ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imate video tog intervjua samo dio[/b] Adrisa, koliko god to zvučalo nekome nevažnim obzirom na trenutnih gotovo “90 % dobiti” generirane baš tim jednim dijelom Grupe (u prihodima je omjer već drugačiji, i u budućnosti će se još bitno mijenjati, ali ne usporavanjem rasta duhanskih prihoda i dobiti, nego ubrzavanjem onih drugih!).

P.S. I kad već postam razne linkove u ovom postu, [url=”http://www.hotelinsel-katarina.com/fileadmin/user_upload/katarina/pdf/KatarinaFolder_hr.PDF”%5Devo ga jedan pdf (4 MB) ako netko nije vidio o onom hotelskom kompleksu otoka Katarina što ga je Adris grupa neki dan pripojila svom turističkom carstvu; carstvu u nastajanju, ali također samo kao dijelu Adris grupe – nije Adris niti duhan, niti turizam, niti to dvoje skupa, niti to dvoje plus ambalaža i trgovina, niti to sve plus marikultura i prehrambena industrija, niti obična investicijska firma (svojevrsni zatvoreni investicijski fond) nego puno više: moderna korporacija spremna iskoračiti u bilo koju kvalitetnu i dugoročno održivu djelatnosti, za to ima i financijske snage, i volje, i znanja!

Ma sve je to divnoi krasno,samo da ne odu previše u širinu i budu radili sve i svašta,da se to ne bi pretvorilo u onu;
znam sve o svačemu,ali nisam ekspert u ničemu…[lol],preveliko raspršivanje.

Mislim da je Adris kvalitetna dionica, ali isto tako da su tragično neodlučni u novim investicijama. Onao što rade dobro rade, ali ostale stvari…Sporo, sporo…

Pero nije stvar u brzini,bolje sporije i sigurnije ,nego srljati bezveze pa negdje vrat slomiti,prilika će uvijek biti,treba ih znati odabrati.Ono što sam ja htio reći je bojazan da ne izaberu previše prilika,pa se to sve skupa nekako razvodni.
Za sada je dobro, jer im se sve investicije i djelatnosti međusobno više ili manje nadopunjuju npr.prehrana i marikultura-turizam, ambalaža i trgovina-duhan ,a tu bi mogli smjestiti i još neke djelatnosti i za pretpostaviti je da će tome težiti i u budućnosti.

Analitičari predviđaju rast Adrisa i da je sada debelo podcijenjen , a naivci još izlaze i ruše cijenu stvarno nepotrebno. Adris je jedna od najkvalitetnijih Hrvatskih dionica.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][rolleyes]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Naivci??? Uz ovaj promet???

ADRS-P-A 376,00 385,00 376,01 -2.36 % down 7.683 2.911.431,00

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

215)
Na temelju članka 277. Zakona o trgovačkim društvima i članka 31. st. 3. Statuta trgovačkog društva ADRIS GRUPA d.d., Rovinj, Uprava Društva 31. ožujka 2008. donijela je Odluku da se sazove Glavna skupština Društva te s tim u vezi objavljuje poziv za

GLAVNU SKUPŠTINU
trgovačkog društva ADRIS GRUPA d.d., Rovinj, Obala V. Nazora 1, koja će se održati u ponedjeljak 19. svibnja 2008. u 19 sati u Rovinju, Obala V. Nazora 1.
I. Dnevni red:
1. Otvaranje Glavne skupštine i utvrđivanje popisa sudionika na Glavnoj skupštini.
2. Izvješće Uprave o tijeku poslova i stanju Društva i povezanih društava za 2007. godinu.
3. Izvješće Nadzornog odbora o obavljenom nadzoru vođenja poslovanja Društva za 2007. godinu.
4. Donošenje odluke o usvajanju godišnjih financijskih izvješća za 2007. godinu.
5. Donošenje odluke o usvajanju konsolidiranog financijskog izvješća za 2007. godinu.
6. Donošenje odluke o upotrebi dobiti iz 2007. godine.
7. Donošenje odluke o isplati dividende.
8. Donošenje odluke o davanju razrješnice:
a) članovima Uprave Društva
b) članovima Nadzornog odbora.
9. Donošenje odluke o razrješenju članova Nadzornog odbora.
10. Donošenje odluke o izboru članova Nadzornog odbora.
11. Informacija o planu poslovanja za 2008. godinu.
12. Donošenje odluke o imenovanju revizora Društva za 2008. godinu
http://www.nn.hr/Pokaz.asp?dok=%2Foglasi%2F2008%2Fobavijest%2F18039obavijest0000215%2Ehtml

Danas će Adris probiti 400 kuna.[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

redovna ili povlaštena
šalim se

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka


Mislim da je Adris kvalitetna dionica, ali isto tako da su tragično neodlučni u novim investicijama. Onao što rade dobro rade, ali ostale stvari…Sporo, sporo…

Baš sam malo pokušao usporediti rast Agrokora koji mi se čini najsličnija kompanija Adrisu u hrvata. Obje kompanije funkcioniraju kao holdinzi koji se bave upravljanjem i ulaganjem. Obje imaju “stožernu kompaniju” (Konzum odnosno TDR). Agrokor je izrazito orijentiran na rast kroz akvizicije, dok Adris preferira organski rast. Agrokor se čini nekoliko puta veći po prihodima, broju zaposlenih, diverzifikaciji itd. No ako pogledate dobit, a osobito EBITDA, razlika je puno manja. Zaduženost i da ne spominjem.

Agrokor ima sreću što je pozicioniran u proizvodnji hrane, a koja bi trebala doživjeti bum idćih godina. S druge strane, sigurno će ga pogoditi i rast kamata.

S druge strane, Adris ima veliku količinu financijske imovine, koju može iskoristiti za akvizicije u periodu kad je novac skup (čitaj, kamate visoke), a cijene dionica niske. Stoga mislim da će Adris lako održati i povećati stopu rasta u novonastalim okolnostima.

Nadam se da će danas ipak probiti 400 kuna krenula je u tom smjeru.[thumbsup][rolleyes]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

čisto sumnjam mislim da će preko 400 tek krajem travnja ili početkom svibnja

zašto_??

e da mi je znati

New Report

Close