ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e pa kako opet u – završi[bye]

[cool][thumbsup] Sutra će biti dan Adrisa[thumbsup]Davor Tomašković, glavni izvršni direktor TDR-a
TDR ulazi u proizvodnju privatnih robnih marki

Prihodi duhanske divizije Adris grupe, u 2007. godini iznose 2,188 milijardi kuna, što je rast od 10 posto u odnosu na 2006. godinu, a neto dobit rasla je za 3,8 posto i prema preliminarnim rezultatima iznosi 523 milijuna kuna, istaknuo je na predstavljanju rezultata i poslovnih planova TDR-a glavni izvršni direktor Davor Tomašković

-Tijekom protekle dvije godine prihodi od prodaje TDR-a rasli su u prosjeku 6,1 posto, pa smo tako uspješno nadoknadili prestanak proizvodnje Marlbora. Prodaja naših brandova u stalnom je porastu i u 2007. je iznosila 14,5 mlrd. komada cigareta od čega je 51 posto prodano u izvozu, dodao je Tomašković.

Prošlu je godinu obilježila i sve značajnija prisutnost TDR-a na tržištima izvan regije: u Češkoj, Španjolskoj, Italiji, Austriji, Mađarskoj, Albaniji i Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Govoreći o planovima duhanske divizije u 2008. godini Tomašković je istaknuo ulazak na nova tržišta poput Italije, Njemačke, Irana. TDR će prvi put ući i u proizvodnju privatnih robnih marki na tržištu EU, posebno Njemačke, a razlog je kapacitet proizvodnje koji se dobio novom tvornicom u Kanfanaru. Najavljeno je i otvaranje ureda u Dubaiju radi boljeg upravljanja i ekspanzije u regiji.

Osnivanjem tvrtke ADISTA, TDR je uspješno započeo realizaciju projekta razvoja vlastite distribucije, što osigurava značajne uštede, standardizaciju distributivnog procesa i bolju komunikaciju s prodajnim mjestima. Provedba tog projekta također će obilježit 2008. godinu. Komentirajući stanje na tržištu u Srbiji Tomašković je istaknuo da će se u ovoj godini značajno poboljšati profitabilnost zbog promjene poreznog sistema, dok se oko najave zabrane pušenja na javnim mjestima U Hrvatskoj u TDR-u ne brinu jer, kaže Tomašković, puno ambicioznije planove imaju na stranim tržištima. (M. B.)[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Imaš na prodaji ukupno 71.319kom. a na kupnji 5622kom.Kakvom se uzletu cijene možeš nadati u skoroj budućnosti??[shocked][shocked]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Imaš na prodaji ukupno 71.319kom. a na kupnji 5622kom.Kakvom se uzletu cijene možeš nadati u skoroj budućnosti??[shocked][shocked]

[bye][bye][bye] zaboravio si skrivene
i znaci to je dovoljno za zakljuciti da dionica ne ide na “uzlet”???

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


lavgar: ” Imaš na prodaji ukupno 71.319kom. a na kupnji 5622kom.Kakvom se uzletu cijene možeš nadati u skoroj budućnosti??[shocked][shocked] ” [bye][bye][bye] zaboravio si skrivene i znaci to je dovoljno za zakljuciti da dionica ne ide na “uzlet”???

Ne znači,ali više bi volio da je recimo k/p=50/50. Ja sam na kupnji i nije mi u interesu da platim više nego što je nužno.Obzirom na količinu na prodaji (+ skriveni),ako žele prodati neka daju po bidu.Poznavajući psihologiju mase možda sutra malo pogoramo gore ali u ponedeljak ??[shocked]
Tvrdim da su izvješča pokazatelji prošlosti i da su već uračunati u cijenu.Zato nakon dobrog izvješča obično cijena malo padne pa se onda svi čudom čude,kao ono,desio se kontra efekt.Ipak mislim da će ponedeljak biti bolji dan za šoping.[rolleyes]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Tvrdim da su izvješča pokazatelji prošlosti i da su već uračunati u cijenu.Zato nakon dobrog izvješča obično cijena malo padne pa se onda svi čudom čude,kao ono,desio se kontra efekt.Ipak mislim da će ponedeljak biti bolji dan za šoping.[rolleyes]

mozda,

ali zato postoji pojam earning surprise i negative earning surprise…
btw, volio bih vidjeti koliko je “malih” uopce pokusalo predvidjeti rezultat poslovanja 2007, a kamoli 2008

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Da se ne stekne krivi dojam,odlična dionica,strani stručnjaci preporučuju kupnju ADRS. Zabranu pušenja na javnom mjestu podržavam a protivno mišljenju mnogih,iz iskustva drugih država gdje je također zabranjeno pušenje na javnim mjestima,ta odluka dugoročno znači malo ili gotovo ništa za poslovanje duhanske industrije u tim zemljama.
(pročitao neznam više gdje)[thumbsup]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

lavgar:

Tvrdim da su izvješča pokazatelji prošlosti i da su već uračunati u cijenu.Zato nakon dobrog izvješča obično cijena malo padne pa se onda svi čudom čude,kao ono,desio se kontra efekt.
btw, volio bih vidjeti koliko je “malih” uopce pokusalo predvidjeti rezultat poslovanja 2007, a kamoli 2008


Kao mali igrao se Nostradamusa i predvidio dobit od barem 50 mil kuna u zadnjem kvartalu s obzirom na turistički dio tj. MAISTR-u i povečane troškove zadnjeg tromjesječja.
S obzirom na dobit od 721 mil.kuna i porast prihoda od 20 % u prva tri kvartala,šokirala me vijest da je dobit veća samo 3,8 %,što praktično znači da je u tom četvrtom kvartalu
isparilo dodrih 200 mil.kn ,što praktično znaći gubitak za firmu ,a bojim se i za nas dioničare.
Ne razumijem zašto bi cijena trebala ići gore.,Mislim da bi trebala pasti,iako možda ne već sutra,nego uskoro..Veliki mogu
uvijek napucati dinicu koja bi trebala pasti i obrnuto.Kod ADRISA to ide malo teže jer za manipulacije treba
puno keša ,a nema ga baš nitko za bacati.I zato predlažem RiB.

od sada samo slusam lopinu [thumbsup]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Kao mali igrao se Nostradamusa i predvidio dobit od barem 50 mil kuna u zadnjem kvartalu s obzirom na turistički dio tj. MAISTR-u i povečane troškove zadnjeg tromjesječja.
S obzirom na dobit od 721 mil.kuna i porast prihoda od 20 % u prva tri kvartala,šokirala me vijest da je dobit veća samo 3,8 %,što praktično znači da je u tom četvrtom kvartalu
isparilo dodrih 200 mil.kn ,što praktično znaći gubitak za firmu ,a bojim se i za nas dioničare.

Oprosti, ali ti si SVE pobrkao, baš sve, miješaš pojmove TDR i Adris grupa, dio ovoga što govoriš odnosi se na TDR (koji je napravio odličan rezultat 2007. godine uz još bolja očekivanja za 2008. godinu, sve to ide u prilog onome što sam tvrdio da vrijeme za prodaju TDR-a još nije došlo) a dio ovoga što govoriš odnosi se na Adris grupu kao cjelinu (ovih 721 mil dobiti koje spominješ, premda bi bilo preciznije spominjati 699 mil, usput rečeno od čega je velik dio rezultat izvanrednih prihoda iz TDZ-a, otuda to iznenađujuće povećanje dobiti).

A kada izađe (konsolidirano) financijsko izvješće Adris grupe onda češ vidjeti tih svojih 721 mil + još 150-ak mil iz zadnjeg kvartala (nikakav gubitak, što ti je, Adris grupa ne može biti u gubitku, doslovno :), ma sami financijski prihodi bi nadoknadili bilo kakav hipotetski gubitak :D), idemo sad ozbiljno: sve skupa očekujem blizu 900 mil konsolidirane neto dobiti za 2007. godinu, svakako preko 50 kn po dionici!


Kao mali igrao se Nostradamusa i predvidio dobit od barem 50 mil kuna u zadnjem kvartalu\

meni je ovaj dio najjaci

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Djeco, morate znati da se firme obično u zadnjem kvartalu poigraju sa amortizacijom i rezervacijama. Svi mi volimo našu državu, ali ipak ne volimo platiti baš previše poreza.

New Report

Close