ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo oko Altrie onim drukerima koji trakeljaju gluposti…

P/E je 5,2.

Nadalje Adris gubi volumenski trzisni udio s time da nema preimum brand…Ima li ovdje na forumu netko iz realne ekonomije…netko tko jer ikada radio u upravi neke multinacionalne kompanije da me podrzi i objasni onom jadniku nemesisu…sto znaci kad se gubi volumenski udio…pa leti uprava…Adris je izgubio 7%…dakle ljudi stoji kod toga da je Adris drasticno precijenjena dioncia…no tko drzi cijenu…drze mirovinski fondovi…zasto…fiktivno jer da ne drze padao bi im performance i netko bi dobio otkaz…dakle spasavaju svoju kozu…a kupuju za vasu buducu mirovinu….

Tko od vas ima hrabrosti pitat Mirovinski fond koji je kupio 11000 dionica INGRE u jednoj transakciji za po 55000kn po dionici…za vasu lovu…tko ima hrabrosti pitati strucnjaka koji je za vasu mirovinu kupio ZABA dionice po 12700kn po dionici za 25mil kn u jednoj transakciji…tko ima hrabrosti pitati posto je mirovinki fond koji je kupio MAGMU po 300kn a sada ju brani na 100kn…ITD ITD…POANTA JE OKANITE SE TRZISTA…JER TU SE IGRAJU IGRACI SA VASOM LOVOM…

ALTRIA GROUP INC(NYSE: MO)
NEW Real-time: 20.41 0.53 (2.67%) 3:59pm EThelp
Last Trade: 20.53
Trade Time: 3:44PM ET
Change: 0.65 (3.27%)
Prev Close: 19.88
Open: 19.97
Bid: N/A
Ask: N/A
1y Target Est: 26.61
Day’s Range: 19.95 – 20.69
52wk Range: 19.70 – 79.59
Volume: 14,360,419
Avg Vol (3m): 13,918,000
Market Cap: 42.29B
P/E (ttm): 5.29
EPS (ttm): 3.89
Div & Yield: 1.28 (6.50%)

Quotes delayed, except where indicated otherwise. For consolidated real-time quotes (incl. pre/post market data), sign up for a free trial of Real-time Quotes.
1d5d3m6m1y2y5ymax
customize chart

g. Buffet, vrlo sam vam lijepo objasnio ove brojke koje navodite, u onome svom postu od prije mjesec dana kada sam odgovarao na istu "nebuloznu tezu" ( http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=351&pg=244 ).

Ako vas zanima uspoređivanje TDR-a s nekim, onda to činite upravo tako, njega uspoređujte sa PM. Ova usporedba Adris i Altria kao prvo nema smisla, kao drugo rekao sam vam što pogrešno uzimate.

Što se tiče vašeg mišljenja o Adris grupi, cijeni dionice… ah svatko ima pravo na svoje mišljenje, poštujem to, ali bih Vam ipak dobronamjerno htio ponoviti da ste JAKO u krivu.

P.S. Možda da dodam i ovo: Vaš poznatiji skoro-pa-prezimenjak (W. Buffett) se ne bi složio sa Vašim pristupom, u prilog toj tezi na neki način išla bi i činjenica da njegovi prijatelji iz stvarnog života (stari lisci iz Tweedy, Browne Co) inače poznati po "pristupu sličnom njegovu" su također i osobno (preko svog fonda u kojem drže i većinu vlastite imovine) unutra (kupovali su ADRS-P-A i u prvom dijelu ove godine, dakle po cijenama možda oko 380 kn, a to je također i veća cijena nego njihove prve kupnje prije više od 2 godine).

Mislim da nam Buffet ne piše dobronamjerno i iskreno. Zašto kupuje dionicu koja je preskupa? Zašto ponovo piše o niskom P/E Altrie kad mu je ukazano da je on produkt izvanredne prodaje dijela biznisa (to je kao da sad Adris grupa proda ulaganje u Maistru i ima fenomenalan P/E).

A što se tiče volumena i pada volumena, siguran sam da će proizvodnja rasti jer raste tržišni udio u Srbiji i još će rasti.

nekako mislim da ekipa iz Adrisa nije pala s Marsa, a još uvijek imaju jako dobru poziciju na domaćem tržištu, šire se regionalno, tu je i Iran. pa hoteli, biti će još dosta veselja za nas….

Možda bi trebali i s ribljim konzervama /prvo poboljšati recepturu/ u izvoz. Sada treba pokrenuti na najvišem nivou /tehnologija/ i rezultat neće izostati. Ima tu još dosta prostora.

Osobe imaju Avatar i ime ovisno da li zele biti takvi(kao u avataru), ili zele na vas utjecati imenom i Avatarom.
Izabrao sam postenje i iskrenost, a "pametni" kazu da izmedju postenjacine i budale nema razlike.
No, iako u prvi mah izgleda govoriti istinu, je ravno idiotizmu, jer ako to svi ucine ti neces moci -neces imati srece (jer si se odao) IPAK vjerujem da ce mi se kad tad postenje vratiti dobrim. I tako zbog psiholoske naravi covjeka svi necete moci to napraviti sto treba, a ako i mali broj tako ucini bit ce od velikog znacaja za NAS.


….Nadalje Adris …… ima hrabrosti …..
…za vasu lovu……..tko ima hrabrosti pitati …..mirovinki fond ..a sada …..ITD ITD…POANTA JE OKANITE SE TRZISTA…JER TU SE IGRAJU IGRACI SA VASOM LOVOM…

—Prvo mislih to je jadan covjek kojeg su banke/krediti natjerale prodat po 315, pa sad zeli kupit ispod i rusi cijenu -plasi potencijalne kupce. (ili iz revolta)
****—No ovaj post (poruka: …OKANITE SE TRZISTA..) ga je odao.
To je stil pisanja jedne osobe na PTKM koja je zbog osobnog Bloga dosta utjecajna, pa nije nemoguce da je za novac unajmljen i na ADRS temi od onih koje Britvic proziva u Lideru.
Takodjer procitajte i na drugom portalu sto pise "Petar" u zadnjoj recenici: http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=2448&page=4768
Ruse se dionice redom i u raznim parovima kako bi se svi krediti istisnuli. Zato su i ekonomisti (cak i Rohatinski) na RTV upozoravali da ljudi trebaju sto prije pozatvarati kredite, pogotovo u ovakvim vremenima.
U svrhu istiskivanja kredita iz trzista (dobro i u svrhu jeftinog dokupa drzavnih institucija-OMF-ova), srusene su i dionice firmi koje nemaju nikakve veze s krizom, ali ih je moguce rusiti jedino uz pomoc straha kojeg posiju bankarska kriza u USA, prijetnja recesija i inflacija. Pa cak i defanzivne kao ADRS, ili prehrambene.
Clanak T. Birtića iz Lidera upravo govori kako se to radi i kakav karakter covjeka to moze izvesti.
Ako pogledate TA i volumene, vidjet ce te da se Adrs-p-a rusio sa oko 160.000 dionica, koje pakete su posisali OMF-ovi, upravo na nacin opisan u Lideru: http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=55089
Cijela operacija u osnovi ide na korist HR (OMF-ovi kupuju jeftino). E ali sada i oni koji su prodavali jeftino moraju natrag kupovati jeftinije, pa nastupaju osobe kao sto je "BUFFET" sijuci medju malima strah neistinom i danjim padom, pa da kad prodaju npr ADRS po 320 (neki i 315) ne ocajavaju jer ce jos pasti.
Tko u ovako tesko vrijeme pise****—poruku: "…OKANITE SE TRZISTA…JER TU SE IGRAJU IGRACI SA VASOM LOVOM.."—**** , zvao bi ga jednom od zivotinja koje se hrane strvinama, ranjenim, slabim i posrnulim, ali bi to bila uvreda za te zivotinje.
Ja vam suprotno preporucujem: Ne bojte se kupovati ADRS po ovako niskim cijenama! To je kao da vam je na IPO-u netko prodao HT po 90,00kn Pogledajte R-A na 500kn, a i to je niska cijena. Po 354 su dva fonda poplasili prodavace P-A povlastenih, na pocetku trgovanja kako bi pomislili da ce cijena povlastenoj otici jos nize. I uspjeli su, uplaseni ljudi prodavali su i po 315kn. A povlastena je u imovinskom dijelu jednaka sa redovnom, i izdavac se obavezao (izdavanjem P-A) da ce sa svim vlasnicima povlastenih dionica podijeliti dobit kompanije (dati dividendu), s tim da se odricu prava glasanja na skupstini tj mogucnosti upravljanja firmom.
Osim toga:
Strane Banke u HR imaju pregled nad kreditima i dionicama i tocno znaju kada netko mora prodavati svoje portfelje, i koje dionice. Zato se i desava da se njihovi Manageri OMF-ova i OIF-ova postave nisko na kupnji, jer znaju da ce covjek morati prodati posto poto kako bi namirio banci dug koji mu je dosao na naplatu. Interesantno je da medju njima izgleda radi jako dobro koordinacija, jer obicno imate oko 3 naloga s lipom razlike na kupnji i ona se ne dize d

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Nastavak:
Strane Banke u HR imaju pregled nad kreditima i dionicama i tocno znaju kada netko mora prodavati svoje portfelje, i koje dionice. Zato se i desava da se njihovi Manageri OMF-ova i OIF-ova postave nisko na kupnji, jer znaju da ce covjek morati prodati posto poto kako bi namirio banci dug koji mu je dosao na naplatu. Interesantno je da medju njima izgleda radi jako dobro koordinacija, jer obicno imate oko 3 naloga s lipom razlike na kupnji i ona se ne dize dok zrtvin paket ne prodje.
Zato ponavljam: Uzmite lovu od tih banaka i pokupite im te jeftine dionice na trzistu ispred nosa! jer one-Banka nista dobro ne rade za Hr. covjeka a da to dobro ne naplate pa i lihvarskim kamatama (ZABA: redovne 13,99% – zatezne 14%).
Svi bankari (RBA, PBZ, ZABA, …) su znali za zadnji udar. Da li su vas zvali i upozorili? A na svakom s 100K kred. zaradili su najmanje 12.000kn ne pitajuci covjeka koliko je u minusu.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

@leti

Ma svaka čast kolega konačno netko tko je preopoznao šta se trenutno događa na našem TK, svaka čast kolega i mislim da bi trebali mnogo češće pisati jer očito imate šta i poznate materiju.

Još jedno BRAVO

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Svaka čast kolega leti na lijepo sročen tekst.
Ne zaboravite oni gule i na svom domicilnom tržištu, spuštajući cijenu dionica ispod razine knock-out certifikata. Dosad je gotovo svaki veći, očito iscenirani pad, imao granicu na knock-out razini. Zadnji izvršeni certikat na ADRS-P-A je bio 320.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

I na kraju…koliko, po vama , iznosi fair-rice ADRIS-a??


I na kraju…koliko, po vama , iznosi fair-rice ADRIS-a??

Malo je bogohulno govoriti u ovakvom sentimentu. Recimo da se skoro pa slažem s HAAB-om:
http://www.seebiz.eu/hr/analize/haab-kupiti-dionice-adrisa%3b-ciljana-cijena-558-kuna,22986.html
Iako je to po meni premalo, ja stavio na minimun 600.
Samo ne znam kako će mi to pomoći ako za sada i 450 SF.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


I na kraju…koliko, po vama , iznosi fair-rice ADRIS-a??

svatko ima svoju računicu, naravno da se (i vrlo bitno) razlikuju procijene različitih ljudi, pogotovo u slučaju Adrisa, iznimno pogotovo u ovom slučaju, "kao u niti jednom drugom" (jer ovdje je jako puno "nepoznanica", o budućim investicijama prije svega, i tu treba biti vrlo oprezan, po mogućnosti vrlo konzervativan, i s puno pažnje posvećene "vrednovanju menadžmetna" kako bi se koliko-toliko pretpostavilo kako će/koliko uspješno reinvestirati dobit i potencijalna sredstva iz vanjskog financiranja, a to su golema sredstva!, i jedna i druga).

Ja ću samo navesti ovdje rezultate do sada "najbolje" ali po meni ipak još uvijek vrlo manjkave HYPO analize sa kraja svibnja ove godine, oni su procijenili ADRS-P-A na 558 kn, a ADRS-R-A im je 684 kn.

Bez ulaženja u polemiku glede dobrih/loših strana njihove metodologije (između ostaloga npr. i nedostatak adekvatnog vrednovanja imovine…; ali pohvalnog i solidno odrađenog DCF na temelju bar očitih podataka…), manjkavosti unutar već učinjene analize (pa čak i meni samome iznenađujuće konzervativnosti nekih procjena, vjerojatno iz razloga "nevjerice" i/ili nepoznavanja, a koji su dijelom i već nakon ova 4 mjeseca već očiti i njima sigurno, nova analiza će kao prvo povećati procjenu rasta proizvodnje cigareta, a zbilja su to mogli i odmah "predvidjeti" 😛 ), a prije svega velikih (ali logičnih!, obzirom da se nema na temelju čega nešto zaključiti na tu temu) zanemarivanja budućih "novih" investicija… ja ću samo reći da je ova HYPO analiza, iako vjerojatno u punoj vjeri rađena, dobronamjerno i čini se iskreno i naravno "stručno", ipak znatno podcijenila potencijale Adris grupe (a tvrdim vam iznimne vjerojatnosti njihova ostvarivanja), i dalo time jedno (po meni) jako konzervativnu procjenu!

Dodajem također da ja na temelju svog shavaćanja stvari, u ovome slučaju, iznimno u odnosu na sve ostale mi poznate, za dugoročne investitore P-A i R-A izjednačujem, tj. i prema ovoj (zadnjoj koju imam) HYPO analizi čitajući je "na moj način"/"uvažavajući moj naputak glede R-A/P-A" možete uzeti da oni kažu da Adris vrijedi po dionici općenito 684 kn. To znači da se "i po njihovoj po meni manjkavoj/konzervativnoj analizi" danas ADRS-P-A trži na ispod 50 % realne vrijednosti, dakle i po njihovoj analizi! (a čitanoj na moj način" :P), zamislite kakvo je tek onda moja osobne mišljenje, koji iako sam uvijek konzervativan glede procjena, ADRS sebi osobno procijenio i na "malo" više nego je to HYPO. I to je ključno, svatko neka sebi radi procjenu samo za sebe, i prema tome postupa, jedan kolega je neki dan ovdje rekao da ADRS ne vrijedi više od 200 kn, i to je ok, svatko neka radi po svome, ovaj će nam dakle prodavati ovih dana/godina, mi drugi ćemo kupovati… tako je to na burzi, netko mora prodavati da bi ovaj drugi mogao kupiti. Svatko prema svom osobnom nahođenju, pustimo HYPO i bilo kakve procijene "trećih strana", uvijek se treba pouzdati samo u vlastitu spoznaju.

New Report

Close