ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


3. nije bilo nikakve 'novčane' transakcije već je sve riješeno prijebojem

Ne vjerujem da ovo stoji postoje i drugi vjerovnici koji se moraju naplatit iz prodajne cijene sta znaci da lova ipak mora sist

Ignore : renči


Ti ko da u siframa govoris.

Da li je adris otkupio potrazivanja (vecina hipoteke ) koji su dio stecajnog postupka Adriatica jeste, da li ih je platio uz diskont jeste koliko ja ne znam neki kazu da je bilo receno na GS, da li adris u stecajnom postupku ima pravo na namirenje svojih potrazivanja koje je otkupio od prodane imovine u ovom slucaju 324 mil ima pa onda kako moze bit otkupna cijena hotela marijan koju je adris platio 324 mil + otkupljenja potrazivanja kad se od 324 mil namiruju potrazivanja od kojih je polovina bar adrisova.

Moze jedino bit 324 mil – otkupljena potrazivanja u iznosu namirenja


Cini mi se da jedino sto nedostaje jest cijena po kojoj je Adris otkupio potrazivanja i to koliko ce se Adris na kraju namiriti. Bez toga nemamo bas sta racunati.
Adris je u ovo ulozio 300-injak M za hotel + za otkup potrazivanja i dobit ce natrag veci dio potrazivanja koji su otkupili (mi jos nemamo pojma koliko, oni sigurno sve znaju)..dakle svakako ce na kraju platiti ispod cijene koju su dali za hotel “samo” je pitanje koliko

Jel mozete uopce pobrojati komentare i nadmudrivanja ovdje i broj mjesenci a da se cijena dionice u sustini nije pomakla s mrtve tocke?

Jel zna tko izbrojat?

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Cijena dionice će porasti, u to sam siguran, kada se objavi godišnje izvješće za 2019. u kojem više neće biti otpisa iz Agrokora. Onda će dobit biti sasvim drugačija nego 2017. i 2018. pa će svakom uključujući i fond menadžere postat neke stvari jasnije.


Jel mozete uopce pobrojati komentare i nadmudrivanja ovdje i broj mjesenci a da se cijena dionice u sustini nije pomakla s mrtve tocke?

Jel zna tko izbrojat?


Hm, hm. Pa cijena dionice ADRS2 je porasla sa cca 420kn na cca 464kn, i isplaćena dividenda od 18 kn. Pa to je lijepih cca 15 %.

Nemoj nam samo objasnjavat koliko su sta platili ocito je da ne razumis neke osnove

Ignore : renči



Jel mozete uopce pobrojati komentare i nadmudrivanja ovdje i broj mjesenci a da se cijena dionice u sustini nije pomakla s mrtve tocke?

Jel zna tko izbrojat?


Hm, hm. Pa cijena dionice ADRS2 je porasla sa cca 420kn na cca 464kn, i isplaćena dividenda od 18 kn. Pa to je lijepih cca 15 %.
[/quote]
U kojem vremenskom intervalu?
Tako mozemo recini da je pala s 515 u zadnje 2g.

Uglavnom…

Cijena ne rasta… a ni priblizno inakve postotke kakve je AV bio najavljivao…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8




Jel mozete uopce pobrojati komentare i nadmudrivanja ovdje i broj mjesenci a da se cijena dionice u sustini nije pomakla s mrtve tocke?

Jel zna tko izbrojat?


Hm, hm. Pa cijena dionice ADRS2 je porasla sa cca 420kn na cca 464kn, i isplaćena dividenda od 18 kn. Pa to je lijepih cca 15 %.
[/quote]
U kojem vremenskom intervalu?
Tako mozemo recini da je pala s 515 u zadnje 2g.

Uglavnom…

Cijena ne rasta… a ni priblizno inakve postotke kakve je AV bio najavljivao…
[/quote]
Da u pravu ste, prije 10 godina je bila 200kn (a trebalo bi i dividendu zbrojiti), ako ćemo tako gledati.
Ja sam htio reći da smo se odlijepili od dna
od posljednje korekcije.
I ja mislim još dokupljivat pa mi ne bi baš pasalo da previše poraste.

Pa tko ovo toliko ruši da mi je znati??
I to nakon rješavanja hotela Marjan??

Ha vraća si ekipa ponovo na cijenu za skupljanje što niža to bolja, znaš kako to ide…

Rušeno izgleda zbog prekrcaja na 460 kn, 2,5 mil.kn.
Sad se valjda namirio tko je htio.

bitno da je vrijednost prekrcaja veća od 2 mil. kuna.
ADRS tokom godine par puta vrši ponudom otkup svojih dionica i cijena se kreće u rasponu do desetak posto veća od one na burzi ali paket mora biti veći od 2 mil. kuna .zato ovaj što je kupio da im proda 5-6% po višoj cijeni stavi lagano 100 tisuća kuna .možda će ponuda ići skoro pa ima info jer je ADRS izdvojio veće pare za otkup vlastitih dionica.

New Report

Close