ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bit će to i jeftinije iako sam rekao da neću dokupljivat stavljam nalog na 250kn per share…ha,ha, pa ako uleti [thumbsup] [lol] .

Kod ove dionice problem su skrbn. računi, prodaju strani fondovi i već dugo ruše cijenu.Trebao bi reagirati Adris i kupiti oko 5 % PA i to poništiti, ovako će agonija trajati mjesecima.

strvinar


Kod ove dionice problem su skrbn. računi, prodaju strani fondovi i već dugo ruše cijenu.Trebao bi reagirati Adris i kupiti oko 5 % PA i to poništiti, ovako će agonija trajati mjesecima.

Ali koji to strani fondovi?? Ima li netko imena? Ja znam samo za jedan strani fond koji je unutra (Tweedy Brown – Buffett-ovi stari pajdaši, inače vrlo "intimni" i sa Phillip Morrisom) a njihov fond ne prodaje nego dokupljuje.

Fondovi koji prodaju su ipak naši fondovi žedni keša… nažalost mislim da je u potpunosti tako. Uvijek naši prodaju nisko dok stranci kupuju.

Jedino mirovinci hvala Bogu nešto i kupuju, nadam se da će još (znatnije) pojačati, jer onaj tko želi mirovinu u starosti… trenutno je na ZSE teško sa sigurnošću reći što osim ADRS kupiti u "mladosti" a da baš sigurno ne pogriješiš i priliiično obilno pod stare dane budeš nagrađen. Da bude izbor tipa "Berkshire Hathaway", ono da se uvijek citira, navodi za ogledni primjer, kako se ekstremno može isplatiti nakon godina života kad "nešto jednom dobro pogodiš, vjeruješ…" Slaba je vjera u Hrvata kada vidim ovo kretanje P-A danas [lol]

Što se tiče trezora, i ja kažem da bi trebao ovo iskoristiti, ali tko zna što sve oni planiraju… nitko od nas ne može biti siguran da stvarno keša ima viška kao što mi mislimo, možda su na pomolu planovi koje nitko od nas ne može zamisliti još… Osobno ne zamišljam ništa posebno, ne vidim što bi Adris sada mogao tako veliko kupiti, ako "ne daju Podravku za 300 kn" (što bi bila moja top ideja od "većih" preuzimanja [lol]), zbilja ne znam što drugo ima, a tko zna koliko će kriza potrajati i što će i po kojoj cijeni tko htjeti još dati a da ne nam niti na pamet ne pada.

zna li netko od kud se stvorio zg banka skrbnički sa 73% na vrhu???

adrs-r-a
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 7.079.225 73,62 Skrb. račun
2. LOKMER IVAN 441.800 4,59 Osnovni račun
3. ETINGER JOSIP 229.000 2,38 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 220.292 2,29 Skrb. račun
5. DAMIJANIĆ STANKO 200.700 2,09 Osnovni račun
6. FORNAZAR VLADO 145.000 1,51 Osnovni račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 137.400 1,43 Skrb. račun
8. ETINGER SLAVICA 80.000 0,83 Osnovni račun
9. POKRAJAC ANTON 69.500 0,72 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 40.000 0,42 Skrb. račun
Ukupno: 89,88

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


zna li netko od kud se stvorio zg banka skrbnički sa 73% na vrhu???

adrs-r-a
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 7.079.225 73,62 Skrb. račun
2. LOKMER IVAN 441.800 4,59 Osnovni račun
3. ETINGER JOSIP 229.000 2,38 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 220.292 2,29 Skrb. račun
5. DAMIJANIĆ STANKO 200.700 2,09 Osnovni račun
6. FORNAZAR VLADO 145.000 1,51 Osnovni račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 137.400 1,43 Skrb. račun
8. ETINGER SLAVICA 80.000 0,83 Osnovni račun
9. POKRAJAC ANTON 69.500 0,72 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 40.000 0,42 Skrb. račun
Ukupno: 89,88


Ako se dobro sjećam, postoji suvlasnički ugovor kojim se sulvasnici R-A obvezuju da ih neće prodavati do 2009, i čija se sredstva drže na zejedničkom skrbničkom računu. Nadam se da će netko pružiti više detalja.


Što se tiče trezora, i ja kažem da bi trebao ovo iskoristiti, ali tko zna što sve oni planiraju… nitko od nas ne može biti siguran da stvarno keša ima viška kao što mi mislimo, možda su na pomolu planovi koje nitko od nas ne može zamisliti još… Osobno ne zamišljam ništa posebno, ne vidim što bi Adris sada mogao tako veliko kupiti, ako "ne daju Podravku za 300 kn" (što bi bila moja top ideja od "većih" preuzimanja [lol]), zbilja ne znam što drugo ima, a tko zna koliko će kriza potrajati i što će i po kojoj cijeni tko htjeti još dati a da ne nam niti na pamet ne pada.

Krupna je Podravka zalogaj i veliki su problemi u njoj,mislim da bi to Adris previše iscrpilo,a i politika tu ima svoje prste,tu su kao i u ostalim držav. firmama uhljebljeni razni državni činovnici i hdz-ova struja tu čvrsto drma,koliko bi se i kako Adris nosio sa svim tim pitanje je [rolleyes]?Ali isto tako treba napomenuti Podravka je jak brand u sve zanimljivijem sektoru i ne bi je bilo loše imati u "momčadi".


zna li netko od kud se stvorio zg banka skrbnički sa 73% na vrhu???

pa zar se na ovo pitanje stvarno mora svakih 2-3 mjeseca ponovno odgovarati kako tko neupućen uleti?

Hajde još jednom, da nekome uštedim listanje stotina stranica ili korištenje opcije pretraživanja: taj skrbnički se nije ni otkuda pojavio, tu je "oduvijek".

Sasvim je jasno i poznato koga taj račun predstavlja (to je račun na kojemu su zajedno dionice "glavnih menadžera i najvećih vlasnika svoje firme": Ante Vlahović 2.070.000 komada, Plinio Cuccurin 1.272.000 komada, Branko Zec 705.000 komada, Anton Pokrajac 523.400 komada, Tomislav Budin 300.000, i drugih mislim i 10ak osoba s nešto manjim udjelima, brojevi su približni odgovor na tvoje pitanje o skrbničkom jer neke od ovih dionica su i povlaštene), također je jasno i zašto su te dionice zajedno (kako bi se očuvala vlasnička struktura prije svega iz razloga očuvanja kontinuiteta upravljanja; ovakav način zajedničkog i međuobveznog držanja koristi i povećanju sigurnosti od potencijalnog neprijateljskog preuzimanja, ali vjerujem da niti prestankom obveze "držanja na hrpi" sigurnost Adris grupe neće biti ugrožena, ti ljudi su međusobno dobri i svjesni su razloga nužnosti očuvanja "kontinuiteta vlasti" i ne vjerujem da bi ugrozili Društvo pristankom na i ne znam kako besramnu ponudu potencijalnog neprijateljskog preuzimatelja; nekoliko glavnih aktera drži dovoljno tako da nema problema glede toga čak da i netko zastrani…, a to je i razlog zašto pretvaranje P-A u R-A predstavlja prilično daleku budućnost premda su de facto za Društvo i upravu jedno te isto, samo de iure to još nije moguće tako tretirati, jer da se to sada napravi… ciljevi zbog kojeg postoji skrbnički bi bili ugroženi – moje predlaganje kupnje i poništavanja dionica bi pomoglo i u tome smislu, u daljnjem povećanju postotnog udjela "glavnih menadžera", kao i svih vjernih dioničira).


Krupna je Podravka zalogaj i veliki su problemi u njoj,mislim da bi to Adris previše iscrpilo,a i politika tu ima svoje prste,tu su kao i u ostalim držav. firmama uhljebljeni razni državni činovnici i hdz-ova struja tu čvrsto drma,koliko bi se i kako Adris nosio sa svim tim pitanje je [rolleyes]?

Pa da, to su ti stvarni problemi, jedini zbog kojih je ovakva kupnja prije svega u domeni mašte a ne potencijalno moguć događaj (politika… i sve oko nje, to su ti problemi koji muče ne samo potencijalnog kupca bilo tko on bio nego prije svega budućnost Podravke ako ostane u ovakvom položaju), i to je to što čini Podravku "velikim zalogajem". Jer financijski, kada bi bilo volje za napretkom Podravke (koji ja ne vidim drugačije osim "privatizacijom")… većinski dio (51 %) za otkupiti po onoj cijeni koja je po meni prihvatljiva (300injak kuna), Adrisu je to praktički tu negdje oko jedne godišnje neto dobiti (recimo od ove/sljedeće godine :D), ili recimo oko 40 % sadašnje neto tekuće imovine Grupe, tj. Adris grupa može već sutra za doručak pojest 2,5 većinska paketa Podravke kada bi samo netko htio prodati. Ako ne Podravka, neka bude 2-3 neke druge stvari te veličine barem… ja zadovoljan 😀 Tvornicu u Iranu lako financiramo onda od dobiti sljedeće godine, a Bože moj, ako zatreba za nešto dodatno pored nove tvornice, i 2-3 nove Podravke, može se to premostiti nekim kratkoročnim kreditima, kada već još nisu prilike za uzeti neki dugoročni, od recimo 6 milijardi kuna što bi se danas moglo (= 6-7 većinskih udjela Podravke, ako nam je Podravka već postala svojevrsna jedinica mjere za veličinu potencijalne akvizicije :P) što bi dovelo zaduženost na približno današnji book, što je ok ako je kredit povoljan i zna se za čega se uzima. Međutim book samo bježi u nebesa iz godine u godinu…, tako da… "kada dođe vrijeme za zaduživanje", biti će to potencijalno i puno više od 6 milijardi kuna. Ali za sada nema potrebe za prestanak tradicije "0 duga", još uvijek je moguće za doručak progutati 2-3 "velike firme", a apetit je sve veći svakim danom, dok nešto slatko ne popapamo napokon.

,

Evo i zbog ovog mi je ova dionica draga jer je stalno pitanje i neizvjesnost što je sljedeće na redu,gdje će biti sljedeće područje gdje će Adris zakoračiti,a opet sve se radi dobro promišljeno i strpljivo i u sigurno međusobnom dogovoru glavnih igrača Ante & comp.A što je najbolje od svega ima se i može se iz vlastitih sredstava i svake godine dođe novih 100 mil. eur koje će opet biti uložene,pravi stroj za multipliciranje,hebeš 2.mirovinski stup moje pare nek ulože u Adris [lol].

Zašto ovo nije u blokadi ??????????? hihihihihi

Karlo nije ti lako.

http://www.poslovni.hr/92985.aspx

Za Adris se sa velikom sigurnoscu moze reci da nikad vise tako nisko nece biti.
Zatucen je i sada, samo zbog toga da netko moze zaraditi na Knockout certifikatima, i svi su knockout-irani. Dakle predstoji mu neometan rast u skladu s rastom firme i to na zavidnoj sirini poslova i enormnom dohotku.
Izvedena je super predstava:
-Par dana prije rusenja trzista objavljene dobre vijesti da se potencijalni kupci kratkorocno ispucaju.
-Nakon toga uz malo municije i zahvaljujuci strahu na trzistu, zatucena cijena i ponisteni svi certifikati

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

New Report

Close