ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

skriveni na bidu 290

15.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 422.979 6,23 Skrb. račun +5560
2. PBZ D.D. 267.424 3,94 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 264.174 3,89 Skrb. račun +60914
4. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 211.452 3,12 Skrb. račun +4440
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 185.181 2,73 Skrb. račun +18565
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 148.410 2,19 Skrb. račun
7. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun
8. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 118.311 1,74 Skrb. račun +3931
10. PBZ D.D. 117.134 1,73 Skrb. račun -45000
Ukupno: 29,47

Heaven or Las Vegas

Dragi moji Hr. sugradjani, rekoh vam: Nemojte biti kukavice KUPUJTE!!!
ADRS-P-A, je jedina dionica koja je SIGURNIJA od Obveznica, ima veci prinos, i ciklus te dionice je dotaknuo DNO te zapoceo uzlazni trend (bez obzira na trziste).
Potvrda vam je i to sto su je kupovala 4 OMF zadnjih mjeseci preko 300.000 dionica, kao i to, sto ulazi u pozitivnu blokadu medju prvima (sto se nekad nije moglo ni sanjati).
Gdje ste jucer bili kad vam se do 300 kn nudilo 10K dionica. Jucerasnji pad je bio Bogom dan samo za vas, pa sta ste toliko zaplaseni to je jedina djelatnost koja ce krizom povecati dohodak, jer ce svi koji su prestali pusiti ponovo kupiti cigarete.
Vlasnici ADRS-a, ako im imalo zaskripi ili pozele uci u novu investiciju, uvijek imaju tri najveca svjetska duhanska giganta na kupnji, a ne kao INA jedva jedan kupac.
To je jedina dionica na ZSE, koja nema razloga za pozitivnu blokadu jer ima pozitivne materijalne cinjenice (Iransko trziste i tvornica, nekretnine je nepotrebno nabrajat…).
ADRS-p-A = ADRS-r-a, pogotovo sada jos dok su R blokirane vlasnickim ugovorom. R kupuje jedino potencijalni kupac, koji dobro zna da ce ju jednog dana morat placat 4k kn.
ADRS-p-A je toliko jeftin samo zato sto previse budala ima paire u rukama, ali Mirovinci se brinu da se to brzo mijenja, a niti Braniteljskom Fondu, na ZSE nema bolje investicije.
Onaj sto ih zeli kupiti jos 45.000 nije puno trgovao, jer je stalno na kupnji (i danas je bio na 288kn sa skrivenom kupnjom 1000/10.000). A sada brokeri savjetuju sve kupce da se maknu sa kupnje, kako bi veliki mogao sto jeftinije namaknuti koji paketic preko 10k.
Vi mali ISKORISTITE to!!!

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

reci ti meni … da li bi ti htio biti moj life coach
nekak sam indisponiran zadnjih dana

Good artists copy. Great artists steal.

Evo malo promjena pa neka nam bude du.
Leti nadam se da imas pravo.

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?dat1=10.10.2008&dat2=14.10.2008&dat3=15.10.2008&sifSim=ADRS-P-A

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

@ leti
netreba pretjerivati. Adris je dobra hrvatska firma i jedna od najboljih dionica u ovom trenutku na ZSE. Ono što mni čini ovu dionicu atraktivnom je povečana gotovina koju ima Adris grupa, koja će u nadolazečem dužem razdoblju biti od velike koristi. Osobno vjerujem da će dionica biti i na nižim razinama.
Posjedujem dionicu i trenutno čekam za daljnji dokup na nižim razinama. Prosjek ulaza je na nekih 340 kn. Siguran sam (predosječaj) da na ovoj dionici neću izgubiti.

Jeste li zainteresirani za druženje?

Vaš link

Dosta je jako iskrcavanje vec 7 dana, sitina dosta je jaka i kupnja i sve pobere.
Cijena nije se bas makla tako da ne mozemo pricati ni o iskrcavanju ni u krcavanju, vise stagnacija.
Novac od Ine jos nije ni krenuo.
Mislite da bi jedan dio novca mogao doci ovdje?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Dosta je jako iskrcavanje vec 7 dana, sitina dosta je jaka i kupnja i sve pobere.
Cijena nije se bas makla tako da ne mozemo pricati ni o iskrcavanju ni u krcavanju, vise stagnacija.
Novac od Ine jos nije ni krenuo.
Mislite da bi jedan dio novca mogao doci ovdje?

Naravno da će doći. Pa ADRS ima 100 kn keša po dionici a P/E mu je 7, ako cijenu dionice umanjimo za tih 100 kn P/E bi bio 4, dok svjetski proizvođači cigareta imaju P/E oko 14.


Naravno da će doći. Pa ADRS ima 100 kn keša po dionici a P/E mu je 7, ako cijenu dionice umanjimo za tih 100 kn P/E bi bio 4, dok svjetski proizvođači cigareta imaju P/E oko 14.

E već mi je dosta ovog opetovanog proglašavanje Adrisa proizvođačom cigareta, koliko god to iz udjela duhanske divizije u neto dobiti Grupe se činilo logičnim za tako reći, ipak je proizvođač cigareta TDR d.o.o., Adris grupa je nešto puno više.

Što se tiče P/E TDR-a, njegov bi obzirom na fazu razvoja trebao biti viši nego je "svjetskim proizvođačima", no dobro, pustimo sada "precizno" vrednovanje TDR-a, kada vidim da smo zaboravili i sve ostalo uopće vrednovati.

No dobro, ajde bar ovih 100 kn keša po dionici (iako nije 100, nego malo više, ali dobro sad) je jedna od ključnih stvari, barem to da je spomenuto. Premda je i od toga jedna druga knjigovodstvena brojka zapravo ovdje i značajnija a u baš tom smislu kao i keš (book – dugoročne obveze).

P.S. Ljudi, što vam je više… čitam ove postove, i osjećam u njima nekakvu nervozu baš kao i na ostatku foruma, ništa se ova tema ne razlikuje po tom pitanju, ali zbilja smiješno, koliko god je smiješno ovo kretanje cijene, još su smješniji postovi ovdje, zabrinutosti ovdje nije mjesto! Onaj dioničar Adris grupe koji se ne veseli sve nižim cijenama, nije pravi dioničar Adris grupe, očito ne zna što ima i zašto to ima.

mene kod Adrisa najviše brine ogromno ulaganje u turizam od 2 milijarde kuna, a idućih godina turizam će zbog svjetske krize doživjeti velik pad. hotel Monte Mulini-Lone u Rovinju koji je trebao početi raditi ovo ljeto još nije otvoren i cijela sezona je propala, a iduća će biti puno lošija. što se duhanskog dijela tiče, od iduće godine slijedi nam zabrana pušenja na javnim mjestima i u kafićima,a to će se neminovno odraziti i na rezultate adrisa. srećom da adris ima dosta zadržane dobiti jer dolaze teški dani


mene kod Adrisa najviše brine ogromno ulaganje u turizam od 2 milijarde kuna, a idućih godina turizam će zbog svjetske krize doživjeti velik pad. hotel Monte Mulini-Lone u Rovinju koji je trebao početi raditi ovo ljeto još nije otvoren i cijela sezona je propala, a iduća će biti puno lošija. što se duhanskog dijela tiče, od iduće godine slijedi nam zabrana pušenja na javnim mjestima i u kafićima,a to će se neminovno odraziti i na rezultate adrisa. srećom da adris ima dosta zadržane dobiti jer dolaze teški dani

Dobar komentar. [thumbsup]

Dodao bih samo jednu sitnicu. Ako sam dobro pratio, Monte Mulini je hotel za visoku klijentelu, jel tako? Puno zvjezdica… Iako stoji činjenica da će turizam iduće godine nastradati (ako bude značajnijih ekonomskih problema u zemljama odakle dolaze naši turisti – izgledno) to se ipak prvenstveno odnosi na klijentelu plićeg džepa. Bogatiji turisti u pravilu ne osjete ovakve krize ni približno tako jako kao siromašniji, tako da ekskluzivni turizam u principu nije u opasnosti.

Dakako, šteta je što hotel već nije otvorio vrata ove godine…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close