ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


antimoney: ” Hoće li Adris danas skočiti zbog dobrih vijesti o širenju posla? naravno da nece, to znaci da cemo svi jesti samo ribu iz uzgoja [bye][bye], jedino ako kuhar ne bude puskom probadao orade u kuhinji [lol] [lol] [lol]

Ili ih na uzici šetao van kaveza ,,,,,da postanu poludivlje[smiley]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

…he,he…na komentarima trgovanja Ivek dao link, pa eto bas gledam na trendsignali.com kako cu ovu dionicu prije ljeta kupovati po 250kn [smiley]…bas super [thumbsup]…s obzirom na cinjenicu da u TDR moraju uvesti koju radnu subotu posto ne mogu stici (niti u novoj tvornici) nastancati dovoljno cigareta preko tjedna…valja arapi,iranci i “sto ti jaznam ko” dime ko ludi…he,he…

[url]http://melaman2.com/cartoons/singles/mp3/mumbly.mp3[/url]

Nitko ne komentira ovo:

Lynx, 22.03.2008. u 02:32
21.03.2008.

Potpisan sponzorski ugovor s Adris grupom d.d.

U petak je u Kući nogometa u Rusanovoj potpisan još jedan sponzorski ugovor kojim Hrvatski nogometni savez nastavlja dobru politiku vezivanja uz najveće i najdominantnije poslovne subjekte u Hrvatskoj, a Adris grupa to u ovome trenutku sasvim sigurno jest.

Press konferenciji koja je upriličena prigodom potpisivanja sponzorskog ugovora između HNS-a i Adris grupe d.d., nazočili su predsjednik HNS-a Vlatko Marković, glavni tajnik Zorislav Srebrić, izbornik Slaven Bilić te Želimir Vukina, član uprave Adris grupe d.d.

Dodajmo da je, premda relativno mlada, Adris grupa d.d. izrasla na temeljima dugogodišnjeg poslovnog iskustva Tvornice duhana Rovinj. Sačinjavaju je dvije strateške poslovne jedinice; duhanska i turistička. Prilikom stvaranja nove, moderne kompanije, vodilo se računa o tome da ona ima temelje za ulazak u nove atraktivne djelatnosti kao što je, primjerice, turizam odnosno sport.

http://www.hns-cff.hr

Inače nisam baš za ovakva “bacanja para”, ali sviđa mi se ovaj dio:

Lynx, 22.03.2008. u 02:32
Ugovorom se, među ostalim, predviđa da će hrvatska nogometna reprezentacija pripreme za nastup na EURU 08 odraditi u Rovinju, odnosno u Maistrinom hotelu Eden, umjesto u kampu u Čatežu.

http://www.liderpress.hr[/quote%5D

tako da, valjda će i to biti neka reklama za Maistru… i onda sve skupa, nadam se da su dobro procijenili u Adrisu da će od te “reklame” biti više koristi nego što će im novca dati, suradnja na obostrano zadovoljstvo, kao i uvijek u poslu s Adris grupom 🙂

Jel se već zna kolika će dividenda ove godine za povlaštene Adris?[pray]

[ali sviđa mi se ovaj dio:

mariofil, 22.03.2008. u 22:31
Ugovorom se, među ostalim, predviđa da će hrvatska nogometna reprezentacija pripreme za nastup na EURU 08 odraditi u Rovinju, odnosno u Maistrinom hotelu Eden, umjesto u kampu u Čatežu. http://www.liderpress.hr[/quote%5D tako da, valjda će i to biti neka reklama za Maistru… i onda sve skupa, nadam se da su dobro procijenili u Adrisu da će od te “reklame” biti više koristi nego što će im novca dati, suradnja na obostrano zadovoljstvo, kao i uvijek u poslu s Adris grupom 🙂

Drago mi je prije svega da će Hrvatski savez jednom naše novce ostaviti i u Htvatskoj.
Nisam do sada primjetio da su ovi iz Čateža bili sponzori HNS-u [tongue]


Jel se već zna kolika će dividenda ove godine za povlaštene Adris?[pray]

…baš me zanima s koliko će “kikirikija” nas male dioničare ove godine sponzorirati…[wink]

Adris potpisao sponzorski ugovor s HNS-om
Adris postao ‘vrlo bitan sponzor’ HNS-a

Rovinjska se Adris grupa priključila obitelji sponzora Hrvatskog nogometnog saveza. Jednogodišnji ugovor, čija težina nije obznanjena, potpisali su Želimir Vukina, član Uprave Adris grupe, i Vlatko Marković, predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza

Iz riječi Vlatka Markovića, koji je izjavio da je Adris sada “vrlo bitan sponzor HNS-a”, može se tek zaključiti da se radi o izdašnom iznosu. Ugovorom se, među ostalim, predviđa da će hrvatska nogometna reprezentacija pripreme za nastup na EURU 08 odraditi u Rovinju, odnosno u Maistrinom hotelu Eden, umjesto u kampu u Čatežu. (M.T.) [rolleyes]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Koliku dividendu predviđate ove godine od Adrisa? Koliko sam vidio, prošlih godina su ciljali oko 8% dobiti. Ja se nekako potiho nadam 8Kn po dionici (wishful thinking[pray]).

ukoliko dionica nastavi padati ovim tempom dividenda bi mogla iznositi i 15% [angry]

mene su nategnuli na 510


ukoliko dionica nastavi padati ovim tempom dividenda bi mogla iznositi i 15% [angry] mene su nategnuli na 510

ADRS-P-A 75kn.
[cool]
To bi bila scena.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Koliku dividendu predviđate ove godine od Adrisa? Koliko sam vidio, prošlih godina su ciljali oko 8% dobiti. Ja se nekako potiho nadam 8Kn po dionici (wishful thinking[pray]).

Ciljali su, ali nešto uvijek promaše u zadnje vrijeme 😀

Ja sam negdje napisao da očekujem negdje 3.70 kn – 4.20 kn, pri čemu je ovaj gornji dio “predviđenog” raspona puno realniji.

Ne bih imao ništa protiv da dividenda unatoč očekivanoj bitno većoj neto dobiti ove godine bude manja nego prošle, pogotovo ako je točno naštimaju na 8 % neto dobiti (dakle oko 4 kn, broj 8 je inače moj broj pa mi se i zato to sviđa :D).

Ne znam zašto bi dali 8 kn (umjesto 8 % 😉 ), kakve su to ideje?? Pa to bi bio veći rast dividende nego neto dobiti, a već su i prošle godine “previše” dali. Meni to naprosto nema smisla. Zašto bi im uopće palo na pamet davati neku veću dividendu? Ne vidim dobrog razloga za takvu odluku, samo loše razloge poput nedostatak ideja za nova ulaganja… ja očekujem od Adris grupe da ima ideja, i da ih realizira, a ne da isplaćuje dividende. Sad nije vrijeme za to.
Dividenda se vlasnicima isplaćuje kada se tim novcem nema što pametnije za njih napraviti dugoročno gledano. Sada po meni ima više nego ikada dobrih prilika za ulaganja, ova korekcija, u zemlji i vani, otvorila je mnoge mogućnosti koje nisu postojale već dugo. Sada ih treba iskoristiti, a ne isplaćivati dividende. Svatko tko kupuje dionice Adris grupe valjda je svjestan da se ova dionica ne kupuje radi dividende. Za to postoje druga poduzeća, čak i neka fundamentalno podcijenjena (kao npr. HT, ni iz blizu ovoliko podcijenjen kao Adris, ali ipak dovoljno podcijenjeno da bi u njega čak i adris-like investitori spremno ulagali po ovim cijenama, i dobivali dobru dividendu uz to ako im je dakle to jedan od bitnih investicijskih ciljeva, ali sa Adrisom na neki veći payout ne treba računati, druga stvar što će dobit sigurno rasti pa će i tih 8 % biti sve veće iz godine u godinu, ali nema mjesta očekivanjima nekih jako puno većih postotaka isplate, već zadnjih godina su povećavali taj postotak, mislim da više nema smisla to dodatno činiti opet, možda prije smanjiti nazad 😀

Mislim da se Buffet ne bi složio s politikom Adrisa. Dionica za tvrtku u ovom stadiju bi trebala biti 50% godišnjeg profita, tj. preko 20Kn.

Ali dobro, sviđa mi se ovaj iskorak prema riboprerađivačkoj industriji. Nadam se da će kupiti još kojeg igrača u srhu ukrupnjivanja posla, pogotovo u svom dvorištu.[wink]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close