ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prodaja na redovnoj dionici nestala…ima li kakvih glasina ponovno po Rovinju?

Sve manja je i na povlastenoj

Ignore : renči


Baš malo gkedam za P-A seriju, da uzmemo da će se poduplati neto dobit u odnosu na 2018. g opter na ovoj cijeni P/E preko 11 tako da baš i nisu pre jefitne na ovim cijenama…reklo bi se da je već dosta ukalkulirano buduće razdoblje u trenutnu cijenu.

Mišljenja?


Koliki je P/E Rivp i koja su dugovanja i keš pozicija u odnosu na ADRS? Koliki je dividendni prinos i P/B Adrisa u odnosu na RIVP? Znam da Adris nije potpuno turistička firma ali većina budućih očekivanja Adrisa je vezana uz turizam i to cjelogodišnji turizam. I u pravu ste što se tiće budućnosti, ali to je normalna stvar kod dionica, na budućnost se kladimo kod ulaganja u dionice. Veselim se toj budućnosti. Sjetite se da od 01.01.2020. predsjedamo EU, što mislite kakva će bit popunjenost HUP-ovih hotela i koje cijene će izvjesit u tih 6 mj?

Ma slažem se potpuno da je Valamar još skuplji i da ako ne bude kakvog preuzimanja sa debelom premijom ova cijena na putu laganog ispuhivanja, jer su povrati na ulaganja po ovim cijenama puno manji od barem jedno 7…8 firmi na zse.

Ali to isto ne mijenja činjenicu da je i ADRS ako gledaš kao povrat na ulaganje isto tako u priličnom zaostatku u odnosu na alternative i kad donit od 2018. od 300mil doslovno poduplaš opet nisu pokazatelji nešto pre jeftini, a neće to biti lako podublati baš brzo, tako da…….


Ma slažem se potpuno da je Valamar još skuplji i da ako ne bude kakvog preuzimanja sa debelom premijom ova cijena na putu laganog ispuhivanja, jer su povrati na ulaganja po ovim cijenama puno manji od barem jedno 7…8 firmi na zse.

Ali to isto ne mijenja činjenicu da je i ADRS ako gledaš kao povrat na ulaganje isto tako u priličnom zaostatku u odnosu na alternative i kad donit od 2018. od 300mil doslovno poduplaš opet nisu pokazatelji nešto pre jeftini, a neće to biti lako podublati baš brzo, tako da…….


Kako neće biti lako poduplati?
Pogledajte u izvješću koliki su otpisi zbog Agrokora. Vlahović tvrdi da su s izvješćima iz 2017. i 2018. u potpunosti apsolvirali Agrokor. Znači u 2019. više nema tih vrijednostnih usklađenja pa možemo očekivati s novim hotelom od 700 milijuna kuna kojeg nije bilo u 2018. još jedan takav hotel neto dobiti.
I to konzervativno očekivati jer su prihodi za prvih 6 mjeseci preko 10% veći od prošlogodišnjih, a hotel Park je tek u travnju krenuo s radom. Iduće godine možda bi i Marjan mogao proraditi, a ako ne iduće, 2021. sigurno. Razmislite: Adris ima oko 20 milijardi kuna aktive, zar je preoptimistično očekivati od tolike aktive miljardu kuna neto dobiti? A moguća je i izvanredna dobit jer je Adrisova žalba vezana za Agrokor prihvaćena, svašta se tu još može pozitivno desit.

Pretpostavljam senzore da niste uzeli samo P/E i na osnovu toga odlučili da je Adris skup. A i sam P/E od 11 kod Adrisa s očekivanim rezultatima poslovanja u narednim godinama ako nebude nekih velikih vanjskih šokova,stvarno nije skup. Rađe koristite PEG umjesto P/E. A uspoređivat Valamar i Adris nije baš dobro,pogotovo ne P/B

Možda ste me krivo razumjeli. Ne govorim uopće da je Adris loš, ali se uspoređuje sa Valamarom koji je sigurno prcijenjen na ovakvom tržišu kao što je naše i da bi tu cijenu jedino opravdavalo neko potecijalno preuzimanje tako da bi po mojoj računici dobar broj firmi na zse (neću namjerno imenovati) trebalo doživjeti ispravke vrijednosti na gore prije Adrisa a da ne govorim Valamara….

Generalno mi se čini da se svi pale na neku budućnost, a da se sadašnjost debelo podcjenjuje…

Tako vam je to kod dionica, kupuje se budućnost. Dobre firme s jakim brendovima, dobrim menadžmentom i s potencijalom za povečanje prihoda se trže skuplje u odnosu na one one stagnirajućeg ili padajućeg poslovanja. Tako vam je to svugdje u svijetu. I Buffet kaže da je bolje kupiti dobru firmu skuplje nego jeftino lošu firmu. Kod nas vam je primjer Atlantic i KODT, nisu nešto prejeftini u odnosu na druge, ali imaju konkurentne proizvode i osvajaju nova tržišta i to u kontinuietu. Ja sam ih doduše prodao nedavno obje jer vidim veći potencijal u drugima, ali možda sam i krivo napravio. Relativno su skupe, ali imaju pravi menadžment i kontinurano rastu, ko ih kupi, vjerojatno će dugoročno biti u plusu bez obzira što ih je skuplje platio.

Vjerujem da ce te se slozit da svi mi kupujemo buducnost a da nam je sadasnjost bitna jedino zbog cijene koju tu buducnost kupujemo

..zanimljivo da kad cijena malo krene up odmah je netko ‘zaštopa’

https://razvoj.7dnevno.hr/vijesti/palaca-vlahovic-nema-ni-vrata-ni-prozora/ u SD novinama nazvana bunker
oslikava i adris kao bunker kojem se ne može do nikakvih info za hotel marjan u splitu.
AV igra i dalje bunker a 25.9.2019 na danu velikih planova naznake planova daju hnb,vlada,valamar i drugi.
info/planove o adrisu drže AV i njegovi.

lijepi porast na R-A 😊 ..možda je vrijeme da se otključa i P-A 😆


lijepi porast na R-A 😊 ..možda je vrijeme da se otključa i P-A 😆

..kao što rekoh 😊…R-A je na 600 a P-A na 500…a mogla bi još bar 5% up 😆

New Report

Close