ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

to što je naše tržište atipično,to je druga stvar,jednostavno,naše tržište je jako plitko,pa je mogućnost maNIPULACIJE nekom dionicom veća,jeli tebi normalno da npr tisak naraste 50 posto u 20 dana,meni nije..ako je p/E VELIK KAO NPR BELJE 200.to znači da su ogromna očekivanja za u budućnost,ako se imalo poreti plan,onda dionica pada za 30-50 posto,a vidiš adrs,najava loše vijesti,pad 15 posto i brz oporavak,to sve nalazi utočište u p/e u.vrijeme će pokazati tko je u pravu,onda ću ja tebi savjetovati da odeš u fond,i to novčani…


to što je naše tržište atipično,to je druga stvar,jednostavno,naše tržište je jako plitko,pa je mogućnost maNIPULACIJE nekom dionicom veća,jeli tebi normalno da npr tisak naraste 50 posto u 20 dana,meni nije..ako je p/E VELIK KAO NPR BELJE 200.to znači da su ogromna očekivanja za u budućnost,ako se imalo poreti plan,onda dionica pada za 30-50 posto,a vidiš adrs,najava loše vijesti,pad 15 posto i brz oporavak,to sve nalazi utočište u p/e u.vrijeme će pokazati tko je u pravu,onda ću ja tebi savjetovati da odeš u fond,i to novčani…

P/E je najvažniji pokazatelj investiranja i investitori ga najčešće koriste pri odlučivanju o kupnji određene dionice međutim blueman je u pravu kada kaže da ne možeš kupovati dionice samo na temelju toga pokazatelja. Ako ništa drugo barem bi trebao uzeti prosjek P/E kroz duže razdoblje u prošlosti. Da li je bolja kupovina franck sa omjerom koji je naveo blueman ili viro ili kodt? Treba znati da je EPS koji se nalazi u nazivniku ostvarene, tekuće zarade i taj se broj može vrlo lako promjeniti u budućnosti na bolje, kod poduzeća koja posluju u vrlo perspektivnoj industriji.

ADRS i HT su posebne kategorije dionica u HR, možda i jedini pravi blue chip u Hrvata. Zato, koliko god da mrzim cigarete, nakrcao sam se neki dan sa ADRS-P (a i s HT-om) i sad mirno čekam da fondovi odrade svoju ulogu u rastu obje dionice. [cool]

Ignore: KressoM, delux

Zakon o zabrani pušenja već u proceduri

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6691a804-a7ee-4ca8-914a-c3a670b84432

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ne znam što bi se dobro moglo izroditi iz svega ovoga, počeli su 1. i 2. dioničar prodavati , davno sam pisao o tim cigaretama i problemima neperspektive.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

MINI BAROMETAR TRŽIŠTA ZA 1Q 2008

Naziv P/E P/BV
NEXE-R-A 12,09 2,29
TNSA-R-A 12,27 1,63
ULPL-R-A 6,31 2,16
IPKK-R-A 13,98 3,69
VLMR-R-A 14,15 1,18
HT-R-A 14,04 2,36
JDGT-R-A 9,98 0,95
FRNK-R-A 13,69 1,09

Naziv P/E P/BV
ADRS-R-A 17,67 1,95
ADRS-P-A 15,53 1,72
MMBA-R-A 15,95 1,97
ELKL-R-A 16,22 1,60
ERNT-R-A 19,31 3,73
ZVCV-R-A 15,78 1,37
TNPL-R-A 19,17 2,57
CKML-R-A 20,64 2,49

Naziv P/E P/BV
MNDS-R-A 896,23 0,22
LKRI-R-A 603,41 37,42
RIVP-R-A 809,20 1,56
PIVK-R-A 557,41 1,30
VDKT-R-A 466,71 6,83
TOZ-R-A 3.187,50 0,99
LPML-R-A 5.526,30 0,89
ZTNJ-R-A 665,04 0,00

I još malo na temu duhanske mafije:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-je-temeljena-na-organiziranom-kriminalu/370831.aspx

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Za sada 20 milja, to je dobar znak, zar ne [undecid] … znači li to kupi jeftino prodaj skupo? .. jer nakon mirovinskih cijenu su dizali mali koliko se meni čini.

Cookie Monster

iza skrbničkih bježe oni koji se boje da ih naš predsjednik ne ščepa
uzmi lovu i bjež glavom bez obzira

dugo nije bilo 20 milja prometa u jednom danu [wink]

Da li je netko pročitao prve dvije strane novog businessahr? Čini se da duhanska proizvodnje nigdje, gdje su se provodila istraživanja nije imala loša iskustva nakon uvođenja zabrane pušenja. Više su stradali ugostitelji. Zaključak je da su kratkom roku pušači kolebljivi, rekao bih, iskrivljene su sklonosti potrošače, ali nakon određenog vremena sve se vrati na staro. Jeftina dionica, velika marža sigurnosti.


Da li je netko pročitao prve dvije strane novog businessahr? Čini se da duhanska proizvodnje nigdje, gdje su se provodila istraživanja nije imala loša iskustva nakon uvođenja zabrane pušenja. Više su stradali ugostitelji. Zaključak je da su kratkom roku pušači kolebljivi, rekao bih, iskrivljene su sklonosti potrošače, ali nakon određenog vremena sve se vrati na staro. Jeftina dionica, velika marža sigurnosti.

sve potpisujem

kupit i zaboravit da imaš

ne srljaju u bilo što, al negdje će morat istovarit lovu
to će biti sigurica od investicije
tada se treba vezat jer uzlijećemo [wink]

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/01/17/0343006.html

Zabrana pušenja tek od rujna 2009.

Kaže dr.Hebrang, ako i tada.

New Report

Close