ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vojnik o skraćenju, kurva o poštenju, a u Istri o prodaji TDR-a (klapa 100. put)

Inače, i ovog je tjedna Glasu Istre dojavljeno, a ovaj put je to učinio izvor iz političkih krugova, da Adris prodaje svoju duhansku diviziju. To je vjerojatno stoti put u proteklih 14 godina da se medijima plasira takva informacija. Glasnogovornik Adrisa Predrag Grubić ponovno nam je demantirao takve tvrdnje te rekao da Adris ne prodaje, već kupuje i ulaže u vlastiti razvoj.

Vaš link

Ovo razmisljanje zelim podijeliti i s ADRS-ovim kupcima, jer ne pisu puno samo trpe.
Zasto toliki nesrazmjer vrijednosti firmi i cijena dionica na ZSE, pa je postala Kockarnica??
Budite mudri i kupujte ono sto je jeftino (sto su srusili), a prodajte sto jos ima donekle zadovoljavajucu cijenu, jer i ona uvijek moze pasti na nivoe srusenih ispod BV-a.
Kako da pri tome ne gledate svoj gubitak i kako da vas on ne zakoci??? -Neznam vam pomoci, o tom problemu su pisali Psiholozi.

ADRS-p-a =neprocijenjiva vrijednost stvarne imovine (materijalne, nekretnine, turisticki objekti). Ciste gotovine kao da je banka. Prihod oko 5 Milijardi, dobit raste prema Milijardu kn, a dionica ispod BV (Knjigovodstvene).

PTKM =4.000.000.000,00kn god. prihoda, dobit pomuzena od drzave dionica 235 kn x 3 Miliona dionica. Netko bi sa 700 Miliona kn kupio stvarnu materijalnu imovinu i (u svijetu madju najtrazenijim) proizvod.

PODR = Ista prica ko s PTKM, da ne ponavljam.

Da li se vi pitate, tko ima snage odrzavati takvo apsurdno stanjena na trzistu ZSE, ignorirati prave vrijednosti i odrzavati cijenu balonima zraka? Kako dugo je takav nesrazmjer cijena i stvarnih vrijednosti dionica odrziv?

TKO obicne neiskusne gradjane poziva da napuste Braniteljski F. i dodju sami trgovat na ZSE, taj ih zeli ko Vukovi ovce ne osisati vec Rastrgati. Tko to predlaze taj je slabouman i nista ne razumije.
Slabo mi dodje kad procitam sta se tu sve pise. Ne cudi me za strance, ali nasi …
Neki mi kazu Druker. Jako sam los.
Shvatite drukaju placenici stranih Banaka (OIfondovi u njima) koji imaju ko na dlanu pregled nasih kredita svih vrsta za HT, INU, dionice koje su na MARGIN-ima i sigurno idu u prodaju =pa zasto ih kupiti skupo kad mozes svim sredstvima spustit cijenu pokupit ih za bagatelu. Strane banke se medjusobno i ispomazu. Znanjem i podrzavanjem jedni drugih, dogovorom uvida u sve gradjanske kredite. A i zasto je uspjesni Portfeljo Manager Silvana Milic presla iz ZABE u PBZ??? Prenjela je malo iskusnog Ljudskog SW-a, za trgovanje na ZSE.

Druker je nagovorio poznanika da kupi ERNT po 4200 (oboje Teslasani, na izvoru svake novosti). Covjek je sve shvatio kad je cijena pala na 3200, prodao uzeo gubitak od 100k, doslo mu slabo, ne znam jel se oporavio, ali sad bi trebao bit sretan jer bi ovih dana imao gubitak 218k kn. Pazite to je ENRON, kad su obmanuti radnici vlastite firme. Croman kaze jos ne vidi dno, budite oprezni.

Drukeri su i ovi katastroficari -dovedu vas na rub zivaca. Prodate bez razloga, a kad krene euforija na njihovim dionicama/targetima nestanu naprasno i uvuku vas u investiciju iznad cijene.
Drukeri su i vlada sa svim javnim RTV i novinarskim kucama (na INU > 3000 kn).

Dobro je da ovdje neki ukazuju na moje pogresne procjene jer ne zelim imati slijepi utjecaj na vas. Ja isto grijesim. Zelim kad nesto napisem da to 10 x istrazite i proanalizirate, a na kraju i sami predvidite moguce scenarije.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

slažem se da je Adris izuzetna firma i dobra je cijena za ulaz.
Petrokemija – ne znam
Podravka – mislim da su oni u još većoj banani nego što pokazuju izvješća. Vijedi im Belupo.
Ina >3000. Mislim da Mol nema ozbiljne namjere kupiti puno INE u ovom trenutku. Moguće je da to zna i OMV pa se uopće ne uključi u igru.

eh Leti,

kad ides stavljati u isti kontekst adris, petrokemiju i podravku sto se tice odnosa cijene i fair vrijednosti je degutantno…

Nisi dao niti jedan razlog da znas sto je fair vrijednost niti jedne kompanije, a ides pricati nesto. Ovo tvoje izgleda kao cisti druk. daj nauci nesto pa napisi.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


kad ides stavljati u isti kontekst adris, petrokemiju i podravku sto se tice odnosa cijene i fair vrijednosti je degutantno…

Istina, nemalo se razlikuju firme, priče, potencijali…


Nisi dao niti jedan razlog da znas sto je fair vrijednost niti jedne kompanije, a ides pricati nesto. Ovo tvoje izgleda kao cisti druk. daj nauci nesto pa napisi.

Ipak, čovjek se samo ventilira. Vidno iznerviran "popustom" pri kojem se trži ova dionica. I nije jedini.

Evo, ja predlažem da spustimo cijenu još samo 20 – 30 kn, kad smo do ovdje tako lako dogurali, ovo ne bi trebao biti problem. Tu je negdje book value. I onda da tako tržimo jedno 3 mjeseca. Poslije toga mogu lijepo dići kredit, preuzeti sve to i likvidirati. Tako da se više nikad ne nerviramo s ovom dionicom. [img]http://www.mysmiley.net/imgs/smile/fighting/fighting0001.gif[/img]

P.S. Crni humor, imam dionicu. [cool]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

KUPNJA ADRS-P-A

385,00 20 7.700,00
384,01 200 76.802,00
384,00 24 9.216,00
383,10 3 1.149,30
383,04 50 19.152,00
383,01 5.000 1.915.050,00
383,00 45 17.235,00
381,23 20 7.624,60
381,10 50 19.055,00
380,00 100 38.000,00

Ovaj od 5000 kom navlakač ili….

Lupit ce (na kraju dana) onaj s 5000 kom po 393kn, jer je pred nesto vremena kupio 17000 po 420 kn.
Kazem vam knjigovodstvena vrijednost je iznad 400 kn.
Imaoci Povlastene imaju pravo na podjelu dobiti (dividendu). Na Vlasnika treba izvrsiti pritisak da prestane davati dividendu imaocima redovne dionice (i onako uzimaju cijelu dobit), a utrostruci dividendu za imaoce ADRS-p-a.

Ajde Ma(na)g(eri)arcici OMF-ova i OIF-ova (RBA i dr.) ko fucka penzionersku lovu nije vasa "(nek krepaju)". Lupite malo po Asku tih, koji iz godine u godinu, iz kvartala u Q sve manje zaradjuje, iz kojih vlasnik isisava kapital i kompletnu visegodisnju dobit.
Ni za boga nemojte kupovati dionice Firmi koje iz Q u Q povecavaju dohodak i dobit, kapacitete i tehnologiju, Jer zabili ste im cijene u 1 P/BV pa i nize od knjigovodstvene vrijednosti. Nema smisla da na njima zaradite dvostruko-trostruko, jer dogovor je dogovor i mora se postivati (kao i naredba sefa Banke za koju radite).
Sta ima veze sto ce im cijena pasti isto na BV (samo kolika ce tada biti) i sto BV zadnjih vise godina ima stalan pad, kao sto rekoh nije vasa lova.
Vama treba medalja za vodjenje portfelja, a kontrolorima i regulatorima ZSE (i prodavacima ZSE na upravljanje strancu) treba zatvor.
PLITKE li pameti.

A vama sugradjani Hr. jos jednom savjetujem prestanite plakat, jer od suza ne vidite priliku koju vam ovakvo bezumlje nudi.
Ne zalite prodat. Gubitak koji trenutno uzimate (je cijena osiguranja kapitala), pretvorit ce se u dobit ako taj kapital stavite u dionice vrijedne firme s rastom i realnom buducnosti.
A i nije tako veliki gubitak ako vas moze utjesiti ovakva racunica:
– Zamjena danas 2030 sa 395 ili 238,
– zamjena prije 4000 sa 600 ili 330
Kako vam ide racunanje odnosa (omjera), pocnite vec jednom sami racunat, ne dajte Managerima fondova da racunaju za vas uzimaju 90% (u ovakvim uvjetima na trzistu).

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Evo leti, čuo se tvoj protest. Danas prava mala euforija na ADRS-P-A. Zamalo da zatvorimo na 400, što nismo dugo gledali.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

sto je to bilo s adr-p?!
Ima ko transakcije?

da nije mirovinski oligopol puk’o?
[smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


sto je to bilo s adr-p?!
Ima ko transakcije?

da nije mirovinski oligopol puk’o?
[smiley]

Pa ništa, netko je iskoristio priliku dok drugi nisu pazili i lijepo se nakupovao po ovim niskim cijenama. Ja sam samo čekao kada će se to dogoditi jer ima sto znakova da je P-A cijelo vrijeme strahovito podcijenjen. Istina, ima puno takvih dionica trenutno, ali malo koja je baš u tolikom nesrazmjeru.

ADRS-P-A je u ovom bear tržištu postao svojevrsnim taocem svoje likvidnosti. Srećom, čim se trend promijeni, dionica će velikom brzinom ispraviti nepravdu.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

adrs-p-a brutalno dobra TA..ocekujem da poljubi 420.morti i vise..
vidjet cemo ovih dana sta ce buducnost donijeti.

nemam adris

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


adrs-p-a brutalno dobra TA..ocekujem da poljubi 420.morti i vise..
vidjet cemo ovih dana sta ce buducnost donijeti.

nemam adris


To je rast od neznatnih 5,26% u odnosu na zaklj.cijenu danas.Da si reka cca 450, i to bi bilo loše, ali već preko 500, to bi bilo realnije, iako sam je danas utržio po 390, jer ima i drugih potcjenjenijih, pa za ovu ima vremena.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close