ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mene kod Adrisa najviše brine ogromno ulaganje u turizam od 2 milijarde kuna

ovo nije razlog za brigu, dapače 😉

a idućih godina turizam će zbog svjetske krize doživjeti velik pad.

to što će vjerojatno turizam globalno doživjeti osjetan pad, a hrvatski možda i značajnije, ne znači nužno da će posljedice takvog intenziteta nužno trpjeti i sama Istra (za Istru općenito su moje prognoze vrlo optimistične i kratkoročno/srednjoročno, usprkos svemu), a pogotovo da će takve posljedice trpjeti i Maistra. Određeni utjecaj je razumno očekivati, naravno. Međutim, kažeš "idućih godina", e pa o tome se i radi… Adris grupa nije firma koja se brine o tome što će biti "idućih godina" (gdje se misli valjda na 2-3 godine…), ovdje je puno važnije što će biti u ukupnosti rezultata, sve skupa kroz narednih 20-30 godina i trajno na dalje, lako za izolirane "gladne godine".

hotel Monte Mulini-Lone u Rovinju koji je trebao početi raditi ovo ljeto još nije otvoren

govoriš o dva hotela sa 5 zvjezdica, Monte Mulini je jedan, Lone je drugi hotel a koji još nije niti počeo sa gradnjom. A u planu su još najmanje jedan još uvijek bezimeni 5* hotel u narednih par godina (stara tvornica). Mone Mulini je sada gotov, kada je sezona "upravo prošla"… istina, nije lijepo što kasni, ali to nema veze sa uspjehom ovogodišnje sezone, on i tako ove godine ne bi mogao utjecati znatno za sezonu, u svakom slučaju ne na pozitivnost neto rezultata.

i cijela sezona je propala, a iduća će biti puno lošija.

iduća možda bude lošija od dosadašnjih planova, to je jasno. Ali nisam siguran da će biti i negativna 😀

Ova je propala po kojem pokazatelju??, koliko je meni poznato vrlo je uspješna, međutim to ćemo vidjeti kada dođu rezultati, izvještaji…

što se duhanskog dijela tiče, od iduće godine slijedi nam zabrana pušenja na javnim mjestima i u kafićima,a to će se neminovno odraziti i na rezultate adrisa.

to će se nešto odraziti na konzumaciju duhanskih proizvoda, a time i na TDR, ali ništa strašno… i tako je "službeni stav" TDR-a da promjene na hrvatskom tržištu nemaju presudan utjecaj na planove i poslovanje TDR-a, kao i da su sve promjene anticipirane unaprijed i na vrijeme.

srećom da adris ima dosta zadržane dobiti jer dolaze teški dani

od do sada zadržane dobiti je još uvijek sačuvano dosta u kešu, ostalo čini sada "materijalnu" bazu predivne bilance koja može uz ostale financijske pokazatelje biti snažan temelj za jednostavno korištenje financijske poluge iznimne snage. Dostupnost velike količine keša u vrijeme kada ima što za kupovati: je san snova!

možda zabrana pušenja sama za sebe neće drastično naškoditi prodaji cigareta, ali ovo će sigurno:

Vlada će od 1. siječnja povisiti trošarine na domaće cigarete za 50%, a za godinu dana još toliko, jer iz obveze prema EU mora ukinuti razliku u trošarinama na domaće i strane cigarete. Cigarete bi zbog toga mogle od siječnja poskupjeti dvije do tri kune, prema izračunu TDR-a, gdje se ograđuju kako još nemaju službene potvrde viših trošarina. U rovinjskoj kompaniji tvrde i da Hrvatska nema obvezu prema EU ujednačavati trošarine. (JL,8;Liderpress)

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

P.S. Ljudi, što vam je više… čitam ove postove, i osjećam u njima nekakvu nervozu baš kao i na ostatku foruma, ništa se ova tema ne razlikuje po tom pitanju, ali zbilja smiješno, koliko god je smiješno ovo kretanje cijene, još su smješniji postovi ovdje, zabrinutosti ovdje nije mjesto! Onaj dioničar Adris grupe koji se ne veseli sve nižim cijenama, nije pravi dioničar Adris grupe, očito ne zna što ima i zašto to ima.

Iz tvog posta se vidi da imaš slobodne love i da bi rado kupovao (tko se još raduje nižoj cijeni dionice osim kupca). A što se tiče P/E ADRS-a on je isključi TDR , da vidimo koliki je uticaj TDR-a na P/E.

OMF su stali s kupnjom, a vidim da su neki počeli (nastavili) prodavati

21.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 421.923 6,22 -1056
2.Skrb.: PBZ D.D. 267.424 3,94
3.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 264.174 3,89
4.Skrb.: PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 211.452 3,12
5.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 185.181 2,73
6.Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.410 2,19
7.POKRAJAC ANTON 133.900 1,97
8.BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92
9.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 118.311 1,74
10.Skrb.: PBZ D.D. 114.849 1,69 -2050
Ukupno: 29,42

ADRS-P-A

datum 30.10.2003.

cijena 303,33 kn

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ADRS-P-A

datum 30.10.2003.

cijena 303,33 kn

Nego kolega kako vasa ARNT [smiley]

Jako dobro. Prodao po 300 i nešto kuna i još imam pravo na 280kn isplate iz kapitala. Najbolji posao koji sam napravio ove godine.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Vezano za Adris grupu

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5db167d4-0d31-4b1d-a510-d28ebf2c9ed7&open=sec


Iz tvog posta se vidi da imaš slobodne love i da bi rado kupovao (tko se još raduje nižoj cijeni dionice osim kupca). A što se tiče P/E ADRS-a on je isključi TDR , da vidimo koliki je uticaj TDR-a na P/E.

e pa što se mene tiče, nažalost, slobodna lova je na samome kraju, no ako dovoljno dugo cijena ostane niska (a meni je "sve do sada viđeno": nisko!), tada će sa nekom budućom lovom doći do ponovnih kupovina i kod mene. Ali pusti sada mene, tu je puno drugih ljudi koji sada imaju love… tu su i moji dragi mirovinci (e baš sam filantrop u duši :P, ali ozbiljno, jako mi je stalo da mirovinci što više nakupuju, obzirom da to smatram važnim za njihove dugoročne perfomanse i time u budućnosti za moje drage sunarodnjake treće životne dobe)

A što se tiče P/E ADRS-a on je isključi TDR , da vidimo koliki je uticaj TDR-a na P/E.

hoćeš reći/pitati koliki je zapravo P/E samog TDR-a izvedeno iz tržišne kapitalizacije Grupe?? haha E to je jedno iznimno cool pitanje, dakle od tržišne kapitalizacije odbij vrijednost "svega ostaloga", i da vidimo "koliko zapravo plaćamo sam TDR d.o.o.", kada to napravimo podijelimo sa njegovom godišnjom dobiti od nekih 700 mil kuna. A računajte, ovisi kako vrednujuš "ostatak", ali kako god to napravio, TDR-ov P/E ispadne nešto prečudno premalo 😛 Hajde izračunajte to, i pronađite mi na svijetu još par sličnih firmi, onih sa sličnim ROE kao TDR i i njegovim P/E! Takvo nešto danas postoji samo u brodarskom sektoru, zbog kraja ciklusa, ali u necikličkim industrijama?? Može li netko pronaći ROE-P/E kombinaciju sličnu TDR-ovima? 😉

Tebi Lynx fale mnoge info,novi hotel zvati će se Grand Rovinj i imat će ispred marinu,tamo je sada gradska luka.Adris je kupio dvije nove tvrtke za uzgoj ribe,sada ih ima četiri – to će ujediniti u jednu
te izgraditi novu tvornicu za preradu ribe u Plominu.Katarina se diže na 5*, kreće se u obnovu depadanse na Andriji ove jeseni.
A zemljišta ima za puno projekata: K.O. Rovinj, zk.ul. 5816,9145,7790,9422,7511,4189 itd.
ima još ali za sada je dovoljno. Dionica bi trebala up 10x minimalno,strani fondovi ruše već godinu dana jer napuštaju ova tržišta.Umjesto da to pokupujemo s ovolikim diskontom mi opet čekamo strance da nam otkriju snijeg.Ovo nije tržište nego kladionica,amen

strvinar


Tebi Lynx fale mnoge info,novi hotel zvati će se Grand Rovinj i imat će ispred marinu

e ovo nisam znao, fala na informacijama 😉 A lijepo lijepo, sviđa mi se čak i ime 😀

P.S. A koji strani fondovi ruše, imaš li kakav info? Ja to ne pratim, i zapravo slučajno znam samo za jedan strani fond (obzirom da mi je zanimljiv): ali koji kupuje! 😉

[thumbsup]ZAKLADA ADRIS

Vlahović: Pet milijuna kuna za bolju i ljepšu Hrvatsku

Ante Vlahović, predsjednik Uprave Adris Grupe

Zaklada Adris danas je u Zagrebu upriličila posebnu svečanost za dobitnike sredstava Zaklade koja su im dodijeljena na temelju natječaja raspisanog u travnju ove godine. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close