ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a meni baš ti zvučiš kao da si ispao iz sekte

Good artists copy. Great artists steal.


Dragi sugradjani: Dok jednima ne smrkne, drugima ne svane -tako je na Zemlji!

Konacno se pocinje nazirati prava vrijednost Adrisa.
– Ne ovisi o svjetskim Bankama,
– Cijena nafte mu ne utjece direktno na dohodak
– Kraj igre oko INE pomoci ce da prestane nerazuman pritisak dnevnih trgovaca (swingera) na prodaji te dionice radi kupnje INE "kao sigurne zarade"

Dolazi njegovo vrijeme, i ne zaboravite; Skrti OMF-ovi uzimali su pakete od 20.000 kom po 378kn i 420kn.Vidjet ce mo sutra ko ce iskoristiti sto mu je sada cijena nepravedno zatucena tako nisko.
Ne vjerujte na ovom forumu onima koji vam se kao da su sektasi prijete propascu svijeta, sa zeljom da im poklonite svoju imovinu kako bi spasili dusu. Iskoristite priliku i Vi!


ovo zvuci ko losa kopija tudjmanovih govora… jos fali da spomenes crvene i zelene vragove, i stoku sitnog zuba

nego… jel se jos uvijek nazire prava vrijednost adrisa? i kolika je, tako da znam koliko cu zaraditi… [huh]

“Please, God, Just One More Bubble.”

A što mislite o mogućnostio da Adris kupi udio u Konzumu? na primjeru Tiska se pokazalo da mogu funkcionirati zajedno. Agrokoru bi Adris donio toliko potreban keš za daljnja ulaganja, a Adrisu Konzum iskorak u maloprodajni biznis i u 30% tržišta osigurao monopol na prodaju duhanskih proizvoda.

to bi bilo jako jako lijepo

a tek kako bi cijena narasla a obojici bi to odgovaralo koliko su popušili u ovoj katastrofi zanjih 10 mjeseci

ajde ko ih zna neka nazove i predloži


A što mislite o mogućnostio da Adris kupi udio u Konzumu? na primjeru Tiska se pokazalo da mogu funkcionirati zajedno. Agrokoru bi Adris donio toliko potreban keš za daljnja ulaganja, a Adrisu Konzum iskorak u maloprodajni biznis i u 30% tržišta osigurao monopol na prodaju duhanskih proizvoda.

ovo ima određenog smisla, ali mi se ipak ne sviđa. Konzum mi se puuuno manje sviđa nego Tisak (i daleko manje će dugoročno povećati "svoju vrijednost"), a cijena po kojoj bi on i od koga to kupio?? (to bi da bi bilo isplativo kao Tisak treba biti stvarno puno manja cijena nego sada na burzi)

Mislim da je jedino pametno (pa i realno) od poteza sličnih ovome predloženome da Adris ne ulazi niti u jednu tvrtku-kćer direktno nego da dokapitalizira Agrokor d.d. po određenoj lijepo dogovorenoj cijeni, pa da "to carstvo" g. Todorić i Adris međusobno "na taj način podijele", mogao bi se tu usitinu naći zajednički interes, obzirom da Agrokoru kapitala treba, a Adris ga može ponuditi i vjerojatno bi ga rado ponudio ako bi time na njemu prihvatljiv način (cijena!!) dobio dovoljan udio u koncernu (recimo 25 % ;)).

Ova moja ideja… to je po meni oduvijek jedna zanimljiva a i realna mogućnost, a možda i razlog Agrokorovoj neustrašivosti u korištenju financijske poluge, možda hrabrost upravo i izvire iz ideje o potencijalnoj dokapitalizaciji ovoga tipa. Jer to bi koristilo obojici vlasnika, a postojeći model poslovana i širenja koncerna Agkrokor uz misao o gornjoj ideji ima i puno više smisla i opravdanosti, Agrokor možda uopće "nije prezadužen", samo je naprosto "dio njegove bilance" još uvijek kod budućeg suvlasnika, pa zato ovo stanje samo tako izgleda, fali dio bilance pa naravno da je omjer duga i kapitala ovakav kakav je 😛

Ljudi nemojte drukati…Iskreno kupih Adris po 315kn…i platih previse…naime usporedbe radi Altria (Philip Morris & Kraft Foods) imaju P/E 4 (cetiri)…Adris gubi u RH Market Share u volumenu (to je u businessu katastrofa jer nemaju value brand npr. Malboro)…Maistra je tvornica gubitaka…dakle…Adris ce ici i po 200kn..tu mu je i realna vrijednost uzimajuci gornje…a vi procjenite sami…


Ljudi nemojte drukati…Iskreno kupih Adris po 315kn…i platih previse…naime usporedbe radi Altria (Philip Morris & Kraft Foods) imaju P/E 4 (cetiri)…Adris gubi u RH Market Share u volumenu (to je u businessu katastrofa jer nemaju value brand npr. Malboro)…Maistra je tvornica gubitaka…dakle…Adris ce ici i po 200kn..tu mu je i realna vrijednost uzimajuci gornje…a vi procjenite sami…

daj bože da ide po 200 kn, ja nemam ništa protiv, ovo ti je jedina dionica na ZSE čiji znatan dio vlasnika s veseljem dočekuju sve niže cijene, pogodi zašto! 😀

A što se tiče ovih neistina oko Altire, na istu tvrdnju sam ti prije mjesec dana odgovorio ovdje:
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=351&pg=244


…naime usporedbe radi Altria (Philip Morris & Kraft Foods) imaju P/E 4 (cetiri)…

ajd pokaži mi gdje si to pročitao http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=MO:US

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



A što mislite o mogućnostio da Adris kupi udio u Konzumu? na primjeru Tiska se pokazalo da mogu funkcionirati zajedno. Agrokoru bi Adris donio toliko potreban keš za daljnja ulaganja, a Adrisu Konzum iskorak u maloprodajni biznis i u 30% tržišta osigurao monopol na prodaju duhanskih proizvoda.

ovo ima određenog smisla, ali mi se ipak ne sviđa. Konzum mi se puuuno manje sviđa nego Tisak (i daleko manje će dugoročno povećati "svoju vrijednost"), a cijena po kojoj bi on i od koga to kupio?? (to bi da bi bilo isplativo kao Tisak treba biti stvarno puno manja cijena nego sada na burzi)

[/quote]
Mislim da do ovoga neće doći. Agrokor već (s razlogom) gledaju pod povećalom zbog udjela u maloprodaji te proizvodnji hrane u Hrvatskoj, te se stoga okreće vanjskim akvizicijama. Obje firme imaju puno veće koristi iz duopola (Tisak/iNovine, Belje-Mlinar-Zvijezda-Ledo/ribe-duhan, Velpro/Adista), nego od vlasničkog povezivanja. Uostalom, nije li čudno da ove dvije firme nigdje. ali baš nigdje ne gaze jedna drugoj po prstima kada se radi o akvizicijama?


Ljudi nemojte drukati…Iskreno kupih Adris po 315kn…i platih previse…naime usporedbe radi Altria (Philip Morris & Kraft Foods) imaju P/E 4 (cetiri)…Adris gubi u RH Market Share u volumenu (to je u businessu katastrofa jer nemaju value brand npr. Malboro)…Maistra je tvornica gubitaka…dakle…Adris ce ici i po 200kn..tu mu je i realna vrijednost uzimajuci gornje…a vi procjenite sami…

nedugo ti je realna cijena bila 140 kn ,sad si siguran da će na 200, a platio si 315.
pa dao bih ti -100 da mogu.drukerčino.

Good artists copy. Great artists steal.


Uostalom, nije li čudno da ove dvije firme nigdje. ali baš nigdje ne gaze jedna drugoj po prstima kada se radi o akvizicijama?

i kada se radi o bilo čemu :D, ali nema tu što biti čudno, čudno bi bilo da nije tako – pa radi se o partnerskim firmama, neće se partneri jedan drugoga "gaziti", kakav bi to partnerski odnos bio inače.


Ljudi nemojte drukati…Iskreno kupih Adris po 315kn…i platih previse…naime usporedbe radi Altria (Philip Morris & Kraft Foods) imaju P/E 4 (cetiri)…Adris gubi u RH Market Share u volumenu (to je u businessu katastrofa jer nemaju value brand npr. Malboro)…Maistra je tvornica gubitaka…dakle…Adris ce ici i po 200kn..tu mu je i realna vrijednost uzimajuci gornje…a vi procjenite sami…

Zašto si uopće kupio ?????
Mislim da nisi prepametan.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close