ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Adris odlično radi,ova cijena neće još dugo ovo je razina niža od prije dve godine,malo pogledajte fundamente pa ih usporedite recimo sa Todorićem!!!!!!!! Meni na ovoj burzi ništa više nije jasno….[cry][cry][cry][cry][cry][cry]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Zato je bitan rast prihoda i dobiti po stopi većoj od 10%. Kad tad će se ulaganje u ovu dionicu vratiti. Ja sam nedavno ulazi sa prosjekom od 415 kuna i mislio sam da je to dno dna. Sada uopće ne razmišljam o trenutnoj cijeni jer je ona povezana sa lošim stanjem na tržištu kapitala. Ne treba se iznenaditi i daljnjem padu cijene.

Mislim da neće više dolje, svi koji su uspjeli ugrabiti ispod 400 odličan posao.Ja sam negdje na 440

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Mislim da neće više dolje, svi koji su uspjeli ugrabiti ispod 400 odličan posao.Ja sam negdje na 440

ahhah , pa cini mi s e da je jos uvjek ispod tih 400 ,a bome ce i biti .
mozes poraviti posao , samo pazi da cesto ne ispravljas greske .

najvrednije stvari u životu su besplatne


davids: ” Mislim da neće više dolje, svi koji su uspjeli ugrabiti ispod 400 odličan posao.Ja sam negdje na 440 ” ahhah , pa cini mi s e da je jos uvjek ispod tih 400 ,a bome ce i biti . mozes poraviti posao , samo pazi da cesto ne ispravljas greske .

Za sad nisam ništa prodavao s gubitkom niti neću,još ću nadokupit
[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Po kupnji na Adrisu daje se zaključiti da bi kupci najradije zabadava.[lol]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

ANALIZA
HAAB: Ciljana cijena Adrisovih dionica čak 517 kuna
Autor/izvor: Oriana Ivković Novokmet
ZAGREB – Bez obzira na 27% veću dividendu u odnosu na 2006. godinu, ona je i dalje dvostruko niža od prosjeka industrije.

Analitičari HAAB-e, predvođeni Hrvojem Stojićem preporučuju kupnju dionica Adris Grupe (ZSE:ADRS-R-A) i ciljanu cijenu postavljaju na 517 kuna, što je 37,6 % više od tržišne cijene pisane u trenutku izvješća, koja je iznosila 376 kuna.

Premda predložena dividenda od 7 kuna predstavlja rast dividende od 27%, riječ je o dividend yieldu od 1,9 posto dok u prosjeku industrije ona iznosi 4 posto.

U 2007. Adris grupa ostvarila je za 9,2% veću neto dobit nakon manjinskih interesa, 22,7% veću dobit prije odbitka kamata i poreza (EBIT), koja je ublažena neto financijskim gubitkom od 11,4 % i povećanjem stope poreza na dobit. Prihodi su porasli sa 2,7 milijardi kuna na 3,2 milijardi kuna u 2007.-oj. Prihodi od duhanskih proizvoda, koji predstavljaju 68,3 posto ukupnih prihoda, porasli su za 9,2 posto. Za 2.7 puta povećani su ostali prihodi-što je rezultat prodaje nekretnina.

Prihodi od prodaje duhanskih proizvoda u zemlji profitirat će zbog odluke o spajanju dvaju duhanskih distributera u jedan distribucijski lanac novina i duhana-iNovine, smatraju analitičari HAAB. Ipak, negativan efekt mogao bi izazvati proces usklađivanja hrvatskog poreznog zakonodavstva s normama EU. Proslijedi li TDR čitav teret trošarina na kupce, potrošači će se okrenuti jeftinijim brendovima cigareta.

Dovršetak 112 milijuna eura vrijedne tvornice u Kanfanaru, trebao bi potaknuti proizvodne kapacitete i osigurati platformu za poboljšanje i povećanje izvoza na tržište jugoistočne Europe i nova tržišta, kao što su Bliski Istok i EU. No Hypovi analitičari sumnjaju koliko će se uspješno TDR kao brend nametnuti na tim tržištima obzirom na jaku konkurenciju. Pozitivni rezultati očekuju se na tržištu Srbije, zbog ukidanja poreznih olakšica lokalnim proizvođačima.

Turistička grana Adris Grupe-Maistra bilježi 7 posto veće prihode, sa operativnim gubicima smanjenim sa 64 milijuna kuna u 2006. na 8 milijuna kuna u prošloj godini, zahvaljujući restrukturiranju. Uzimajući u obzir 2 milijarde kuna vrijedne investicije u turistički segment (tijekom 2005 pa do 2009), analitičari HAAB-a ne očekuju da će ova grana dosegnuti nultu-točku poslovanja prije 2010.

Isključi li se jednokratna dobit, analitičari HAAB-a očekuju u 2008. prihode od 3,1 milijardi kuna, naglašavajući porast prihoda od 7%.

EBIT marža porasla je za 80bp zahvaljujući smanjenju troškova zaposlenih od 2,9%.
***obrisano***

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

ozbiljno razmišljam da sve prodam i utučem u ovu dionicu,možda ostavim samo tisak……na ovim cijenama je prava poslastica,ušao sam na 380,00,a sutra ću probati sa 385,00….dionica je potpuno podcijenjena..nego,zanima me da li i adrs-p-a ima pravo na dividendu?

ADRS-P-A itekako ima pravo na dividendu što je i logično (logičnije bi bilo pitanje ima li i ADRS-R-A na to pravo, ali kod Adrisa uvijek imaju oba roda jednaku…, a dividenda i tako nije ono zbog čega se Adris kupuje).

Nemam Tisak direktno, ali također o njemu mislim sve najbolje, i drago mi je što ga indirektno djelićem imam kroz Adris (i što su sva Adrivova ulaganja slična tome u Tisak! 😉 ).

HAAB analiza mi se nimalo ne sviđa općenito, osim toga realna sadašnja cijena Adrisa je po meni bitno veća od 517 kn, dugoročno se očekuje trajan napredak poduzeća (vrhunsko upravljanje dioničkim kapitalom) a to će dugoročno sigurno se reflektirati i kroz cijenu na burzi. Da možemo gledati budućnost možda bih i moje ocjene današnje realne cijene mogao revidirati na još više, teško da na manje obzirom na ono što se može zaključiti iz u sadašnjosti dostupnih podataka. Koliko bih bio danas spreman plaćati za kupovinu Adris, pa to je drugo pitanje, svakako kupujem ispod realne vrijednosti koju si procijenim, ali sigurno i do 500injak kn bez problema (uzimajući u obzir veeliku “maržu sigurnosti” koju uvijek zahtijevam), a kolika će cijena stvarno biti postignuta na burzi u sljedećih godinu dana na što HAAB očito misli: NE ZNAM, nitko ne zna, i oni se igraju baba vračare govoreći bit će 517 kn, dobro da nisu napisali 516,99 kn.

Ma te analize niš ne pokazuju imam ja dcf od zabinog tima prije dva mjeseca pa ga oni procijenjuju na 660kn. A adris je imao od tada već dvije nove akvizicije koje oni uopće nisu uzimali u obzir.

Adris jučer krenuo u rast vjerovatno će danas nastaviti. Analize govore da vrijedi preko 500 kuna znači da je sada visoko podcijenjen.


Ma te analize niš ne pokazuju imam ja dcf od zabinog tima prije dva mjeseca pa ga oni procijenjuju na 660kn. A adris je imao od tada već dvije nove akvizicije koje oni uopće nisu uzimali u obzir.

a otkud znas kako se te akvizicije reflektiraju na DCF?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close