ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E moj Saladine, da si ti vlasnik Adrisa ili bilo kojeg poduzeća ne znam kako bi prihvatio potez Uprave da ti drži na oročenju par milijardi kuna… pa tako zna vodit financije i moja baba s 4 razreda osnovne škole… tko zna možda im prijeti kakva prisilna isplata, pa moraju imat spremnu lovu… tko zna koji je logičan razlog za ovakav potez

Majo, procitaj malo o politikama dividende pa se onda javi i donosi zakljucke

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Majo, ja jedino zamjeram Adrisu sto nemoze malo brze ici sa investicijama.
Adris je cash masina i moram reci da sam malo vise od njih ocekivao da se ukljuce u turisticke projekte.
To sto imaju cash orocen su ustavri dobici od cash fondova i malo mjesovitih pretpostavljam.
MOzda je to i OK ako se zna da kod nas prije nego sto pocnes grditi neki projekt treba proci barem 2 godine za lokacijsku, gradj, za UPU, za sredjivanje ZK.
Mozda zato i drze taj cash na racunu.
Ja jedino mislim da bi se mogli javiti i na puno vise projekata (turistickih) jer imaju casha za to odraditi.

A ovo za dividendu nemoj pisati ako neznas.
Radije da naprave resort od 80+80 milja eura (pola je njihov equity) nego da mi daju dividendu.
POvrat moze biti i do 25-30% godisnje..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

[cool][thumbsup]

Konačno Adris -p-a kreće u ozbiljniji rast zadnje vrijeme za kupiti.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Nemojte mi sad odgovoriti na moje pitanje – knjigu u ruke i uči jer nemam vremena za sve proučavati . Molim odgovor na slijedeće:

ADRS-P-A i ADRS-R-A su jednakovrijedne dionice vezano za imovinu poduzeća s time da imaoci redovne dionice imaju upravljačka prava, a imaoci povlaštenih ne. U slučaju preuzimanja, da li netko može otkupiti samo redovne dionice ili mora i povlaštene te da li je cijena koju nudi za pojedinu dionicu mora biti ista ili može biti različita. Zatim, da li je moguće da se donese odluka da se proda TDR i da se taj novac isplati kroz dividendu samo imaocima redovne dionice te koja su naša prava u tom slučaju (posjedujem ADRS-P-A)?

Da i dalje kazem da si napisao jednu neistinu, da ne kazem glupost,

Pogledaj cijelu pricu s Telekomom Slovenije pa ce ti biti jasnije neke stvari. Imam adris i moja je jedina svrha onog posta je da je trenutna cijena na trzistu za vecinu HR kompanija samo proxy te da ako hoces izracunati vrijednost kompanije moras koristiti metode procjene tipa DCF ili neku kombinaciju gdje ce DCF imati najvecu vaznost ako se ne radi o procjeni vrijednosti za potrebe likvidacije. Procitaj malo vise knjiga ili posjeti npr http://www.stern.nyu.edu/~adamodar/. . I ako nisi nikad radio ove stvari, nemoj pisati kao da ih radis svaki dan

Kao prvo, možeš li biti malo pristojniji?
Kao drugo, vidim da si financijski obrazovan i poštujem tvoje znanje, ali malo bolje čitaj tuđe postove jer ja govorim o jednom, a ti meni odgovoraš nešto sasvim drugo. Ja sam govorio o cijeni akvizicije, a ti meni brujiš o vrednovanju poduzeća.
Dakle ja ću ponoviti ono što sam napisao, a ti kaži što ovdje nije točno:
Cijena akvizicije po pravilu se sastoji od fer tržišne cijene ciljane tvrtke i određene akvizicijske premije. Postojanje premije prilikom akvizicije nužno je kako bi se večina dioničara ciljane tvrtke motiviralo za njenu prodaju. Dakle, cijena akvizicije se sastoji od fer vrijednost ciljane tvrtke i akvizicijske premije!

Ja sam se dosta mucio oko te teme; medjutim sto je apsolutno sigurno je da ne mozes sve povlastene dionice promatrati jednako ; Ovo su po meni ogledni primjeri razlicitosti povlastenih: Ceba i Cros. te se kod njih mogu vidjeti anomalije HR trzista. Imali smo nedavno primjer povlastenih kod Sonica pa pitaj drustvo kako su oni prosli. Inace se povlastene, ako nemaju neka posebna prava racunaju D1/required return. Po tom principu ADR-p bi se trebao “trejdati” na 40kn. Ono sto je cinjenica da do sada vlesnici povlastene nisu diskriminirani te da uprava ima povlastene i redovne, pretpostvalja da se procinjena vrijednosti povlastene mora biti na neki drugi nacin…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Evo iz prospekta. Inače omjer redovnih i povlašenih je otprilike 58% i 42%.

Povlaštene dionice oznake A1 su dionice na ime, s pravom prvenstva pri isplati dividende, isplati ostatka
likvidacijske odnosno stečajne mase i pravom prvenstva pri naplati kumuliranih neisplaćenih dividendi prije
isplate dividendi imateljima redovnih dionica, bez prava glasa na glavnoj skupštini Društva. Povlaštene
dionice mogu se slobodno prenositi, založiti ili se na njima može ustanoviti pravo plodouživanja.

Redovne dionice oznake B1 su dionice na ime, s pravom glasa na glavnoj skupštini Društva, pravom na
isplatu dividende, te isplatu ostatke likvidacijske odnosno stečajne mase. Važeći Statut Društva predviđa
suglasnost Društva za prijenos redovnih dionica, koji daje Uprava, što je u skladu s relevantnim zakonskim
odredbama dok su dionice u materijaliziranom obliku. U skladu s važećim statutornim odredbama i
odgovarajućim odredbama posebnih odluka glavne skupštine Društva, svi imatelji redovnih dionica oznake
B1 sklopili su (s Društvom i Zagrebačkom bankom kao skrbnikom) Ugovor u bitnom zajedničkom interesu
otklanjanja rizika pojave vlasničkih utjecaja u dioničarskoj strukturi Društva koji nisu usklađeni s njihovim
vlastitim, zajedničkim interesima i s njihovom savjesnom procjenom dobrobiti Društva. Tim Ugovorom
imatelji dionica imenovali su Zagrebačku banku kao skrbnika, na jedinstven način osigurali mehanizam
raspolaganja svojim dionicama, te su se uzajamno jedni drugima, pod istim uvjetima, obvezali da će svojim
dionicama raspolagati jedino i isključivo pod uvjetima utvrđenim tim Ugovorom. Sukladno prethodno
navedenom, redovne dionice oznake B1 nisu bezuvjetno i neograničeno prenosive, nego je svako
raspolaganje njima podložno uvjetima i rokovima, odnosno ograničenjima raspolaganja kako su utvrđeni
Ugovorom.

Kako komentirate ove naloge na prodaji, mogli smo vidit da čim dođe do značajnije kupnje iskoče veliki nalozi koji ne žele bit prodani već samo spriječit rast … tako to ja tumačim ali zanima me mišljenje i vas .. , hvala

Cookie Monster

Dobar je Damodaran ali malo je zabrijao na CRP.
Brate za Bosnu je stavio 6%.
Malo previse…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Dobar je Damodaran ali malo je zabrijao na CRP. Brate za Bosnu je stavio 6%. Malo previse…

Zavisi koji dio Bosne[lol] [lol]


@mici

Ovo je tocno sto si zadnje pisao;

no mislim da si ti taj koji bi trebao citati postove!
Ajde zakapamo sjekiru

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

@Saladin

Ja tumačim tako što postoji još stranaca i inih kojima gori pod nogama ili žele pobjeći glavom bez obzira i to znaju i oni koji se postavljaju na kupnju ili “čokaju” ove prve na prodaji. Naravno da kupcima nije u interesu da podignu cijenu ovima koji se iskrcaju.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close