ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



može li objašnjenje…..zašto R-A tako raste za razliku od P-A?

ima ga malo i nije previše dostupan
[/quote]
—postoji li razlika u velićini isplaćene dividende?

Kune nisu problem, kuna nema




može li objašnjenje…..zašto R-A tako raste za razliku od P-A?

ima ga malo i nije previše dostupan
[/quote]
—postoji li razlika u velićini isplaćene dividende?
[/quote]
Postoji, ali najbolje pogledaj u financijska izvješća, tamo imaš isplate dividende u zadnje 3 godine.

@loto
ispravak netočnog navoda:
sada sam gledao u FI 3Q2008
isto i R-A i P-A
za zadnje 3 godine 55, 50 i 45% od noinale /znači od 10 kn nominalne vrijednosti dionice /.


ADRS-R je upravo odletila u + blokadu s +29,04% rasta (na 240 kn). ADRS-P i dalje je na 170 kn pa ne samo da je podcjenjena kao dionica jedne vrhunske i bogate firme, nego je sad podcjenjena i prema ADRS-R….
a mirovinci sad tjeraju inat Sanader i neće da kupuju ADRS iako su kupovali nedavno desetke tisuća komada na 200 kn i više…. drugovi iz OMF-ova ne radite budalaštine, pare će vam ljudi ostaviti samo ako popravite prinose, a ovako s punim pravom traže vaše ukidanje! vratite ADRS-P bar na smiješnih 200 kn pa ćete pokazati da niste kapitulirali nego da se borite za svoje članove i njihove mirovine [thumbsup]
ako vam ne valja ADRS po cjenama iz 2003. godine po 170 kn, a valjao vam je na 600 kn, onda vas stvarno treba sve maknuti pod hitno! [angry]

Mirovinci se stalno nešto inate u zadnjih 5 godina ili nešto dižu ili nešto spuštaju.

Evo i ja sam ušao unutra. Baš sam gledao od 1.1.2009. jesu li mirovinci nešto kupovali i činjenica je da ipak jesu iako malo. Konkretno:
Erste plavi je kupio 2000 komada
PBZ Croatia osiguranje je kupio 12000 komada
Iz TOP 10 nitko nije smanjio poziciju, samo su povećavali ili ostali isti. Ali očito ima dovoljno malih koji prodaju i spuštaju cijenu.

@lucky-b
mislim da se kupnja postavi nisko, a pri ovim količinama novca na ZSE ( promet ), prodaja se mora približiti kupnji. Kod ADRIS-a je to posebno naznačeno obzirom na oscilacije cijene dionice slabu dividendu. S druge strane prilično sigurna investicija.

Cesto se dogodi situacija da je u top10 naloga, vise naloga za kupnju, ali dosta nize od prodaje, jucer je u nekim trenutcima bilo cak duplo vise kupnje nego prodaje,ali opet nitko ne lupa po asku.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Prije nekih 10 dana postavio se nisko na 176 i prošlo. Evo, sada je i niže. Premalo je novca na tržištu, relativno i apsolutno mali promet, što ako mirovinci smanje ulaganja u HR dionice?

Nece mirovinci nista smanjiti i ovako je jako malo, mogu samo povecati, ali ne jos sada, kada dode vrijeme. A mi i tako cekamo strane investitore i ovako i onako…
Tresla se brda rodio se mis….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Prije nekih 10 dana postavio se nisko na 176 i prošlo. Evo, sada je i niže. Premalo je novca na tržištu, relativno i apsolutno mali promet, što ako mirovinci smanje ulaganja u HR dionice?

pa di će manje od ovoga? ako sam dobro zapamtio, od nekih 27 milijardi imovine OMF-ova, samo im je oko 2,5 milijardi u HR dionicama, a desetak milijardi u drž. obveznicama. znači da prostora za ulazak u HR dionice imaju koliko hoće, i bez problema mogu crobrex vratiti i držati iznad 2000 bodova…zašto to ne rade, to je pravo pitanje! ako hoće o(p)stati na burzi i zadržati povjerenje svojih članova koje je već jako narušeno, neka izvole dići crobex (tj. dionice koje imaju u portfeljima) po 3-4 % mjesečno gore, pa kad ljudi vide da se stanje popravlja, ostavit će lovu u 2. stupu i kod OMF-ova, inače odoše sve pare nazad u 1. stup pa neka si seronje FM misle….
pa stvarno, ako im ADRS-P ne valja po 170 kn,a silne milijune su tukli u njega na 500-600 kn, tko je tu lud???

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL



Prije nekih 10 dana postavio se nisko na 176 i prošlo. Evo, sada je i niže. Premalo je novca na tržištu, relativno i apsolutno mali promet, što ako mirovinci smanje ulaganja u HR dionice?

pa di će manje od ovoga? ako sam dobro zapamtio, od nekih 27 milijardi imovine OMF-ova, samo im je oko 2,5 milijardi u HR dionicama, a desetak milijardi u drž. obveznicama. znači da prostora za ulazak u HR dionice imaju koliko hoće, i bez problema mogu crobrex vratiti i držati iznad 2000 bodova…zašto to ne rade, to je pravo pitanje! ako hoće o(p)stati na burzi i zadržati povjerenje svojih članova koje je već jako narušeno, neka izvole dići crobex (tj. dionice koje imaju u portfeljima) po 3-4 % mjesečno gore, pa kad ljudi vide da se stanje popravlja, ostavit će lovu u 2. stupu i kod OMF-ova, inače odoše sve pare nazad u 1. stup pa neka si seronje FM misle….
pa stvarno, ako im ADRS-P ne valja po 170 kn,a silne milijune su tukli u njega na 500-600 kn, tko je tu lud???
[/quote]

Pa di bi kupovali. Ti pišeš tamo na nekoj temi da će cijeli svijet propasti. Eto mirovinci čekaju 5 kuna da kupe od tebe….

Ima li novosti iz prehrambenog sektora Adrisa, mislim na Marimirnu i CENmar ?

New Report

Close