ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajaja….moram priznati da sam malo razočaran ovim izvješćem. No sudeći po ZSE zadnjih nekoliko mjeseci, mogla bi cijena odmah skočiti gore:)

Izašlo i na ZSE. Čak i nije tako loše kako se čini na prvi pogled. Značajno im je porasla prodaja u Hrvatskoj (skoro 20%), a u inozemstvu se čak smanjila.

Druga stvar koja mi upada u oči su manji financijski prihodi, a veći financijski rashodi, te rast zaliha i potraživanja od kupaca. Izgleda da je se i Adris malo opekao na ulaganjima tokom ove recesije.

Meni sve izgleda sasvim u skladu s očekivanjima (i više nego u skladu :D, čak rade stvari koje i ja propovijedam stalno), osim što su mi neke "sitnice" malo nejasne. Morat ću to još proučiti. Naime, (osim "još manjih" sitnica) glavno mi je što uopće ne shvaćam ove događaje u novčanom toku od investicijskih aktivnosti, tu su jedino jasne dividende i ovi materijalni troškovi… :P, a sve ove druge stavke…. su mi potpuno neobjašnjive, što su oni to kupili, a što prodali – što više gledam/razmišljam manje mi je jasno. Neko čudno pretumbavanje se tu dogodilo u zadnja 3 mjeseca.

po kvartalima,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Mam se lepša slika kaže….hvala vipy na analizi.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3146621/index.do;jsessionid=4E783B4A62AB873FF8EFE1B28CA34E33.2

"Kupiti" dionice Adrisa; ciljana cijena 558 kuna
Autor/izvor: SEEbiz
ANALIZA – Analitičari HAAB-a pozdravili su, bez obzira na pad neto dobiti, rezultate Adris grupe dodijelivši njihovim povlaštenim dionicama oznaku "kupiti" i fiksirajući ciljanu cijenu na visokih 558 kuna.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/haab-kupiti-dionice-adrisa%3b-ciljana-cijena-558-kuna,22986.html


"Kupiti" dionice Adrisa; ciljana cijena 558 kuna
Autor/izvor: SEEbiz
ANALIZA – Analitičari HAAB-a pozdravili su, bez obzira na pad neto dobiti, rezultate Adris grupe dodijelivši njihovim povlaštenim dionicama oznaku "kupiti" i fiksirajući ciljanu cijenu na visokih 558 kuna.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/haab-kupiti-dionice-adrisa%3b-ciljana-cijena-558-kuna,22986.html


ljepo nema šta , samo ovo nisu vremena od analiza kada je ovakvo stanje na trzistu,gdej svi gledaju kako ce doci do casha

najvrednije stvari u životu su besplatne

Da se ne radi o Adrisu, ja bih na na ovakvu analizu odmah prodao dionice….nekako sam nepovjerljiv prema "analitičarima".

Jel to isti onaj HAAB koji je "procijenio" INA-u na 2391 kn i to sad kad se zna da ponuda ne može biti manja od 2590 kn?

Hvala, ali takve analize mi ne trebaju.

Iako, ADRIS držim jednom od najboljih investicija trenutno. Ali lupati cifre bez pokrića – to nisu analitičari. To može i kumica s placa.

TDR je prije izgradnje tvornice u Kanfanaru proizvodio 15 milijardi cigareta godišnje i bio je na 100% kapaciteta. kapacitet nove tvornice je 30 milijardi cigareta. nije lako preko noći povećati prodaju, ali ići će to prema naprijed. U regiji ima još jako puno prostora za rast koji če više nego nadomjestiti pad prodaje u RH. Blisko istočno tržište i zapadna evropa su samo bonus.


Jel to isti onaj HAAB koji je "procijenio" INA-u na 2391 kn i to sad kad se zna da ponuda ne može biti manja od 2590 kn?

Hvala, ali takve analize mi ne trebaju.

Iako, ADRIS držim jednom od najboljih investicija trenutno. Ali lupati cifre bez pokrića – to nisu analitičari. To može i kumica s placa.


a ne možeš baš tako govoriti, nije to baš čisto lupanje bez pokrića (premda i ja znam ih slično nazvati), koriste oni određene metode (malo DCF malo relativne usporedbe sa drugim firmama…), kemijaju oni, to "im je posao", ja se slažem da je u svakoj metodi (uključujući DCF kao temeljnu i najobjektivniju i najsmisleniju) subjektivnoga i više nego dovoljno da različiti analitičari mogo i moraju dobiti i iznimno različite procjene, zato sam ja odlučio ne kuditi više ni HAAB niti ikoga, ja sebi radim svoje procjene i jedino u njih vjerujem – druge čuti je ok, ali nikada pridavati puno pozornosti na to što netko kaže, sam sebi treba vjerovati jedino.

Što se tiče INE, pa ja nju već duže vrijeme cijenim na 2000 kn – 2200 kn, i još uvijek mi se ništa nije promijenilo. HAAB je tu blizu moje procjene (za razliku od Adrisa gdje nam se mišljenja znatnije razilaze :D).

To što će MOL platiti više od 2200 kn, ne znači da je on ili ja u krivu, nego njemu to jednostavno vrijedi više nego meni kao malom dioničaru, između ostaloga što se radi o kontrolnom paketu, određenim sinergijskim efektima i sl. Sve to što da preko 2200 kn spada u pojam "premije" za preuzimanje.

New Report

Close