ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa nek ljudi izlaze,što ih više izađe što ne vjeruju u ovu dionicu to bolje,ne igra nam ulogu dan,mjesec pa i godina stagniranja,ja znam da je dionica podcijenjena i uopće me ne zabrinjava rast nekih drugih…


ili koji je smisao prodaje dionica HTea od strane AZ mirovinskog po smiješnim cijenama…….. a nemaju pritisak za isplatom udjela

Ovo nije tema o HT-u, ali moram na ovo reagirati: kakva prodaja?? AZ mirovinac mjesecima HT uopće ne dira, niti jednu dionicu niti kupuje niti prodaje (za razliku od nekih drugih koje smo već spominjali po praksi ulaska po nepotrebno višim cijenama, jeftinijoj prodaji od kupnje i sl. čudnim pojavama). Po meni baš AZ najinteligentnije "igra na HT-u", to je uz Erste koji nema puno u HT-u jedini OMF koji je značajne količine kupovao isključivo po cijeni 265 kn (istina prodao je nešto sitno po cijenama blizu 400 kn!!, pa onda nadokupio ponovno po nižim cijenama, nešto manje komada nego je prvotno prodao po višim cijenama), dakle AZ ima najmanji ulaz od svih fondova (ako uzmemo efekt one dobre kratke prodaje i ponovne povoljnije kupnje, ulaz se može smatrati i manjim od 265 kn!!, iako nikada takva cijena nije bila na burzi, tko takvo što još ima??), i takvim ga mudro drži, dok ostali su svi si lijepo pokvarili prosječnu cijenu ulaza…

AZ je i u HT-u točno kao i ja postupao (ja sam kupio samo po 265 kn, i sve nažalost morao brzo prodati po 397 kn iako sam protivnik kratkog držanja, jer nisam vjerovao da to može preko 400 kn u "skorije" vrijeme). Tako da… ako se mene pita AZ je najbolje vođeni fond (jer radi slično kao i ja sam :D), broj 2 je Erste, druga dva su čudni svaki na svoj način.



Svatko moze preci iz fonda u fond …odes u FINU na salter REGOSA ….pokazes osobnu …potpises formular i eto te u bilo kojem drugom OMF-u …. ako si duze od 3 godine u "starom" fondu nemas ni izlazne naknade … neka se drugi onda brinu o ROMF-u …. [smiley]

Preporucio bi ti ERSTE PLAVI OMF …najbolji prinosi od osnivanja ….pa ako ti nisu OK ti za 3 godine opet mozes nazad ili u neki drugi OMF

Pa ADRS stoji jer im trenutno "krvna slika" nije perfektna kao sto je bila, ali to nije razlog za zabrinjavanje ako si dugorocno ulozio … dapace trenutak je za kupnju

ma sve je to u redu………….ali nije smisao skakati iz fonda u fond kao majmun sa grane na granu………..nego je ovo ozbiljan problem CIJELE FONDOVSKE INDUSTRIJE a i cijelog tržišta…………..ja se pitam zašto hanfa ne radi svoj posao i ne povede računa o takvim djelima jer su upitnog karaktera i nanose štetu svojim osiguranicima i državi u cijelosti
a bilo bi i zanimljivo da hanfa objavi kome su prodavali dionice adrisa po ovim cijenama!!!!!!!

ili koji je smisao prodaje dionica HTea od strane AZ mirovinskog po smiješnim cijenama…….. a nemaju pritisak za isplatom udjela
[/quote]

Nije HANFA dusebriznik pa da se time bavi …. fondovi imaju svoje vlasnike, a postoji i trziste (iako su samo 4 fonda) na kojem mozes izabrati

Doista HANFA nesmije biti regulator u tom smislu …. neka fond manageri samostalno odlucuju sto i kako ce trziti …. zar sumnjas u njihovu profesionalnost ili da trguju nesto sa strane te koriste sredstva OMF-ova za kreiranje trendova? Ako je ovo drugo u pitanju vec bi se znalo … nije Hrvatska bas tako velika da bi se takva pojava mogla sakriti

Ideje naše benzin Vaš!

Svaki fond je ograničen u svojim ulaganjima. Primjerice najviše 30% imovine smiju uložiti u dionice, do ulaska u EU najmanje 50% u obveznice i dužničke papire RH, države članica EU, OECD i tako dalje… Dakle Hanfa može reagirati ako neki OMF prekorači navedena ograničenja, kvalitativna i kvantitativna. Ili ako kupuje dionice koje ne zadovoljavaju uvjete koje mora ispuniti dionica da predstavlja moguće ulaganje OMF.
Ali zašto bi Hanfa trebala reagirati ako RMF prodaje adris i kupuje ERNT (neovisno da li je informacija točna ili nije)??? Valjda im je interesantna dividenda.
Bilo bi najbolje da im Hanfa posloži cijeli portfelj. [smiley]

Po mogućnosti da ih natjeraju da kupuju ADRS-P-A do iznemoglosti…

Evo i analize Adrisa od RBA.Target 503 kune. Zašto onda prodaju njihovi fondfovi?

Company update

Adris grupa


Company update

Adris grupa


e to je vec malo ozbiljnija analiza,
tako da oni koji su me pljuvali mogu vidjeti kako se radi analiza i sto sve mora imati….!
Steta sto se adr trzi na ovim cijenama, dok neke kompanije ne opravdavaju niti polovicu cijene na kojima se trnutno trze…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Company update

Adris grupa


e to je vec malo ozbiljnija analiza,
tako da oni koji su me pljuvali mogu vidjeti kako se radi analiza i sto sve mora imati….!
Steta sto se adr trzi na ovim cijenama, dok neke kompanije ne opravdavaju niti polovicu cijene na kojima se trnutno trze…
[/quote]

S razlogom sam stavio ovaj dokument.

Ne kuzim ovolike fluktuacije u CAPEX-u iako istina bog ne pratim toliko firmu pa da mogu reci da je 700 milja realno do 2011 pa onda drop na 300 tj. da se anulira sa amortizacijom.

Dosta razlicite projekcije s obzirom na Hypo.
Hypo je radio puno manji capex u ranijim godinama a terminal je padao dok ovima terminal ide po 2.5%.
Neznam, meni je capex od 700 do 2011 puo velik.
To je 100 milja eura, jedan hoel kosta cca 25 milja eura da se novi napavi+15 milja u FF&E tako da mi je to mozda puno ali kaze, ne pratim adris i maistru tako da neznam..
Za 100 milja eura svake godine do 2011, dakle 3 godine se moze naprviti brat bratu 10 ganc novih 5* hotela po 100-150 soba..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

kao i kod Hypo – outsiderska procjena, no za razliku od Hypa ovi pokazuju izracun WACC. S druge strane usporedba na temelju multipla je uvijek na klimavim nogama… no da ne pametujem prvise, kod ove analiza ima puno vise podataka te se lako mogu koristi i modelirati ako se smatra da odredjene informacije ili preptostavke nisu tocne….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Diskontna stopa je OK, ajde to smo se slozili, samo sto me smeta je vrlo velika fluktuaija Free cashflowa prvensveno zbog Capexa u 2008-2011.
Nesvidja mi se sto efektivno vrijednost dolazi iz Capexa odnosno terminal valuea a ne iz NOPLAT-a.
Mozda da su povecali na 8 godina i smanjili terminal, neznam..
Jer efektivno ti ukucavas 700 milja cahsa koji ti dolazi tek od 2012, mozda je to taj terminal growth adjustment…
Isto tako imam relativno niske mutiple u 2010 ako pogledas KPI sheet.
Isto tako neznam da li je 100% target d/eok ali da li je 90% ili 100% na kraju nije greda.

Jedino me capex muci jer mislim da na 700 milja od 2008-2012 mora doci veci NOPLAt, puno veci.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close