ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam da li je izvještaj razlog ove cijene dionice Adrisa ali navjerojatnije je razlog skora liberalizacija tržišta duhanskih prerađevina čime će Adris polovinom ove godine izgubiti monopolski položaj na tom tržištu koji je imao do sada. to bi moglo rezultirati padom ukupnog prihoda od prodaje te manjom dobiti idućeg perioda. Kako se radi o povlaštenoj dionici , pad dobiti znači manje povlaštene dividende u x idućih godina a to se onda odražava na cijenu dionice.

Autor gorenavedenog teksta posjeduje manju količinu dionica ADRS-P-A

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Puno priče a ništa konkretno. Na burzi se trenutno ne trguje po fundamentima ili TA već je onako kako ekipa X hoće. Na Adrisu je očigledno da se sa malim količinma prodanih redovnih dionica ruši povlaštena. Pošto je do sada redovna uvijek bila skuplja od povlaštene nekih 20 % ekipa prvo sruši redovnu sa malom količinom i prometom, a odna krdo odreagira sa prodajom povlaštene koju ekipa X uredno tovari. Bijedno je da gazda ante i njegov batler plinio sve to mirno gledaju ili su i oni u igri. Sve u svemu ekia X je u vezi sa jednom od dvije najveće banke u HR. Pametnom dovoljno.
Za 5 – 6 mjeseci biti će jako puno bogatih ljudi u zemlji, koji će zgrnuti bogatstvo na dionicama i uredno oprati lovu koju su nezakonite stekli.

ZAGREB – Američke su dionice zabilježile najoštriji trodnevni porast vrijednosti od mjeseca studenog prošle godine nakon što je poduzeće General Electric Co. priopćilo da gubitak njegovog kreditnog rejtinga kod agencije Standard & Poor’s neće naštetiti poslovanju te nakon što je Bank of America Corp. priopćila da ove godine posluje s dobiti.

Evo, amerika skoči 4 % zato što tamo neke firme objave da novonastale situacije majkemi neće utjecati na njihovo poslovanje, a naš ante kao da je gluhonjem. Pa daj oglasite se nekim priopćenjem da bar znamo da ste živi ili možda umjesto njih Adris vodi neka čistačica dok se oni brčkaju negdje na Madivima. Žao mi je što sam uopće kupavao ovo govno od dionice upravo zbog ignorantskog odnoga uprave prema dioničarima. Prvom prilikom kada se cijena malo oporavi prodajem sve i nadam se da će se ante i plinio ugušiti u lovi koju su zgrnuli.


Ne znam da li je izvještaj razlog ove cijene dionice Adrisa ali navjerojatnije je razlog skora liberalizacija tržišta duhanskih prerađevina

upravo tako, ovi prodavači se boje dvije stvari:

1. "kratkoročno" psihološkog efekta koji će usmjeravati cijenu ako recimo slučajno izvješće bude nešto slabije zbog utjecaja nerealiziranih financijskih gubitaka posljedicom 42 %-onog pada CROBEX-a u zadnjem kvartalu 2008. na neto dobit, bez obzira što to ne predstavlja novčani odljev, bez obzira što promjena cijena dionica ne znači i pad vijednosti koju dugoročno predstavlja ta financijska imovina nego samo priliku za povoljan dokup na još veću korist u budućnosti… to prodavačima ipak ne izgleda lijepo u izvješću iz estetskih razloga, nije lijepo vidjeti pad dobiti bez obzira što to značilo ili ne značilo :d

2. "srednjoročno" prodavače brine da bi TDR mogao ostvarivati mrvicu slabije rezultate, bez obzira što na ovim cijenama nikoga ne bi trebalo zanimati što se događa sa dobiti TDR-a obzirom da na ovim cijenama nitko TDR niti ne kupuje, nego samo mijenja svoj keš za keš u bilanci ("oročen uz visoku kamatu") a TDR, kao i Maistru, kao i sve ostalo… dobiva se potpuno gratis, kakav IPO HT-a i sl. gdje se dijele dionice sa popustom, ovdje se dijele dionice za badava!, no nekoga i udjeli koje dobiju i besplatno zabrinjavaju hoće li imati dobit par postotaka manju ili veću, hajde da očekuju da će TDR u narednom razdoblju malo za promjenu umjesto Maistre sudjelovati negativno u konsolidiranim rezultatima, tada TDR možda netko niti ne bi htio niti za badava, no ovako… kada nitko baš to ne očekuje, nije mi jasno koji je problem 135 kn keša zamijeniti za "135 kn oročenja u banci zvanoj Adris grupa" uz nagradni dobitak udjela u TDR-u (sa Istragrafikom, Hrvatskim Duhanima, Adistom i svim Rovitama), Maistri, iNovinama, Tisku, Opresi, Distripressu, trima ribogojilištima, Abilii… i još bar 10-ak kn po dionici hrpe drugih sitnih i likvidinijih udjela ovako depresivnih cijena kakve su nam sad na ZSE.

Mora da je oročenje izašlo iz mode kada nekoga ne može stimulirati niti uz visoku kamatu kao poseban bonus još i ovakva nagrada u udjelima i dionicima… isto tako i nekretnine više nisu u modi jer kroz gore spomenute nagradne udjele koje se dobije gratis uz preuzimanje keša-za-keš se kontrolira još nekih cca. 150 kn po dionici knjigovodstvene (dijelom amortizirane) vrijednosti nekretnina tržišne tko zna kolike, ništa ne pomaže… ili kako objasniti onda ovih 400 tisuća kn prometa, kako nitko nije zainteresiran u ova kaotična vremena umjesto kupnje dionica kupiti oročen keš a dionice i sve ostalo cjenovno osjetljivo (nekretnine) primati isključivo na poklon "pa što bude", jer kupnja ADRS po 135 kn je upravo to, hrpa stvari: besplatno, kao ono u Srbiji pandan našim IPO-ima besplatno dijeljenje dionica građanima, kod nas je 300.000 ljudi bilo zainteresirano kupovati HT a sad nisu zainteresirani besplatno dobivati dionice i udjele uz jedno jednostavno oročenje [lol]

jedan od razloga zasto je stopiran ADRIS,upravo protgovano sa 16 434 kom.Naj vjerojatnije dogovorena ili cijenom uvjetovan izlazak.

Ustvari, nakon malo računanja ta Opresa uopće nije loša stvar. Ako gledamo kroz prizmu-cijenu Adrisove dionice, plaćeno je 3kn po dionici. Za to je kupljeno oko 6kn prihoda po dionici, i cca 20% više zaposlenih. A čije će cigarete prodavati….to je valjda jasno:)

jel danas izvješće?

ili sam ja pobrko lončiće … [thumbsup]


jedan od razloga zasto je stopiran ADRIS,upravo protgovano sa 16 434 kom.Naj vjerojatnije dogovorena ili cijenom uvjetovan izlazak.

kao sta sam i mislio.Namjerno stopana cijena radi izlaska .Do sada protrgovano 31 400 kom.


jel danas izvješće?

ili sam ja pobrko lončiće … [thumbsup]


Izviješće a onda Ardris na 200 kuna.



jel danas izvješće?

ili sam ja pobrko lončiće … [thumbsup]


Izviješće a onda Ardris na 200 kuna.
[/quote]
Pomalo, do 200kn ima skoro 50%, tako da ni dva izvjestaja ne bi pogurala do 200, a i tada bi redovna morala biti na 240kn

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

evo i ja se ukrcao danas u vlakić, i to posljednji. [wink] i sad da vidimo to izvješće.

sutra je novi dan.

Koje izvješće ?

Koji petak?

Pobrkani lončići su izgleda u pitanju???

Ima li ovdje netko tko zna išta o datumu izvješća??? Hvala! [thumbsup]

New Report

Close