ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto ovo ovoliko pada?
Niže je ne go što je bila 01.12.08. što kod drugih ni je slučaj.

who dares, wins

Valjda špekulanti u očekivanju nešto slabijeg izvješća misle da treba sada prodati kako bi kasnije nadokupili jeftinije, … a neka radi tko što želi [lol]

Ili fondovi prodaju kako bi došli do keša, kojeg tako svi danas trebaju, pogotovo oni kojima horde udjelničara traže svoje novce a na njima sada težak izbor što prodati, može biti da se i oni vode time "što bi moglo još pasti" pa se boje slabijeg izvješća i ADRS im prvi za odstrjel 😀

Za to vrijeme njihovi kolege i OMF-ova kupuju, samo još treba da i oni opet zatraže neku isplatu kako bi ovi još više ADRS stavili na prodaju kako bi ovi prvi lakše na kupnji cijedili lipu po lipu na dolje iz minute u minutu…

A je li mora njhovo izvješće obavezno biti loše?
Ni sam baš upućen ali šta se je značajno za firmu promjenilo osim sveukupne situacije na TK?
Čini mi se da ovo ipak ne ma nikakvog smisla.

who dares, wins


Ni sam baš upućen ali šta se je značajno za firmu promjenilo osim sveukupne situacije na TK?

Bas nista, iako nazalost, jer ipak imaju toliko casha da se nesto vec trebalo promjeniti, ali ipak oni vode kompaniju pa cemo vidjeti jesu li oni pamentiji od nas koji mislimo da sada treba uloziti nesto cash-a.
Kao sto kazes promjenila sa situacija na TK, psihologija se promjenila i to je to.
Opcenito: Iz podcjenjenosti u precjenjenosti i tako u krug.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


A je li mora njhovo izvješće obavezno biti loše?
Ni sam baš upućen ali šta se je značajno za firmu promjenilo osim sveukupne situacije na TK?
Čini mi se da ovo ipak ne ma nikakvog smisla.

za firmu se suštinski nije ništa na loše promijenilo (u 2008., u 2009. je tek problem novi zakoni o pušenju/trošarinama, a ipak 48 % duhanskog bizinsa, i to onog gotovo jedinog profitabilnog dijela duhanskog biznisa je u RH…), jedino što je negativno u 2008. za Adris grupu je "stanje na financijskim tržištima" (da se tako izrazimo :P), a kako Adris grupa generira cca. 30 % neto dobiti iz financijskih aktivnosti to može imati određeni utjecaj, istina da većina toga je prihod od kamata na depozite, i kratkoročne vrijednosne papire po dospijeću i dividendi, što neće biti negativno pogođeno nego dapače pozitivno rastom kamatnih stopa u 2008., određeni dio finanijskih prihoda dolazi i iz "promjene fer vrijednosti financijske imovine" što bi značilo da bi mogli knjižiti određene gubitke zbog pada vrijednosti dionica koje drže… a ne znam ja koliko su u 2008. izgubili na TK, ali to može biti i reda veličine 200-300 mil kn, pa sad… dobit bi mogla biti nešto manja nego bi ljudi očekivali na prvi pogled.

Na 31.12.2007. su u dionicama imali 408 milijuna kn, pitanje je kako se to mijenjalo kroz 2008., koliko su i što prodali, koliko i što kupili… tko to može znati ovako izvana koliko su tu mogli "izgubiti", jedino se nadam da nisu prodavali ono i onda kada je GLUPO, a da sada iskorištavaju cijene pa zajedno sa mirovincima drmaju tržištem i dokupljuju, 2-3 milijunčića svaki dan, dokup dokup, onoga što je jeeeftino, pa duguročno neka drže i pokažu da znaju investirati, i aktivno a ne samo samo kupujući CROBEX (što bih mogao naslutiti da su sve ove godine činili).

pitate se zašto je pao toliko, pa i bitno više od ostalih

pa zamislite koliko je fondova u rh trenutno u banani
i svi oni traže manje bolnu izlaznu strategiju
a svi, mislim baš svi su u svom portfelju imali i adrs

i to fondovi koji nisu u "takvoj" banani znaju
i čekaju da ih ovi drugi nazovu i "poklone" im svoje ostatke

dok se fondovi malo ne poslože, koncentriraju, stabiliziraju …..
… nema ništa od rasta

Pozdrav!

p.s.
imam adrs u portfelju od prvog dana na burzi [thumbsup]


Vidim da je dogovorena prodaja 25% Sunčanog Hvara strateškom domaćem ulagaču. E sad, to može biti HUPZ, Valamar, ali nekako mi najviše miriši na Adris, oni jedini mogu financirati ulaz bez dizanja kredita. A ulazak u Sunčani Hvar odgovara njihovoj strategiji: širenje turističke grane poslovanja. Ulaskom u SUNH bi odmah dobili monopolnu poziciju na otoku. Onda slijedi obnova hotela, uz otkup preostalih udjela firme.

Nadam se da taj film neću gledati. Traži se investitor za 25% dionica. I to s Orcom /kit ubojica/. Do ove transakcije može doći samo uz predhodni dogovor za kupnju većinskog paketa. Interesenata ima sigurno više ali za min. 51% i po cijeni u skladu s trenutnom situacijom. Peneze ima i Andabaka od prodaje prošle godine, a on nekako voli srednji Jadran.


pitate se zašto je pao toliko, pa i bitno više od ostalih

pa zamislite koliko je fondova u rh trenutno u banani
i svi oni traže manje bolnu izlaznu strategiju
a svi, mislim baš svi su u svom portfelju imali i adrs

i to fondovi koji nisu u "takvoj" banani znaju
i čekaju da ih ovi drugi nazovu i "poklone" im svoje ostatke

dok se fondovi malo ne poslože, koncentriraju, stabiliziraju …..
… nema ništa od rasta

Pozdrav!

p.s.
imam adrs u portfelju od prvog dana na burzi [thumbsup]


upravo tako….malo je vec oversold…..al jos nije vrijeme za kupovati….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Još jedno izdanje nikako da ugleda svjetlo u tunelu. riječ je o povlaštenim dionicama Adris grupe (ZSE:ADRS-P-A) koje je jučer doduše ostalo na neporomijenjenih 141 kunu, ali za rast ne zna već deset dana. Spomenuta je vrijednost dionica najniža u povijesti, odnosno od posljednjeg dana srpnja 2003. godine. Od početka godine dionice su u minusu 26,8 posto

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-adris-srusen-na-najnizu-povijesnu-razinu,39038.html

Gap i to veliki…

Top bid
CIJENA KOLIČINA
141,00 337
140,01 50
139,06 35
139,02 31
139,01 1,500
138,07 54
138,01 102
137,00 100
136,05 84
136,03 20
Top ask
CIJENA KOLIČINA
152,80 252
161,00 100
162,00 305
164,97 99
164,98 16
167,00 100
167,49 200
169,69 480
176,50 14
177,00 173

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

evo još 140 komada ima ispod 150 kn, a onda dva naloga otprilike 250 komada po 150+ , i slijedeći je na 161 kn. [thumbsup]

sutra je novi dan.


evo još 140 komada ima ispod 150 kn, a onda dva naloga otprilike 250 komada po 150+ , i slijedeći je na 161 kn. [thumbsup]

Čak i to je sve sramotno niska cijena za dionicu Adrisa ,nadam se da se brzo vraća na 200 kuna.

New Report

Close