ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bez obzira na promjene porezne politike, ADRS to neće drastično pogoditi. Puno više će stradati domaći proizvođači duhana jer ADRS će jeftiniji duhan sve više kupovati vani i time kompenzirati povećanje poreza. Ne zaboravimo da ADRS ne čini samo duhan već su napravili snažan zaokret prema turizmu, proizvodnji ribe itd., a što se samog duhana tiče šire se i na vanjska tržišta, ako uspije (a nema razloga da ne uspije) otvaranje tvornice i tržišta u Iranu, bit će i više nego dobra kompenzacija za nešto manju zaradu u HR. Uz to, ADRS dosta izvozi i u regiju tako da ove promjene na domaćem duhanskom tržištu neće drastično promijeniti dobit Adrisa. Uz to, Adris sad u regiji također plaća veće poreze od tamošnjih domaćih kompanija, a kako su i te države na putu prema EU, uskoro će i one morati ujednačiti poreze, pa će ADRS i od toga imati koristi.
Osobno smatram da je ADRS-P na 140-150 kn bolja prilika od HT-a na 205 kn jer mi je puno lakše zamisliv povratak ADRS na 400 kn, nego HT-a. No, to je samo moje mišljenje….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Slažem se sa gismundom Adris je na 150 kuna totalno podcijenjen i jedna od najisplativijih dionica za kupiti.

Novi porez na cigarete i izjednačavanje uvjeta za strane dobavljače u HR je nužno i jedino prihvatljivo ako očekuješ ista pravila za svoje proizvode.
Što može država (vlada) RH?
Raznim potporama stimulirati proizvodnju duhana.
Što mogu proizvođači duhana?
Poboljšati urod, optimalne obradive površine, isplativija tehnologija.
Što mogu pušači?
Mogu biti croativni. To je na zapadu normalno i biti će još jače naglašeno kroz ovu recesiju /krizu/.
Ulaskom u EU neće cijene cigareta u svim zemljama biti iste, kao što nisu niti sada. Najbolji primjer je SLO (cijene su slične kao kod nas) ali još uvijek dosta jeftinije nego u A ili D.

Jučer sve potegnulo, adris ništa, danas se lupa po bidu… ja kupovao i jučer i danas… vidjet ćemo šta FI kaže.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ja isto danas dokupio. vodio sam se onom sell on rumors buy on news. (kad je vijest loša)

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Očito ulagači nisu zadovoljni najnovijom mini-akvizicijom u BIH.

http://www.zse.hr/userdocsimages/nov…Opresa_BIH.doc

P.S. Šalim se, nije kriva akvizcija, kriva je Vlada sa svojim maćehinskim ponašenjem prema duhanskoj industriji, upravo su (jučer) potpisali smrtnu presudu uzgoju duhana u Slavoniji i Podravini, možda je to ono što ulagače zabrinjava, ili nije sudbina hrvatskog seljaka ono što ih brine nego druge reperkusije najnovije verzije novog trošarinskog sustava… kako god sve je to smiješno ako uzmemo u obzir da kupnjom ADRS sada nitko ne kupuje TDR, nego samo mijenja svoj keš za keš u bilanci Grupe, a TDR kao i Maistru i sve ostalo dobiva gratis, doslovno gratis, potpuno gratis, tako da ne vidim što, osim očekivanja negativnog poslovanja Grupe (a što je ipak van svake pameti) može biti razlog za pad cijene bez obzira kakva bile trošarine i ostali zakoni.


Slažem se sa gismundom Adris je na 150 kuna totalno podcijenjen i jedna od najisplativijih dionica za kupiti.

Znam da će ovo sad čudno zvučati, ali ak je na 150 totalno podcjenjen i jedna od najisplativijih dionica….
Što je onda na 135?

10% ispod totalno podcjenjene i jedne od najisplativijih dionica.

Jel onda ta cijena najispaltivija?

Ili to ovisi o trenutku u kojem se vaši osječaji nalaze, jer da je 200 ili 100 isto bi pričaki.
Kužite?

malo širenja u regiji

PREUZIMANJA
Adris grupa preuzela 51% sarajevske Oprese
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Adris grupa je kupnjom 623.806 dionica Oprese postala 51 postotni vlasnik tog bosansko-hercegovačkog lanca kioska, priopćeno je iz Adrisa.
S 540 zaposlenih i 260 maloprodajnih mjesta Opresa u Bosni i Hercegovini posluje više od 60 godina te je vodeći nacionalni distributer novina i cigareta.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/adris-grupa-preuzela-51%25-sarajevske-oprese,39690.html

OPRESA DD SARAJEVO Aukcija 19,44 29,60 11-03-2009 19,44 19,44 A 19,44 19,44 19,44 10,00 623806 12.126.788,64

plaćeno 12 miliona maraka

Ronhill će navodno koštati 19kn

who dares, wins

Zanimljivo preuzimanje…. Nije neki boom, ali svakako vrijedno…
Sto mislite?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Kad izlazi izvješće za 08. ? Nigdje nisam našao na njihovoj stranici…

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

New Report

Close