ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ja sam se odrekao pušenja ali nemogu nikako adrisa

Mislim da je danas dan d . mislim da nakon danas više neče biti nikada sve isto

imao sam čast čitati postove, šrepucavati se, vrijeđati i drukari ali upravo sam dao nalog na prodaju i
to cijeloga portfolia, a glavninu adrisa sam na 550 ulazi

ljudi lijep pozdrav i još jednom
bila mi je čast i zadovoljstvo

bog i hrvati

Čuj, ako te sila (margin) na to natjerao, onda razumijem, ali inače ti je to sulud potez. ZSE/Crobex je pao puno više nego američki ili europski indexi i sad se vrti oko ovih 3000. Danas će vjerojatno malo dolje, ali za 1-2 dana kad USA izglasa paket od 700 milijardi dolara bit će žestok preokret i rast u cijelom svijetu i kod nas.
Ovo što se spremaš napraviti je klasična, često ponavljana greška – prodaja na samom dnu. Ako si već kupovao na 550 kn i dočekao cijenu oko 310 kn, što ti sad znači da i ode još par % dolje?
Iskreno, sačekaj tih 1-2 dana da USA izglasa zakon o pomoći pa ako želiš prodati, prodaj onda kad poraste. Ne govorim ovo samo za ADRS već za bilo koju dionicu na ZSE. Prodaja bilo koje dionice sada je jednostavno bacanje novca u vatru i uzimanje pepela koji je preostao. Sretno i pozdrav.

Nema razloga za paniku, pogotovo na ovako smiješno niskoj cijeni Adrisa. Tko nije do sada prodao, pametnije mu je da se strpi još koji dan da krene oporavak nego poklanjati dionice na dnu,ali ako baš želi, ima kome:

Kupnja
309,50 31
303,07 17
302,06 10
302,00 25
301,11 30
301,00 55
300,00 19
295,99 4
293,00 26
290,00 5,000

Prodaja
298,00 96
299,00 100
300,00 203
300,01 100
301,00 55
303,70 14
306,00 10
307,00 90
307,32 30
309,00 32

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

grgas, naša burza nema velike veze sa amerikancima. tu drmaju fondovi i država. većina dionica imaju direktne veze sa državom ili su u njenom vlasništvu. prema tome, kakva amerika….


Evo ja sam se odrekao pušenja ali nemogu nikako adrisa

ti takav sportas [shocked]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Nadam se da me kolega aljmas poslusao i da nije "spalio" svoje dionice Adrisa po 290 kn danas u 10.00 jer već sada može dobiti za njih oko 305 kn, a za koji dan bit će to i 330 kn. Tko dočeka rezultate za 3Q mogao bi vidjeti adris i na 350-370. Uvijek nastradaju oni koji su nestrpljivi i skloni bezraložnoj panici.

Iako sam u mogućnosti bio nabaviti relativno tek manju količinu keša… a dosta drugih zanimljivih kupnji već na raspolaganju, a ADRS mi i tako značajan već udio u portfelju, ja sam ipak dobar dio slobodnih sredstava iskoristio danas za dokup ADRS-P-A, po 303 kn. Sad sam opet miran glede toga, više ne mogu niti kupovati niti prodavati naravno, pa sad neka ide cijena u kojem god smjeru i intenzitetu želi, ja više nemam ništa s time, do sljedeće kupnje kad se ponovno pojavi nekog keša 😛

P.S. Apsurdno je to kako čovjek baš one dionice u koje najviše vjeruje, ne uspije kupiti na najnižim razinama, uhvatio sam Končar po 478 kn jutros (i ne bih više platio :P, ali želim nekako hedgati svoj KODT, nikad nisam presiguran u držanju tvrke-kćeri, draža su mi krovna poduzeća, ali što ćeš kada je KODT neusporedivo jeftiniji od KOEI, moram onda "neki miks" držati), uhvatio sam i dugo promatranu PTKM po 210 kn (jer mojih "ispod 200", ne usudim se više čekati, a to je tu negdje :P), ali pak ADRS nisam po 290 kn, nisam se stigao snaći na vrijeme, tko bi rekao da će otvoriti tako nisko, kada u nešto vjeruješ baš ovako lude ideje čovjeku ne padnu na pamet, otkud sam mogao misliti da ima smisla postaviti nalog tako nisko, samo bih si mislio da ću propustiti priliku za dobar dokup ako idem stavljati nalog ispod 300. Eh a za ono što sam "škrtiji iskeširati", tamo se igram sa niskim nalozima (nažalost time sam jednu priliku čini se danas propustio, nedaju i gotovo… ali eto ako to otkažem, mogu onda s tim ostatkom keša staviti nekakav ludi nalog na adrs, ponovno ići hvatati 290? :P, šalim se, a opet se bi usudio, stavio bih nešto 302-305, to još možda bude prolazilo ovih dana, a tko će to znati…, kako da znam kakav nalog oko 300 kn otvoriti za nešto što mislim da vrijedi 3 puta više, zbilja je bedasto i kupovati od bedastih ljudi, ne znaš ni sam koliko su nisko spremni ići, ne znaš i ne vjeruješ).

kolega aljmas povlači nalog 49 dionica po 315 kn

i sutra nadokupljuje za 6000kn pa koliko kupim kupim

na to me potakao dan proveden u voćnjaku koji 3 godinu za redom nosi katastrofalne prinose i vidim da od poljoprivrede baš i nema nekog naglog uzleta a ovdje se bar mogu nadati nečemu
glavu gore

Da podsjtimo prodavatelje što prodaju i kupce što kupuju. Danas sam računao fundamente na 304 kn za zadnja 4 kvartala.

Ispada ovako:
P/B – 0,88
P/E – 7,52
P/S – 1,43
EV/EBITDA – 5,16
EV/S – 1,64

šta to znači da treba kupovati


Da podsjtimo prodavatelje što prodaju i kupce što kupuju. Danas sam računao fundamente na 304 kn za zadnja 4 kvartala.

Ispada ovako:
P/B – 0,88
P/E – 7,52
P/S – 1,43
EV/EBITDA – 5,16
EV/S – 1,64


Kak si racunao EV?
jesam te vec pitao?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close