ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon neprespavane noći zbog najeve o zabrani pusenja zakljucio sam da Adris grupi nema spasa pa tako niti nama sitnim dionicarima.
Da malo razjasnim gore navedeno.
Ako recimo 10 – 15 % pusaca prestane pusiti i dodatnih 10 – 15 % samnji pusenje adris ce biti strasnim poteskocama na likvidnost tvrtke i servisiranje kojekakvih kratkorocnih obaveza.
Mnogi ce reci da ADRIS nije samo duhanski sektor i ce prezivjeti od hoteljera aliii jok varate se .
Zamislite talijana ili njemca koji zeli popiti svoju jutarnju kavicu u nekom od apiritiv barova a da pritom ne moze zapaliti eee , nece se taj vise vratiti nikad pa neka ” nasa istra blista”.
I tako pomalo propadnu svi hoteli.
ALi dobro ima tu nesto jos u zemljistu i nekretninama vrijednosti koje se mogu prodati i tako namiriti vjerovnici , ali opet greska.
Koji ce to ozbiljniji , stariji investior ulagati kada se ukida 0,00 promila . Pa nije valjda lud da se vozi Istarskim Y pa da ga neak pijana budala sa 0,5 ubije na ceti.
A jedino tu mogu dobro proci kupivsi dionice Leda , kazu bolje lizat nego pusiti .

najvrednije stvari u životu su besplatne


Nakon neprespavane noći zbog najeve o zabrani pusenja zakljucio sam da Adris grupi nema spasa pa tako niti nama sitnim dionicarima. Da malo razjasnim gore navedeno. Ako recimo 10 – 15 % pusaca prestane pusiti i dodatnih 10 – 15 % samnji pusenje adris ce biti strasnim poteskocama na likvidnost tvrtke i servisiranje kojekakvih kratkorocnih obaveza. Mnogi ce reci da ADRIS nije samo duhanski sektor i ce prezivjeti od hoteljera aliii jok varate se . Zamislite talijana ili njemca koji zeli popiti svoju jutarnju kavicu u nekom od apiritiv barova a da pritom ne moze zapaliti eee , nece se taj vise vratiti nikad pa neka ” nasa istra blista”. I tako pomalo propadnu svi hoteli. ALi dobro ima tu nesto jos u zemljistu i nekretninama vrijednosti koje se mogu prodati i tako namiriti vjerovnici , ali opet greska. Koji ce to ozbiljniji , stariji investior ulagati kada se ukida 0,00 promila . Pa nije valjda lud da se vozi Istarskim Y pa da ga neak pijana budala sa 0,5 ubije na ceti. A jedino tu mogu dobro proci kupivsi dionice Leda , kazu bolje lizat nego pusiti .

Kratko i jasno: Ne pričajte gluposti ( bez uvrede ), ovo nema smisla.
Drugo, zakon nije u potpunosti obavljen, tj moraju se formirati sve točke i odredbe zakona.

..u italiji je već i uvedena zabrana pušenja na javnim mjestima…interesantno je bilo vidjeti talijane kako se sad u ovo božićno vrijeme smrzavaju ispred kafića….

..u italiji je pala potrošnja duhana ali nisam nigdje našo da su se zbog toga zatvarali hoteli..[proud], eventualno po koji kafić ali i oni uz propisanu kvalitetnu ventilaciju mogu dobiti dozvolu te je u njima pušenje dozvoljeno…

što e mene tiče ok[thumbsup]..zamislite kafiće bez dima…ju huu…ja ne pušim a vidi vraga, niti nemam adris..[rolleyes]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


Nakon neprespavane noći zbog najeve o zabrani pusenja zakljucio sam da Adris grupi nema spasa pa tako niti nama sitnim dionicarima. Da malo razjasnim gore navedeno. Ako recimo 10 – 15 % pusaca prestane pusiti i dodatnih 10 – 15 % samnji pusenje adris ce biti strasnim poteskocama na likvidnost tvrtke i servisiranje kojekakvih kratkorocnih obaveza. Mnogi ce reci da ADRIS nije samo duhanski sektor i ce prezivjeti od hoteljera aliii jok varate se . Zamislite talijana ili njemca koji zeli popiti svoju jutarnju kavicu u nekom od apiritiv barova a da pritom ne moze zapaliti eee , nece se taj vise vratiti nikad pa neka ” nasa istra blista”. I tako pomalo propadnu svi hoteli. ALi dobro ima tu nesto jos u zemljistu i nekretninama vrijednosti koje se mogu prodati i tako namiriti vjerovnici , ali opet greska. Koji ce to ozbiljniji , stariji investior ulagati kada se ukida 0,00 promila . Pa nije valjda lud da se vozi Istarskim Y pa da ga neak pijana budala sa 0,5 ubije na ceti. A jedino tu mogu dobro proci kupivsi dionice Leda , kazu bolje lizat nego pusiti .

Ovo je jedan od najsmiješnijh posteva koje sam ikad čitao.
Ovaj je vjerojatno prodao dionice kad su bile na dnu, pa sad liječi frustracije.
[cool]

Predviđam lagani pad dionice, neću reći koliki jer to je jako teško znati. Ako dođe do veće korekcije natrpat ću se još s adrisom. Ipak u ovoj cijeni nisu uključena prevelika očekivanja i po meni ne bi trebalo biti pada.

Nevera:

Ovo je jedan od najsmiješnijh posteva koje sam ikad čitao.
Ovaj je vjerojatno prodao dionice kad su bile na dnu, pa sad liječi frustracije.
[cool]


ee , ali nije tu kraj , pa da odgovorim i marku .
znam ja da talijani , an pak ni slovenci ne smiju kaditi , pa su radi toga dolazili u ISTRU , pusili ronhil i uzivali u hotelima , e sada vise nece ni oni ni mi , [proud].
ali ima tu jos problem Zerp , kako ce sada njihovi kocari sa svoje dvije tri koce Droga 1 i Droga 2 ( valjda se jos tako zovu) na jutarnju kavu i cigaru ehhh. Mislis da nisu i prije , ma daj molim te .
sve u svemu ne dobro [cry][cool]

najvrednije stvari u životu su besplatne

Pa molim te da mi onda obajasniš kako je cijena dionica konzuma otišla na 100*** kn a i cijelo poslovanje je otišlo up, a konkurencija je u hrvatskoj sve veća (sjeti se samo kako su govorili kad je dolazio lidl).

Ako koje dionice u hrvatskoj vrijde novca koji se za njih plaćaju to su adris i ht.[cool]

ne očekujem nikakav pad, samo rast [thumbsup]

Cookie Monster

[color=blue]Hoće li odluka o zabrani pušenja rušiti cijenu dionice Adrisa?[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=34562

Malo ste nabrijali ovu temu bezvrijednim citatima i izjavama, tj. prepucavanjem.
Kao prvo menadjment s Vlahovicem je jako svestran i uspjesan i toliko imaju zaliha
kapitala (uostalom zasto Toda zeli ici s njima u suradju).

Nisu oni bakice da ne znaju da duhanska industrija u svijetu, odnoso u Europi
sve manje gubi na trzistu svoj financijski kolac , stoga su oni ranije nego sto mi mislimo
poceli raditi na tome, netko je nedavno stavio prospekt o Adrisu, lijep, u boji,
citljiv i razuman za svakoga, Sto sve imaju i posjeduju.
Mozda su poneki zaboravili i tvornicu u Kanfanaru.
Misljenja sam da nema zime za ovu dionicu, sposobna uprava,
s velikim Vlahovicem, a jaki kapital s kojim raspolazu radi svasta, a to mislim samo na pozitivne
stvari koje ce im donositi profit, i jos jedna (bar meni bitna cinjenica),
od jacih firmi u Hrvatskoj oni su potaknuli i krenuli da dio godisnjih prihoda odvajaju za stipendiste tj, obrazovanje i skolovanje.
E to ja zovem gledanje buducnost i njihove poglede, malo koja firma u Hrvatskoj se pokazala
u tako svijetlom i humanom svijetlu. ( A vi prosudite kakav je ADRIS, a zna su kako su poceli).

A svatko ima svoje misljenje pa neka misli sta zeli, svetko ima svoj kapital i stavlja ga
gdje misli da ce mu donijeti najbolji profit.
Ali za ADRIS ni najmanje ne brinem, jer su vec napravili malo veci i jaci potezi (zaokreti) u upravi.
Trenutno ga sada namam, (da ne bi bilo da drukam ili ne znam sta, imate prospekte, njihove firme, nekretnine, planove, a da ne zabravimo skorasnji FI, gdje ce se sigurno pokazati koliko vrijedi
ova dionica koja je do nedavno bila medju najeftinijim dionica s jaki fundamentima. (To valjda znate)
Boravio sa u ADRISU dosta vremane, mislim kao dionicar i donio mi je profit, i opet je doslo do
toga da je u kratkom roku odradio preko 20%, fundamenti su fundamenti i uvijek se pokazu, kada-tada.
Vjerujem da cu su se brzo vratiti, nije sve u pusenju.[tongue]

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

Evo i jedan simpatican graf…mozda zato jer imam dionicu…no cini mi se da je ovo samo pocetak rasta iste…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Kolko bi vrijedilo 25% Tiska koje Adris ima u Tisku

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

New Report

Close