ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim na Adrisu prodaja …. jedan preko drugog padaju … [undecid]

Cookie Monster

ADRIS ispod 410 je must buy

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nadam se da će novi (2007) biti nagrađen i u Zagrebu (na burzi 😉 )

Lijepa reklama za Bruketa&Žinić. Svaka im čast, čestitam. [thumbsup]

[cool][thumbsup]Analiza: Euforija globalnog tržišta

Zajednička intervencija ključnih središnjih banaka kojom je ubrizgana injekcija likvidnosti od 200 milijardi američkih dolara samo u oboljeli američki financijski sustav, a u cilju deblokiranja do jučer zamrznutog kreditnog tržišta, razlog je euforije koja je zavladala globalnim tržištem kapitala. Hoće li se globalna kretanja preliti i na Crobex koji je od 4. siječnja korigiran 22,46 posto?[thumbsup]

CROBEX +1,45 %[thumbsup]

CROBEX +1,45 %

A koliko je ADRS-P-A? -0,09%

Uz to, vidim da je na asku guzva i da nema mrdanja na gore.
[cry]

Stvarno je naše tržište svijetska sramota svi rastu mi padamo , svi padaju i mi padamo, samo poneki padaju mi opet padamo pa dokle više ?[lol]

damdam:

ne vidim da baš isplativost tolikih ulaganja u turizam, pogotovo promatrajući druge firme u istom sektoru (ISTT, SUNH).”

A što fali ISTT??, to je vrlo lijep primjer turističke kompanije, i najbliži ozbiljni konkurent Maistri. Ali dugoročno Maistra će bit daleko najbolja firma ove vrste u okolici i puno šire, uvjeren sam.


ISTT P/E 45,87, P/S 6,11
HUPZ P/E 24,85 P/S 4,48

Ok, ovi brojevi će se promijeniti s završnim izvješćem (vjerojatno nagore za ISTT[cool]). No s ovakvim multiplima mogu se uspoređivati sa Podravkom, a ne sa Adrisom ili HTom.

Sramota me bude kada otvorim ADRIS-ov post a ono- nista! Nitko nista ne pise. Znam da se nema nista reci na ovu situaciju ali barem da netko i “popljuje” ovo izvrsnu dionicu-ja bih bio sretan. Doduse,investitori na burzi itekako nam “podcijenjuju” ADRIS, no, hvala dragom Bogu na malim kolicinama prometa, na malom volumenu trgovanja. Pa, zar P/E 5,5 nista investitorima ne govori!
Nesto se “strasno” dogadja na burzi kada se ADRIS trzi na ovakvim cijenama! Evo,recite mi barem jednu dionicu koja je na sadasnjim cijenama potcijenjenija i bolje investiranje od ADRIS-P-A na ovim nivima cijene
( 405-475 HRK) ?!?

...biti najbrži čovijek na svijetu...

…izgleda da će i ovaj certif. na 390 kn biti knockoutiran,to znači da ga 31-03-2009 možemo očekivati na 320kn,na koliko su već izdani novi certifikati.Super, bar znamo kuda ide cijena,mislili smo da je ovo povoljnjo al izgleda da će biti i povoljnije.

Kad oni koji sada jeftino prodaju ADRS-P-A (bez razloga), shvate poslije godisnjeg izvjesca i objave dividende da su prodali dionicu koja ima dvostruko vecu dobit po dionici od HT-a, gorko ce se kajati i lupat po glavi ali bit ce prekasno.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Ne vjerujem da ce dividenda Adrisa biti veca od HTove.

Posjedujem dionice Adrisa i HTa. Ne prodajem ni jedno.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close