ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2 hugo: mislim da će viro brže rast nego adris tako da ako misliš selit , seli odmah. menadžment je koma jer neznaju kamo sa parama, pa kakav je to menadžment koji nezna šta će sa lovom. vrhunac im je oročenje … tako može i moja baba, ako ne i bolje

Cookie Monster


neznaju kamo sa parama, pa kakav je to menadžment koji nezna šta će sa lovom. vrhunac im je oročenje … tako može i moja baba, ako ne i bolje

ee , teska vremena prijatelju moj , zato
bolje imati nego nemati i to puno orocenog na racunu [wink][thumbsup]

najvrednije stvari u životu su besplatne

@ Saladin
Malo su tromi, ali tiha voda brda valja…

Ante, Plinio i ekipa kao i tvoja baba su u pravu, što se tiče oročenja u zadnjih 8 mjeseci…[cool]

Šalu na stranu, draže mi je ovako, da traže priliku, nego da neplanski expandiraju, a sutra plač. I ne mislim tek tako seliti novac u drugu dionicu, već samo naglas razmišljam da malo smanjim izloženost. Ovdje je na sigurnom, koliko to može biti.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Vidim da su u ADRS-P-A pravi momci (i cure sigurno prave) ,te mi to daje optimizam i nadu.Moj broker do grla u ADRIS-u.Zasto bas u ovoj dionici?!
Kada bi doslo do preuzimanja,u odnosu na branšu istocne Europe,usporedno na ostale firme duhanskog sektora-ADRIS vrijedi minimalno 750-850 HRK a mozda i vise po fundamentima+godwil!
Ma,netreba previse pisati o ADRIS-u. ADRIS je nova PLIVA.Tako sam se sa Plivom “ganjao”.Sad je 450,sad 500,sad 390,sada 415,380…I onda dođe preuzimanje i ode Pliva na 850!!!! Tako ce biti i sa ADRIS-P-A.
Znate sto? Netko se iskrcava(njegovo pravo) ali mislim i da plaće za ovom dionicom. Samo da mi je sto vise novca da mogu nadokuplavati na ovom diskontu. Dali se slazete dečki (i cure naravno)? [proud]

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Apsolutno se slažem. Već sam mnogo puta pisao o prednostima adrisa i došao do zaključka da je ovo trenutno najjeftinija dionica na tržištu. Šteta što na ovu cijenu imaju utjecaja bezazleni eksterni faktori (čitaj naivni investitori koji vjeruju da će priče o duhanskoj mafiji i zabarnai pušenja uzrokovat pad poslovne aktivnosti) koji nemaju nikakve veze s poslovanjem firme.
Viro isto tako vrlo dobrainvesticija, ali se ne treba zaboraviti da posluju u tradicionalnoj industriji i da kroz par godina teško mogu ostvarivati tako velike stope rasta.

Živi bili pa vidili, također grcam u Adrisu i nadam se skorim preokretima na bolje. Ako do toga dođe nitko sretniji od nas i tvog brokera

Cookie Monster

Uz spomenute rizike zbog zabrane pušenja (koji su dakako nerealni, ali tržište je tržište), Adris ima taj jedan specifičan problem da je pun casha, ali ga ne isplaćuje kroz dividendu. Škrt je. I mislim da mu to ruši cijenu. Dionica je zbog likvidnosti sigurno utočište velikim investitorima, samo me strah da će puno takvih bježati iz nje u zagrljaj HT-u koji je isto fundamentalno podcijenjen, ali će vjerojatno isplaćivati i solidnu dividendu. A i likvidnost mu je veća.

Prijedlog managementu Adrisa: krajnje je vrijeme da povećate dividendu ili da sprašite tu svu nagomilanu lovu u neki pristojan business. Inače sve će to pojest inflacija i niškoristi od toga.

Disclaimer: imam i ADRS-P-A i HT-R-A i sa obadvjema sam u minusu, svejedno mi je koja će prva gore 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ma šta se tresete i onako su dionice industrije duhana “safe haven” u nestabilnim razdobljima! http://tinyurl.com/2xgvjf

I Love the Smell of Profits in the Morning!


Ma šta se tresete i onako su dionice industrije duhana “safe haven” u nestabilnim razdobljima! http://tinyurl.com/2xgvjf

Možda je u teoriji tako, ali kako je Adris (komentiram P-A) pao više od Crobexa, u praksi očigledno nije.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Samo mogu biti sretan zbog pada nekih dionica jer ih mogu kupiti po povoljnijoj cijeni. Adris, viro, kodt i tako dlje. Sretan sam zbog ove trenutne rasprodaje, a kasnije kada se stabilizira situacija na inozemnim tržištima, rast će cijene i kod nas, a najviše, logično, one najpodcjenjenije.

Pozdrav ekipi, evo i mene od danas u P-A. Nisam odolio ovakvoj cijeni [thumbsup]

Nisi prvi koji je to govorio i pogldaj nas di smo sad [undecid]

Cookie Monster

New Report

Close