ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Rasprodaja na Adrisu, veliki nalozi (uz to i skriveni) na prodaji. Tko je ono govorio koliko je podcijenjena ova dionica? Prejeftina? Nekome očito nije.

Meni je, pored HT i brodara najbolji pick trenutno.[thumbsup]. Trenutno cca 50% ispod ATH, kaj ces više…

Oznaka P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization

ADRS 7,71 1,03 2,14 10,47 13,38 5.641.771.350

Ma možemo mi tu laprdat koliko hoćemo ali Adris je firma sa najviše potencijala u Hrvatskoj, svaka čast HT-u ali Adris koliko god je uložio i koliko će uložit, jer pravo ulaganje se tek čeka … će bit smješan na ovim razinama, … ja sam već dugo u Adrisu i on mi je skoro 40% portfelja .. ali kad bi trebo nekamo tutnut 40% svoje love opet bi uzeo Adris …. strpljenja, .. dugoročno ovo je najbolja dionica u bivšoj Jugi.

Cookie Monster

Evo brojki za 2007:

OZNAKA KOLIČINA PROMET PROSJECNA ZADNJA PROSJECNA/ZADNJA

ADRS-P-A 2.602.429 1.375.163.302,84 528,42 421 -20,33%


Meni je, pored HT i brodara najbolji pick trenutno.[thumbsup]. Trenutno cca 50% ispod ATH, kaj ces više…

Ja to ne gledam tako, briga me koliki je bio ATH, koliko se sada ispod njega, ili je upravo na ATH, vjerujem da dugoročno jedino fundamenti pobjeđuju, i ako mi je dionica jeftina u odnosu na fundamente, tada je rado kupujem, naravno da bih i ja kada kupujem jeftino rado kupio i “maksimalno jeftino”, tko ne bi volio znati kada je došlo do dna, ali mislim da je pogađati dno ne previše mudra nakana, barem osobno ne vjerujem da mogu to pogoditi, samo možeš promašiti pa kupiti skuplje nego si mogao, barem ja nemam sreće u pogađanju 😀 Ja bih eventualno išao po sistemu: kupim za dio novca planiran uložiti u određenu dionicu u slučaju da sumnjam da bi mogla još pojeftiniti, pa onda ako još pojeftini dokupim…

Po fundamentima je HT sada još uvijek vrlo jeftin, svakako, ali po meni to je prilično neusporedivo sa Adrisom.
Brodar mi se jedan jako sviđa, al mi se ne čini baš prejeftinim….



Oznaka P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization
ADRS 7,71 1,03 2,14 10,47 13,38 5.641.771.350

Brojke su ti nažalost krive!
[rolleyes]

@Vorda
Imaš prihod od kamata na depozite (oročene na 3 i više mjeseci). Početkom 2007. u depozitima je bilo 1.845.281.000 kn a tijekom godine taj iznos se još povećavao

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

da, malo krive brojke, uzimajući u obzir zadnje cijene redovne i povlaštene, mcap je oko 8,6 mlrd kn.

Prema tome sadašnji stvarni P/E je recimo negdje oko 10, ovisno kakva je dobit za 2007., to ćemo tek vidjeti, u svakom slučaju jako lijep broj, ma da je dobit ostala na nekih 700 mil kn kao na 3Q, opet bi to bio P/E oko 12, što je također fantazija. Sve do P/E = 15 je u pravilu super kupnja ako firma “išta valja”, a P/E = 12 je praktički za svaku firmu dobra kupnja, a da ne govorimo za nešto poput Adrisa… i taj jedan jedini i ne najvažniji broj u ovom slučaju već nešto govori o podcijenjenosti dionice, bez da gledamo malo dalje, a što dalje gledamo to bolje 🙂

Također bilo bi jako zanimljivo pobrojati što sve Adris ima, uzeti cijene sa burze, ono čime se ne trguje procijeniti neku fer vrijednost, i to sve oduzeti od Mcap-a, pa pogledati koliko otpadne na TDR, uz koliki P/E ga mi kupujemo kupujući Adris kao holding po ovim cijenama, i to usporediti sa nekih recimo 17-18 što je u zadnje vrijeme P/E duhanskog sektora vani.

P.S. Ovdje treba biti svjestan i razlike u cijeni redovne i povlaštene, malo bi ih trebalo odvojeno vrednovati, biti svjestan da ovolika razlika u njihovoj cijeni nije opravdana, i da u jednoj (vrlo dalekoj) budućnosti postoji ozbiljna mogućnost čak i izjednačavanja svih dionica (zamjene P u R), vrlo vrlo dalekoj budućnosti jer danas bi to to obzirom na ove cijene bilo krajnje opasno, privuklo bi nekog neprijateljskog preuzimatelja npr., jer po ovim cijenama bi se nekome tko se želi samo TDR-a dočepati bilo isplativo kupiti i cijeli Adris po ovim cijenama.



@Vorda
Imaš prihod od kamata na depozite (oročene na 3 i više mjeseci). Početkom 2007. u depozitima je bilo 1.845.281.000 kn a tijekom godine taj iznos se još povećavao

Ima, ali ima i financijskih rashoda. Neto dobit od financijskih ulaganja mogla bi biti najviše 150M kn. Još dosta ostaje do 700M koliko je bilo na 3Q.
Osim toga pitanje je na čijim računima se nalazi ova lova, odnosno da nije taj prihod već uračunat u prihod TDR-a.

Nije da drukam prema dolje, jučer sam čak nešto i nadokupio, ali stvarno mi nije jasno na čemu oni misle namaknuti cca 300M kuna dobiti da bi se ostvarile prognoze od nekih 800M kn konsolidirane dobiti.

Pozz

Pogledao sam malo RDG i vidim veliki porast ostalih prihoda. Vjerovatno prihod od prodaje imovine (zgrada TDZ npr.). Ako se ovo ne vodi pod duhanskim dijelom mogla bi se dobit na kraju godine nategnuti i na preko 800 milja.

Pozz

Evo vam je u saboru rasprava o duhanu pa i o duhanskoj industriji. Ne zvuči dobro.
Raspravlja se o prijedlogu zakona.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Je li raspravljaju i o INI? Vidim da je potonula više od Adrisa. Što li tek njoj spremaju?[smiley]

Ma, to je davno prožvakana tema, a zaključak je da neće utjecati na prihode Adrisa.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close