ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od kad vec ja kupujeeeem ….
Da nisam Hlebinac u potpisu bi mi stajalo:
Krepajte bagro, a ja zanjem Lovu!

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Top 10 na p-a

Molio bih znalce koji poznaju ADRS ako mi mogu reći što je u bilanci pod kratkotrajnom financijskom imovinom u iznosu od 2.120.384.000 HRK?

Hvala

http://www.successfultrader.info


što je u bilanci pod kratkotrajnom financijskom imovinom u iznosu od 2.120.384.000 HRK?

ah, pa prema godišnjem izvješću na 31.12.2007. je taj dio imovine bio nešto ovakvo:

1.717.171.000 kn – depoziti (efektivna kamatna stopa 4,50 % do 8,05 %, u banka rejtinga BBB-)
827.609.000 kn – financijska imovina po fer vrijednosti u računu dobiti i gubitka (mislim da su im to u pravilu sve novčani fondovi)

a kakvo je stanje danas… to ne možemo znati, ali u svakom slučaju sve to je najlikvidnija moguća imovina, doslovno "keš", i doslovno u tom iznosu, to je skroz "bezrizična financijska imovina", dakle toliko koliko piše "glavnice" plus godišnje kamate koje se evidentiraju u financijskim prihodima te "promjena fer vrijednosti financijske imovine" (recimo prinos fonda) koji se evidentiraju u ostalim dobicima/gubicima.



što je u bilanci pod kratkotrajnom financijskom imovinom u iznosu od 2.120.384.000 HRK?

ah, pa prema godišnjem izvješću na 31.12.2007. je taj dio imovine bio nešto ovakvo:

1.717.171.000 kn – depoziti (efektivna kamatna stopa 4,50 % do 8,05 %, u banka rejtinga BBB-)
827.609.000 kn – financijska imovina po fer vrijednosti u računu dobiti i gubitka (mislim da su im to u pravilu sve novčani fondovi)

a kakvo je stanje danas… to ne možemo znati, ali u svakom slučaju sve to je najlikvidnija moguća imovina, doslovno "keš", i doslovno u tom iznosu, to je skroz "bezrizična financijska imovina", dakle toliko koliko piše "glavnice" plus godišnje kamate koje se evidentiraju u financijskim prihodima te "promjena fer vrijednosti financijske imovine" (recimo prinos fonda) koji se evidentiraju u ostalim dobicima/gubicima.
[/quote]

Hvala [thumbsup]

http://www.successfultrader.info

Navodno je Šuker ucijenio domaćeg proizvođača.
Ništa od poskupljenja kako bi se zadržala sadašnja razina profitabilnosti.
Ako bude poskupljenje od samo 1-2 kune-pad profitabilnosti.
Duhanski dio firme je ionako omča za vratom,koja će se samo još više stezati.
Kada bi mogli to prodati,bilo bi idealno.
Ali kome?
I za koliko?

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

To sve navedeno mamuse nije istina.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

< 04.11.2008
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 419.448 6,18%
2. PBZ D.D. 271.624 4,00%
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O…. 264.174 3,89%
4. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 211.962 3,12%
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIRO… 186.181 2,74%
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D… 150.800 2,22%
7. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97%
8. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92%
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBV… 119.811 1,77%
10. PBZ D.D. 115.749 1,71%
UKUPNO 2.003.749 29,52%

05.12.2008
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 415.329 6,12%
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O…. 313.290 4,62%
3. PBZ D.D. 286.014 4,22%
4. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 237.362 3,50%
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIRO… 187.836 2,77%
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBV… 157.296 2,32%
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D… 152.014 2,24%
8. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97%
9. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92%
10. PBZ D.D. 120.958 1,78%
UKUPNO 2.134.099 31,46%

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


Navodno je Šuker ucijenio domaćeg proizvođača.
Ništa od poskupljenja kako bi se zadržala sadašnja razina profitabilnosti.
Ako bude poskupljenje od samo 1-2 kune-pad profitabilnosti.

pad profitabilnosti na hrv tržištu ne može biti značajan i sa stanardnim prebacivanjem trošarine na potrošače, ovdje ipak neće sada doći do prevelike promjene portfelja potrošnje, dok bi rast profitabilnosti na srpskom tržištu mogao to i više nego nadoknaditi, a tek onda ostala tržišta kada se krenu bolje razvijati… Naime, postizanje samo pozitivne nule u Srbiji (koju mislim da još nitko nema, svi prodaju ispod proizvodne cijene nastojeći steći što veće udjele… to je prljava igra kojom multinacionalke žele iscrpiti TDR) bi moglo nadoknaditi meni se čini i više nego 10 % pad neto dobiti u RH.

Međutim, imam ja ideje kako srediti stvari i na hrv tržištu, pitanje koliko sam u pravu, ali ja mislim da TDR može kada bi se potrudio učiniti neke zgodne promjene u pakiranjima i cijenama, na HR tržištu paralelno i na BIH tržištu da bi mogao s jedne strane utjecati pozitivno na marže na HR tržištu s druge strane povećati ih na BIH i osigurati se od posljedica šverca (BIH->HR), ideja se temelji na pretpostavci da treba pakiranje od 20 komada zamijeniti sa pakiranjem od 17 komada (15 % manje pakiranje, a cijena recimo 10 % da je manja nego bi bila paketa od 20, tako da se malicko poveća proizvođačka cijena po komadu), i to paralelno uvesti i u BIH, i to tamo nakon po istoj kao HR proizvođačkoj cijeni, tako da bi cigarete u BIH nešto poskupjele, ali obzirom na udio na tržištu to ne bi imalo bitnijih negativnih posljedica u vidu prelaska na druge brendove, tim više što bi se za ovim mogli povesti i ostali sa manjim udjelima da i oni povećaju cijene; u svakom slučaju sprečavanjem gubitka na kupnji preko granice bi se barem nadokadilo to ako bi nešto se smanjio udio na "pravom BIH tržištu".

Nadalje, trebalo bi uvesti i malo pakiranje od 7 cigareta, koje ne bi bilo 58,82 % posto jeftinije (proizvođačke cijene) od onoga po 17 nego recimo 55 % jeftinije, pa bi se i na tim "mini pakiranjima, impulizvne kupnje" također nešto malo veće marže postigle, stvar je u tome da su uštede od po 2-3 % u ovakvim stvarima za proizvođača jako puno, obzirom da i padovi potrošnje kao i udjela ne mogu ići bržim stopama, tu se na "eleganatan način" mogu neke stvari nadoknaditi, pa i više od toga! Ali ovo su samo neke moje "amaterske ideje"… No ono da treba u BIH povećati cijene, mislim da je to sigurno ispravno! I tu čak možemo i mi započeti igru, dok bi u Srbiji prvi potez bio na onima koji su malo većih udjela…

Duhanski dio firme je ionako omča za vratom,koja će se samo još više stezati.

čovječe, o čemu ti govoriš?, pa duhanski dio firme je zlatna koka!


Kada bi mogli to prodati,bilo bi idealno.
Ali kome?
I za koliko?

To se može u svakom trenutku prodati – ali se ne želi!

Kome?: bilo PM-u, bilo BAT-u, bilo JT, IT ne znam je li zainteresiran, ali možda i njemu… Ja favoriziram BAT.

Za koliko?: danas BAT-u sigurno za 10 milijardi kn bez problema; kasnije i za malo više. Između ostaloga i zato je bolje kasnije nego ranije. Što kasnije to zlatna koka snese više zlatnih jaja u međuvremenu, a od nje starije bogatija juha na kraju! 😀

Međutim, TDR će prije postati "pravi globalni igrač" nego će biti prodan; pa tada, kao akvizicija koja može imati neki utjecaj na odnos snaga među velikom četvoricom, će im svima biti još vrjedniji, tj. TDR je roba koja se "aukcijski prodaje" kao neka vrijedna umjetnina, tko ponudi više… i u nebo odoše ponude van svake pameti – mislim da ćemo to jednog dana dožvijeti, ali taj dan je jako dalek, prije toga je još dugački put prerastanja ovih regionalnih okvira u potpuno globalne, u pravom smislu te riječi.

[thumbsup]ANALIZA HAAB

Preporuka HAAB: Kupiti dionicu Adrisa!

Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Analitičari HAAB procjenjuju ciljanu cijenu povlaštene dionice Adrisa na 558 kuna, a redovne na 684 kune, s ‘povijesnom razlikom između dvije vrste dionica od 20 posto’

Glavne značajke duhansko-turističkog konglomerata za 2007. su snažan rast prodaje duhanskih proizvoda od 9,2 posto na godišnjoj razini, jednokratni prihod od 426,6 milijuna kuna od prodaje nekretnina te, ističu analitičari HAAB, značajno manji operativni gubitak turističke divizije , zahvaljujući prepolovljenim troškovima restrukturiranja.

U HAAB-u prosječni godišnji rast u razdoblju od 2008. do 2014. procjenjuju na 3,3 posto, u kojem bi većeg udjela trebali imarti prihodi od turizma, zahvaljujući ulaganjima od obilnih 2 milijarde kuna u investicijskom ciklusu 2005-2009.
Od ključne važnosti će biti sposobnost hrvatske vlade da ishodi dulje tranzicijsko razdoblje (6-7 godina?) za prilagodbu hrvatskog poreznog sustava europskom

Uračunati su i efekti ulaska u nišne proizvode kao što je prerada ribe i razvoj nekretnina.

Duhanski biznis bi trebao ubrati plodove dovršenja nove tvornice kod Kanfanara te jake distribucijske mreže, no u HAAB-u ističu i moguće negativne efekte zbog prilagodbe hrvatskog sustava trošarina legislativi EU, te rastućih izazova na tržištu cigareta (očekivana potpuna zabrana pušenja na javnim mjestima), pa tako u srednje do dugoročnom razdoblju očekuju i nastavak napora uprave prema diverzifikaciji poslovanja.

U tome će od ključne važnosti biti sposobnost hrvatske vlade da ishodi dulje tranzicijsko razdoblje (6-7 godina?) za prilagodbu hrvatskog poreznog sustava europskom. Što kraće bude to razdoblje, to će biti veći pritisak na operativne marže proizvođača cigareta.

U valuaciju Adris grupe uključen je udio od 25,9 posto u Tisku (680 milijuna kuna), koji u bilancama grupi daje značajne gotovinske pozicije. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [wink]

[thumbsup] Treba li dodatni komentar kupujte dionice Adrisa dok još ima jeftinu uskoro puno puno skuplje. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Međutim, TDR će prije postati "pravi globalni igrač" nego će biti prodan; pa tada, kao akvizicija koja može imati neki utjecaj na odnos snaga među velikom četvoricom, će im svima biti još vrjedniji, tj. TDR je roba koja se aukcijski prodaje kao neka vrijedna umjetnina, tko ponudi više… i u nebo odoše ponude van svake pameti – mislim da ćemo to jednog dana dožvijeti, ali taj dan je jako dalek, prije toga je još dugački put prerastanja ovih regionalnih okvira u potpuno globalne, u pravom smislu te riječi.

mislim da je to malo previše da TDR postane pravi globalni igrač, ali ako se uspije pozicionirati u Iranu i uzme tamo cca 20-25% tržišta šro nije nemoguće tada tek dobiva pravu vrijednost.
nadam se da će TDR ostati u Adris grupi zauvijek

prodati TDR i za 10 milijardi kuna je nepotrebno jer ako se želi adris razvijati, uvijek se može naći dovoljno novaca



Pa ljudi sta cekate dajte i vi nesto profitirajte.
Zar vam jos moram govorit da kupujete?

neee, ne moraš više.
Tko te slušao i kupovao ADRS-P negdje od 300 kn kad si počeo besramno drukati na kupnju, sad je u gubitku minimalno -40%. rekao bih da je to i više nego dovoljno pa nas poštedi svojih "profitabilnih" savjeta. fala
[/quote]
Da si ulozio novce u neke druge dionice bi:
a)zaradio ili
b)izgubio isto ili
c)izgubio vise

Mislim da samo opcije pod b) i c) su moguce, a opcija a) nikako…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close