima transpanentno poslovanje, ispacuje dividendu, a trži se na P/E=5,32??
a kamate padaju. stiže i lova od inozemnih obveznica. ova nasa kad se oslobodi šta mislite di ce okrenuti?? [cool]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Gledajući trgovinu zadnjih dana, stječe se dojam da netko prodajući R-A pokušava "rušiti cijenu" tj. zadržati je čim duže na čim nižim razinama, vjerojatno kako bi se krcao… na P-A, obzirom na likvidnost P-A i nelikvidnost R-A očito je da se ne može na P-A utjecati koliko na R-A, a kako se psihološki očekuje nekakva razlika između P-A i R-A moguće da dotični špekulanti misle da na malim prometima na nelikvidnoj R-A mogu štopati obje cijene, i na taj način se krcati na taj jednostavan način: prodaješ R-A po malo, kako bi po tako zadržanim niskim cijenama kupovao P-A po puno komada… No očito da je pritisak na rast P-A (slijedom trenutnog sentimenta, psihologije tržišta… i čega već formirane ponude i potražnje) toliki da ovo rušenje R-A ne zaustavlja tržišne sudionike u svojoj kupovini P-A pa se cijene približavaju…, no kad tad će taj što prodaje R-A prodati sve što ima, pogotovo kada ovi kupci P-A shvate da bi mogli kupovati i R-A kad je već na prodaji, i cijene se mogu nastaviti kretati u skladu sa stvarnom ponudom i potražnjom… ukoliko ponuda i potražnja budu imale pameti :P, razlika i dalje neće biti velika, premda vjerojatno ne baš ovako, da su cijene skroz iste.

U svakom slučaju sve te priče oko trenutne ponude i potražnje, sentimenta tržišta, mogućih kratkotrajnih manipulacija cijenama i sl. su dugoročnom investitoru potpuno nebitne, jer ako ovdje fundamenti impliciraju puno veću vrijednost od trenutne tržišne cijene… možemo samo biti sretni da imamo priliku kupovati po ovakvim cijenama, i kupovali mi ili ne, kako tko može… fer vrijednost će nam jeednom biti prepoznata, dugoročnom investitoru je to jedino bitno.

A ovo sada, ADRS-P-A na 150 ili 200 kn, pa molim vas??, koja je tu razlika, to sve isto, obzirom koliko su obje cijene daleko od fundamentalne vrijednosti. Oscilacije od +/- 33%/25% su dugoročno gotovo pa irelevantne, za one koji kupuju… za nas koji više ne kupujemo… nas stvarno nema što zanimati kolika je cijena, bitno je da znamo kolika će jednoga dana biti, a to nikakve neme veze sa time kolika je danas.

A ovo sada, ADRS-P-A na 150 ili 200 kn, pa molim vas??, koja je tu razlika, to sve isto, obzirom koliko su obje cijene daleko od fundamentalne vrijednosti. Oscilacije od +/- 33%/25% su dugoročno gotovo pa irelevantne, za one koji kupuju… za nas koji više ne kupujemo… nas stvarno nema što zanimati kolika je cijena, bitno je da znamo kolika će jednoga dana biti, a to nikakve neme veze sa time kolika je danas.

ovo je jako bitno – 200/150= 1,33. Biste li radije kupili 100 ili 133 dionice za isto novaca. ako jednog dana cijena bude 1000 kuna, neće biti isto dobiti 100.000 ili 133.000 kuna.

meni se prije čini da netko mora prodavati R-A dionice, a budući da nije likvidna cijene su se gotovo izjednačile. Ja bih ipak radije kupio R-A nego P-A po istoj cijeni. Ako ikada dođe do prodaje Adrisa, nemjerljiva je razlika u vrijednosti.


ovo je jako bitno – 200/150= 1,33. Biste li radije kupili 100 ili 133 dionice za isto novaca. ako jednog dana cijena bude 1000 kuna, neće biti isto dobiti 100.000 ili 133.000 kuna.

pa ja se slažem, radije bih kupovao za 150 (tako bi i ovi koji sada kupuju, pa odatle evenutalna motivacija za onakve igrice premda ne mora značiti, kao što kažeš možda netko jednostavno mora prodavati…), i zato kažem "gotovo pa irelevantno", ključno je ovo gotovo :D, dakle nije svejedno… ali i nije previše bitno u smislu bilo za 150 bilo za 200 kupujemo nešto što dan danas realno vrijedi recimo 750, pogotovo je "sličnost tih cijena" upadljivija kada vidimo da se na burzi trguje i dioncama nekih drugih firmi po cijenama oko recimo 200 kn, a ja bih rekao da ne vrijede puno više od 250, u tom kontekstu :meni ovih naših tih 150, 200… izgleda prilično slično 😀 Velika je razlika kupovati po +/ 30 % dionicu duboko podcijenjenu, nekoliko puta podcijenjenu, i kupovati uz takav raspon dionicu koja je tu negdje oko fer vrijednosti, o tome sam govorio, premda sam načelno uvijek za: kupiti što jeftinije, ako je nešto i besramno jeftino – nastojati još jeftinije! 😀 (kako bismo dobili "što veću maržu sigurnosti", jer sigurnosti… nikad dosta 🙂 )

Ja bih ipak radije kupio R-A nego P-A po istoj cijeni.

pa normalno, zato i kažem da ponuda i potražnja mora ovo izregulirati, krenuti će ovi što kupuju P-A i na R-A, i tada se mora malo razdvojiti cijena, nekih 10 % razlike… meni djeluje čisto pristojno i više nego dovoljno.

Zna li tko koja su uopće pravila kod preuzimanja firmi koje imaju i R-A i P-A dionice. Da li je obveza preuzimanja kad se pređe 25% samo redovnih ili 25% ukupnog broja dionica? I ako netko objavi ponudu za preuzimanje da li mora dati ponudu za sve dionice i ako mora da li cijena može biti različita? Je li bilo takvih primjera kod nas?


Zna li tko koja su uopće pravila kod preuzimanja firmi koje imaju i R-A i P-A dionice. Da li je obveza preuzimanja kad se pređe 25% samo redovnih ili 25% ukupnog broja dionica? I ako netko objavi ponudu za preuzimanje da li mora dati ponudu za sve dionice i ako mora da li cijena može biti različita? Je li bilo takvih primjera kod nas?

Bio je squezee out na Banco Popolare (tako nekako se zove). Ponuđena cijena za povlaštene i redovne nije bila ista.


Zna li tko koja su uopće pravila kod preuzimanja firmi koje imaju i R-A i P-A dionice. Da li je obveza preuzimanja kad se pređe 25% samo redovnih ili 25% ukupnog broja dionica? I ako netko objavi ponudu za preuzimanje da li mora dati ponudu za sve dionice i ako mora da li cijena može biti različita? Je li bilo takvih primjera kod nas?

kada netko stekne 25 % broja glasova, tada je dužan u roku od 30 dana zatražiti od HANFE dozvolu za objavljivanje javne ponudu za preuzimanje svih dionica koje daju pravo glasa… pa po odobrenju (što će HANFA napraviti u roku od 14 dana) objavljuje ponudu za preuzimanje… naravno ako mu se ne žuri može on i malo kasniti sa tom objavom … ako je spreman platiti simboličnu kaznu 😀

Povlaštene dionice koje ne daju pravo glasa nisu predmet ponude, možeš ih steći koliko god želiš bez ikakve brige da ćeš doći u obvezu podnošenja ponude za preuzimanje, isto tako kada preuzimaš dionice sa pravom glasa ne moraš preuzimati i povlaštene, nitko te ne tjera… jedino ako udio povlaštenih u temeljnom kapitalu znatan… a ti želiš preuzeti ne samo kontrolu nego što veći udio u temeljnom kapitalu… tada će te naravno zanimati i povlaštene.

Što se tiče Adrisa, obzirom da je više od 75 % dionica sa pravom glasa u čvrstim rukama: nitko ne može doći u obvezu podnošenja ponude jer ne može steći toliko dionica… a i kada onaj ugovor o zajedničkoj skrbi dionica istekne ne vjerujem da će biti dovoljno onih koji bi bili spremni prodati svoje redovne dionice, a i kada bi se našlo takvih ljudi… ne vjerujem da bi više od 50 % dionica sa pravom glasa postalo "nesigurno" pa da i netko stekne nekako na knap 25 % i objavi ponudu, ne bi se dovoljno dioničara odazvalo da taj nepoznati netko stekne više od 50 % dionica sa pravom glasa i tako preuzme kontrolu nad Adrisom, pa čak i kada bi došlo do "takvog općeg rasula i nesloge" da većina vlasnika redovnih odluči svoje dionice nekome prodati, vjerojatno da bi Vlahović, Cuccurin i Zec se čvrsto držali skupa i nikome ne dali svojih 25 % glasova koje drže što bi i u slučaju da netko čak i stekne nekako kontrolu nad Grupom (kupivši nečije duše… za par tisuća kn po dionici :P) taj nepoznati netko ne bi baš imao potpunu slobodu upravljanja jer ovih 25 % glasova bi moglo blokirati sve strateške odluke a s kojima se ne bi možda slagali…

Tako da… preuzimanja, redovne/povlaštene… raspravama na tu temu nije mjesto u ovom dijelu foruma, jer u slučaju Adris grupe ne može doći do nikakvih takvih slučajeva/događanja.

O ovome možemo razgovarati samo u kontekstu ako nas zanima kako će Adris nekoga preuzeti… ako taj netko ima redovne i povlaštene…

P.S. Pardon, ova trojica imaju 25 % udjela u temljenom kapitalu, ali u broju glasova nekih 40 %, tako da… i 50 % glasova je prilično nemoguće i u najčudnijim scenarijima steći, a Vlahović sam ima nekih 22 % glasova, dakle gotovo pa kontrolni paket 😀



Hej direktori brokeraja u ZABI!!! Jel jos uvijek dionice koje ste stekli lopovskom trgovinom drzite na skrb. racunima klijenata, smanjujuci im tako prividno minus i dajuci im nadu da ce se izvuci???,ali samo tako dugo dok opet ne zabijete trziste i ne srusite dionicama cijenu, kako bi klijentima za dugovanje mogli pokupiti sto veci broj dionica!!! Tada ce te opet poceti prisilno rasprodavati klijentima portfelje, a ovdje na forumu budale ce se cuditi tko to sada prodaje tako velike kolicine po najnizoj cijeni???
…Tu necasnu rukovodecu strukturu trebalo bi vec nekako natjerati da postuju pozitivna kapitalisticka pravila i daju povlastenoj dionici status koji povlastenjem ima.
S vlasnicima povlastenih dionica u postenijem omjeru podijele dobit kroz adekvatnu dividendu.
Suprotno, za vlasnike redovnih dionica ne postoji obaveza isplate dividende (zaradjenu kroz sve godine vodjenja Adrisa l……im socijalistickim sistemom)
….

:))))))
teske optuzbe
[/quote]
Nije optuzba vec prokleta stvarnost!

Tesko je onima zivjet koje su sje…i (cije dionice su prodali, a dugovi ostali)!

Dragi moji sugradjani ne kupujte redovnu neka se necasni vlasnici zadave sa njom. Ili si ju neka pridodaju na ZABIn skrbnicki racun i dijele sa strancima.
-Nema nikakvog razloga kupovati redovnu dionicu dok postoji tajni dogovor medju njima,
-Nema nikakvog razloga da redovna cijenom bude niza od povlastene,jer nitko kupnjom redovne nemoze skupit ni simbolicnu kolicinu za preuzimanje
-svakom potencijalnom Kupcu TDR-a povlastena daje isti vlasnicki dio kao i redovna (pa nije ovo socijalizam nece nas jos i na tome varati). Neka im ju Dinko kupuje skuplje od povlastene i to nasim penzijama.
Lynx je pun sebe, a iz dreka se najvise moze nauciti kakva je osoba, zato njegova sranja netreba ignorirati.
-Vlasnici ce morati ili dati povlasteni status ili povlastene dionice pretvoriti u R-a, kada HR. postane pravna drzava, a do tada JAO SI ga nama.

OMF-ovi se moraju oduzeti od stranih banaka!!!

1. ZABORAVI Zelje gledaj trziste sta radi!
2. NE vjeruj slijepo mojim preporukama 90% pogrijesim

3. VELIKI L. mjenjaju taktiku sisanja malih

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

koliko znam, prošle godine je nadzorni odbor zasjedao 12.04., pa bi tako moglo biti i ove godine?

sutra je novi dan.

New Report

Close