ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stock split dionica bio je u 12. mjesecu 2006! ( http://www.poslovni.hr/28362.aspx )

Kakvog smisla onda u izvještajima za 2007. koji se radi 2008. godine ima ostavljati stari način raspodjele dionica? Čitajte izvješća malo pažljivije…


moze jedno pitanje za neukoga,gledam malo FA i DY je 11-14% pa odem na FI i pise dividenda bila 40kn odnosno zadnje 3 godine 50,45,40kn i onda dodjem tu i citam dividenda 7kn…malo sam zbunjen [huh]

Zadnja dividenda je bila maksimalnih (i neočekivano velikih) 7,00 kn, prije toga su dividende bile 5,00 kn, 4,50 kn, 4,00 kn, 3,00 kn, 2,00 kn, 1,60 kn itd. Dividenda kontinuriano raste.

Ovo su izračunate vrijednosti uvažavajući stock-splitove.

Naravno da u brojke onda izgledale drugčaije, 45 kn recimo, ali to je sada po novom broju dionica 4,50 kn, ove prve nabrojane su bile još deset puta kunski veće u tim vremenima (160 kn npr., umjesto "po novom" 1,60 kn). Ne znam gdje što i kako čitate, negdje se izražava u kunama, negdje u postotku nominalne vrijednosti, a mijenja se i nominalna vrijednost svakim stock-splitom, svaki puta za faktor 10 su umanjivali, prije je nominalna vrijednost dionice bila 100 kn, još prije toga 1000 kn, da li će ponovno nakon što dionica pređe 1000 kn opet dijeliti sa 10, i tako nam nominala postane 1,00 kn, ne znam 😛

Uglavnom stock-splitova je bilo, svaki puta kada se dionica otprilike udeseterostruči oni to podijele sa 10, da se barata sa manjim/starim brojevima… čemu to činiti… nije da smatram da ima baš smisla, ali ok, stokc-split je po meni potpuno nebitna stvar dok se radi o ovako malim iznosima cijene jedne dionice.

Nije ovo 100.000 kn i sl. brojke, pa da stok-splitom dionica postane "dostpunija malim dioničarima", 1.000 kn nitko neće smatrati puno za jednu transakciju, niti oni najmanji, tko još ulaže manje od 1.000 kn po transakciji?? (samo brokeru koliko onda daju…, nije da je bitno za dugoročno ulaganje, ali ne vjerujem da ima takvih koji po tako malo su prisljeni kupovati, ono "od plaće svaki mjesec", iako bi to možda imalo smisla i za one sa manjim plačicama, a kojima će netko prijatljski objasniti zašto od plačice umjesto u dionički fond kupovati po dionicu-dvije ADRS, makar i brokeru dao time skoro 10 % :P), tako da mislim da je stock-split ipak nepotreban. Buffett recimo nikada to ne čini, zato mu BRK.A košta preko 100.000 USD, to je malo nezgodno za nas male, koji ne mogu baš tolike transakcije činiti.

Rekao sam vam kupujte! Iskoristite ove trenutke.
A ovi koji navalili prodavat dijelice imovine ADRS-a, a ne moraju vracat kredite ili ne umiru od gladi, ne znam kako ce "sutra" pogledati svojoj djeci u oci kako ce im povezati Americke propale banke sa prodanim dionicama Adrisa (tvornice novaca Neto 700 Mkn i neprocijeniva imovina uz Jadran).
Za Adris je potpuno svejedno, kao i za svaki nas Hrvatski biser, tko ce u stranom svijetu izgubiti kapital, a tko ce ga nakupiti, jer k nama u HR. i na Jadran doci ce kupovati oni koji ce ga imati.
Zato sto ste se usrali hocete li sutra davati guzice od straha?
Pa zar ne vidite kakvim prozirnim lazima vas plase BUFFET i slicni na ovom forumu, samo da vam poberu sto jeftinije to malo vrijednosti sto imate. Adris ce zaradjivati sve vise i vise bez obzira na krizu u svijetu, pa cak ju i iskoristit da jos poveca svoju vrijednost, a i dividenda ce brzo(za koju god) bit na 25 kn.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Ja sutra planiram kupit adrisa, a kad sjedne uplata za INU i sve to uložiti u Adris na rok od 3-5 godina. Ja bi volio da Adris te milijarde gotovine što ima iskoristi i krene u preuzimanja drugih u HR kad su cjene ovak niske. šta mislite, će biti što od toga?

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

Kolega sa jednog drugog foruma je postao tako zanimljiv link, zanimljiv svima za pročitati a i prikladan za ovu temu (obzirom na TDR kao sastavnicu Grupe) da ga moram proslijediti ovdje:

http://blog.vecernji.hr/pepeljara/

Stvarno zgodni eseji! 🙂

Zasto temu ADRS nitko ne dize?
1.Zato jer je na kupnji do 250 kn preko 100.000 dionica sto skriveno sto vidljivo.
2.Zato jer nema OMF-a koji ga nebi htio imati u portfelju u sto vecem %
3.Zato jer ADRS-P-A je jednak po udjelu kapitala redovnoj a za nju i u ovoj krizi daje se 400kn sto je jos uvijek ispod knjigovodstvene vrijednosti, ako se revalorizira sva imovina.
Svaki pametan tko zeli povratiti kapital izgubljen na dosadasnjim investicijama prebacit ce ih u ADRS-P-a dok je jos tako niska.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

koliko dugo traje blokada?

voit Ime munaa, Alien


koliko dugo traje blokada?

4 sata ako se uprava ne očituje ranije

Sada bih najviše volio da se pojavi PM i kupi što više dionica na burzi po ovim cijenama pa da Ante i Plinio malo padnu u bed. Totalno su nezainteresirani i boli ih neka stvar koliko dionice njihove firme vrijedi.

2 sata

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Sada bih najviše volio da se pojavi PM i kupi što više dionica na burzi po ovim cijenama pa da Ante i Plinio malo padnu u bed. Totalno su nezainteresirani i boli ih neka stvar koliko dionice njihove firme vrijedi.

ali PM jedino može kupovati povlaštene, a te ne sudjeluju u odlučivanju.

Vidim dvije potpore, trezor mozda ili?

233,01 100
232,00 1,000
231,00 10,000
230,00 50
225,00 7
221,01 23
221,00 45,000
220,00 75
215,01 50
210,01 38

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close