ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zar nije tu zgradu trebalo prodati gradu Zagrebu?

pa jedan dio je valjda prodan (onaj kulturno zaštičeni, "ono neograđno"), tamo će se smjestiti povijesni muzej. A ono što je ograđeno tamo će očito biti izgrađena ta poslovna zgrada.


Poslovni prostori , zgrade, pogoni … moraju odgovarati reputaciji firme.

ali ovo je zgrada od 8 nadzemnih etaža i dvije etaže podzemne garaže, zgrada od 150 milijuna kn!! I to sve u gradu u kojem nije i nadam se nikada neće biti sjedište Adris grupe, to je ono čisto "dodatna zgrada", previše je meni to za "dodatnu zgradu". A što se tiče reputacija, prikladnosti zgrade veličini/statusu firme… u tom slučaju bi trebalo (obzirom da se neće valjda ponovno graditi nova za 10ak godina) napraviti neboder od 88 katova koji bi bio najviši u ovom dijelu Europe, kao simbol najbolje korporacije na ovim prostorima. Međutim, takva (rasipna) simobolika nam prema mojem uvjerenju: ne treba!, ali imaš onda pravo… nešto se ipak mora imati i u glavnom gradu države, a 8 katova je u tome slučaju kada bolje pogledaš, zapravo jedno prikladno skromno zdanje, to samo meni ove milijune kada čujem, zvuči puno 😛 Radije bih ja te milijune potrošio na neku kupnju dionica na ovom sniženju, makar za manjinske udjele, tvrdim da manjinski udjeli mogu biti sasvim ok stvar, pa otkup vlastitih i sl.

No dobro, moramo valjda imati i tu zgradu… premda, što se tiče onoga "tko što i gdje mora imati", ne držim do "statusnih simbola", gade mi se zapravo, no dobro, doći će i vrijeme kada će "svaka čestita firma morati imati svoje predstavništvo u Rovinju", samo što se tamo obzirom na situaciju na terenu i prostorni plan grada neće imati takvo što gdje graditi haha, e zato bi bolje bilo napraviti neki poslovni tower na prikladnom mjestu u Rv, ako se takvo nađe…, kao jedinu zgradu takve vrste (e tu nam trebaju arhitekti-genijalci, da to uklope u krajolik i lokalnu arhitekturu), i tu iznajmljivati poslovne prostore svim vanjskim firmama… rađe bih ja takvo nešto, nešto konkretno prihodovno, nego te "psihičke prihode" što kolega matrix90 spominje 🙂 Ugovori se mogu uvijek potpisivati u Rovinju, strane poslovne partnere ugoščivati u Rovinju, pa tako će se valjda uvijek i raditi, stvarno je ova zgrada "dodatna" – a stvar je u tome da se tu očito nema što drugo napraviti, hotel ne vjerujem da žele graditi u ZG, (što se tiče ZG, treba kupiti HUPZ, ne raditi jedan izolirani svoj hotel), i što drugo ostaje… nego još jedno lijepo arhitektonsko zdanje u vlasništvu Adris grupe. Kod nas su i tvornice lijepe, kako ne bi bila poslovna zgrada 😀

Zabiti dionicu jedne takve firme (sa milijardu neto dobiti) kao ADRS, ispod BV-a, postaje primjer ludosti i nelogicnosti na nasem trzistu ZSE.
A zasto?
—-Samo zato da bi se jeftino nakupovala sva cetri mirovinca, i nadoknadila sve one gubitke koje ce imati u bezumnom trosenju penzionerske love na nekvalitetne balone.
Pa ljudi jel ste vi pogledali da ADRS-P-A nije ni cijelu 2004 padao ispod 2700 kn (270 danas) kada su mu prijetili svi moguci sudski procesi i konkurencija PM-a, a tvornica cigareta i imovina bili 10x manji.
Oprostite ali tko se po sadasnjim cijenama dvoumio i oklijevao oko kupnje trebao bi posumnjat u svoje zdravlje …..

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


Zabiti dionicu jedne takve firme (sa milijardu neto dobiti) kao ADRS, ispod BV-a, postaje primjer ludosti i nelogicnosti na nasem trzistu ZSE.
A zasto?
—-Samo zato da bi se jeftino nakupovala sva cetri mirovinca, i nadoknadila sve one gubitke koje ce imati u bezumnom trosenju penzionerske love na nekvalitetne balone.
Pa ljudi jel ste vi pogledali da ADRS-P-A nije ni cijelu 2004 padao ispod 2700 kn (270 danas) kada su mu prijetili svi moguci sudski procesi i konkurencija PM-a, a tvornica cigareta i imovina bili 10x manji.
Oprostite ali tko se po sadasnjim cijenama dvoumio i oklijevao oko kupnje trebao bi posumnjat u svoje zdravlje …..

Slažem se kolega, no najveći problem je fondovska struktura ove dionice — blue chip najkvalitetniji na domaćem tržištu zasigurno jest, no očito je da im u prilog ne ide zakon o pušačima u 09.g, te projekcije smanjenja dolazaka turista iduće kalendarske godine zbog poskupljenja i nedostatka novčanih sredstava.

austrijanci 7,46%u plusu!
adrs-p-a nitko nece po 233kn??
slijedeci tjedan kad se smiri(a vec se smiruje) stanje u austrijskim bankama i hnb napokon odobri repo aukciju skidat ce se s aska do 280 kn!

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

@ Lynx
u biznisu nikad nebudi lokal patriota. Pogledaj kakove velebne zgrade imaju u Zagrebu DT, Banke iz Austrije, Italije, itd. ….. najvjerojatnije ostvaruju i plus.


@ Lynx
u biznisu nikad nebudi lokal patriota. Pogledaj kakove velebne zgrade imaju u Zagrebu DT, Banke iz Austrije, Italije, itd. ….. najvjerojatnije ostvaruju i plus.

DT nema nikakve velebne zgrade u Zagrebu. Zgrada u kojoj je sjedište HT-a je u najmu. Zgrade u vlasništvu HT-a su uglavnom pune tehnike.



@ Lynx
u biznisu nikad nebudi lokal patriota. Pogledaj kakove velebne zgrade imaju u Zagrebu DT, Banke iz Austrije, Italije, itd. ….. najvjerojatnije ostvaruju i plus.

Iznajmili ali adekvatan prostor.

DT nema nikakve velebne zgrade u Zagrebu. Zgrada u kojoj je sjedište HT-a je u najmu. Zgrade u vlasništvu HT-a su uglavnom pune tehnike.
[/quote]

RBA OMF povecao kolicinu za 50.000 dionica ADRS-P-A.
Mirovinci ulaze sa opasnim kolicinama, i kladio bi se da je vec sve dogovoreno (vlast) sa vlasnicima ADRS oko dividende, kao i buducih planova i razvoja tog giganta (stamparija love jaca od ikakve banke)
Dragi moji sugradjani pobijedite strah.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Kakva je k/p

Surround all arround when it hits the ground


RBA OMF povecao kolicinu za 50.000 dionica ADRS-P-A.
Mirovinci ulaze sa opasnim kolicinama, i kladio bi se da je vec sve dogovoreno (vlast) sa vlasnicima ADRS oko dividende, kao i buducih planova i razvoja tog giganta (stamparija love jaca od ikakve banke)
Dragi moji sugradjani pobijedite strah.

Leti pojasni nam malo ovo oko dividende..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Kakva je k/p

Kupnje:
Cijena Količina
235,00 100
233,01 16
232,01 2
232,00 200
231,95 15
231,56 40
231,00 100
230,57 200
230,00 30
228,50 100
Prodaje:
Količina Cijena
50 237,00
250 237,47
12 237,48
25 237,49
70 237,60
50 237,90
100 237,97
66 238,80
30 238,83
39 238,84

Kupnja konstatno jača a i maknuo se nalog s prodaje. mislim da je bio 1000kom

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Uglavnom se sve maknulo sa prodaje, kupnj jaca…ja jedan dio prodao samo da bi bio malo likvidniji,mrvice samo koje sam neki dan kupovao po istoj toj cijeni.

Top bid
CIJENA KOLIČINA
235,00 100
233,01 16
232,01 2
232,00 200
231,95 15
231,56 40
231,00 100
230,57 200
230,00 30
228,50 100
Top ask
CIJENA KOLIČINA
237,00 50
237,47 250
237,48 12
237,49 25
237,60 70
237,90 50
237,97 100
238,80 66
238,83 30
238,84 39

Kakvo izvjesce predvidate? Kada izlazi?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close