ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Otkupljena su potrazivanja koja su dio potrazivanja iz stecajnog postupka i kao takva cekaju namirenje prema rjesenju stecajnog postupka, a imovina koja se dijeli na stecajne vjerovnike je sad 324 mil kuna od kojih je Adris jedan od vjerovnika jer je otkupio potrazivanja iz tog stecajnog postupka, ne vidim sta oces rec s tim sta ne znamo.

Ignore : renči

Ma da, radnici su cekali tri godine i Abduco da im isplate novce. 324 milijuna kuna nisu sva potraživanja. Dio njih je prethodno otkupljen.

Ti ko da u siframa govoris.

Da li je adris otkupio potrazivanja (vecina hipoteke ) koji su dio stecajnog postupka Adriatica jeste, da li ih je platio uz diskont jeste koliko ja ne znam neki kazu da je bilo receno na GS, da li adris u stecajnom postupku ima pravo na namirenje svojih potrazivanja koje je otkupio od prodane imovine u ovom slucaju 324 mil ima pa onda kako moze bit otkupna cijena hotela marijan koju je adris platio 324 mil + otkupljenja potrazivanja kad se od 324 mil namiruju potrazivanja od kojih je polovina bar adrisova.

Moze jedino bit 324 mil – otkupljena potrazivanja u iznosu namirenja

Ignore : renči

Ti hoćeš reci da je Adris prethodno otkupio dio tražbina, al da će sad kroz namirenje stečajnih vjerovnika (on je sam vjerovnik) to sad naplatit. Defacto će sami sebi platiti te trazbine iz ukupne isplate za zaključenje stečajnog postupka i namirenje vjerovnika.

Al kako se tretiraju već otkupljene trazbine? Kao konačno namirene samim otkupom ili namirene okončanjem stečajnog postupka?

Moguće je da su oni neke trazbine plaćali po punoj cijeni pa će defacto sada vratiti manje. Tada ukupna placena cijena će biti viša od jučer licitirane.

Činjenica je da je sve ovo bila ulaznica i da tek sada idu ulaganja koja neće biti manja od pola milijarde kuna. A vjerojatno će biti i znatno veća.

pa nego sta ce se nego naplatit, ako se nece naplatit koja je onda svrha otkupa potrazivanja sta lijepo slovo na papiru joj oko cega se ja raspravljam

Ignore : renči

Nije mi jasno zašto sam izbrisan, StatusQuo je sve lijepo objasnio, od ovih 324 milijuna dobar dio se vraća na isti Adris žiro račun s kojeg je plačeno tih 324 milijuna. Znači ako je su potraživanja kupovana s diskontom a jesu, konačna cijena je i manja od ovih 324 milijuna, a ne veća kako to navodi kolega novela.


Ti hoćeš reci da je Adris prethodno otkupio dio tražbina, al da će sad kroz namirenje stečajnih vjerovnika (on je sam vjerovnik) to sad naplatit. Defacto će sami sebi platiti te trazbine iz ukupne isplate za zaključenje stečajnog postupka i namirenje vjerovnika.

Al kako se tretiraju već otkupljene trazbine? Kao konačno namirene samim otkupom ili namirene okončanjem stečajnog postupka?

Moguće je da su oni neke trazbine plaćali po punoj cijeni pa će defacto sada vratiti manje. Tada ukupna placena cijena će biti viša od jučer licitirane.

Činjenica je da je sve ovo bila ulaznica i da tek sada idu ulaganja koja neće biti manja od pola milijarde kuna. A vjerojatno će biti i znatno veća.

Vidim da ti kompleksna objasnjenja od StatusaQuo nikako ne mogu sjesti pa cu probati ja onako zdravo seljacki…..

Ajmo reci da ti dugujes VIPu 10 000kn i sad se vipu neda sa tobom zezati pa on taj tvoj dug proda hanžekovicu za recimo 6 000kn i onda te ovaj ganja dalje. Na kraju kad jednoga dana platis ovaj ce si vratiti investiciju od 6 000 kn i jos ce zaraditi 4000

StatusQuo jesam konačno dobro skuzio ili sam i ovdje u zabludi? 😀 😀 😛

Gotovo je sigurno da.ce samo “ulaznica” za Marjan koštati najmanje 50 milijuna eura, a nakon toga će se vidjeti hoće li se postojeći hotel rušiti ili ne. Pod rušenjem se pretpostavlja i temeljita rekonstrukcija dosad izvedenih građevinskih radova.

Uglavnom, Marjan će vjerojatno biti najveća i do sada najskuplja investicija Adrisa u turističkom portfelju. Pitanje je, isplati li se to? I na koji rok?

Vidi se zasto otkupljivaci potrazivanja super posluju. “Obicnom malom covjeku” tesko je skuziti prijenos potrazivanja i sta on uopce znaci. Zapravo je jako jednostavno : Mujo vise ne duguje Hasi nego duguje Sulji. Suljo ce sad naplatiti potrazivanje od Muje, a Haso se rjesio muke i dobio nesto od svojeg potrazivanja i to od Sulje. Vidite. Jednostavno.

@novela

naravno da se ne isplati, uostalom zato i nemate ovu dionicu a ovdje ste da nama bedacima objasnite kako stvari stoje 😛

.da bi manje upućenima bilo jasno ponovit ću ono o čemu sam pisao zadnjih dana;
1. trošak te kupnje za Adris svega 15-ak mio € za koliko su kupili potraživanja od HETA i radnika
2. budući da je procjena za Marjan bila 432 miliona kn…znači ovom kupnjom Adris je profitirao >300 miliona kn
3. nije bilo nikakve ‘novčane’ transakcije već je sve riješeno prijebojem

.što će vlasnici s hotelom i koliko će ih to koštati? ..vjerujem da je u dobrim rukama…imaju i znaju 😀

imam dionice ADRS-P-A i ADRS-R-A 🙂

Vidim da ti kompleksna objasnjenja od StatusaQuo nikako ne mogu sjesti pa cu probati ja onako zdravo seljacki…..

Ajmo reci da ti dugujes VIPu 10 000kn i sad se vipu neda sa tobom zezati pa on taj tvoj dug proda hanžekovicu za recimo 6 000kn i onda te ovaj ganja dalje. Na kraju kad jednoga dana platis ovaj ce si vratiti investiciju od 6 000 kn i jos ce zaraditi 4000

StatusQuo jesam konačno dobro skuzio ili sam i ovdje u zabludi? 😀 😀 😛

Bravo Ivica sjedi 5 😛

Naravno da svaki dug ima svoju cijenu to je instrument kao i svaki drugi kojim se moze trgovat i u konacnici cijena preuzimanja duga ovisi o kompleksnosti naplate duge i vremenskom horizontu procijene kada se taj dug moze naplatit i da li se moze u potpunosti naplatiti ili djelomicno te da li taj dug nosi kamatu ili ne ovisi kako cete ga diskontirat kakve sve okolnosti uzimate u izracun ili postoje kao u slucaju adrisa drugi interesi stjecanje prednosti kod otkupa, sve je to trgovina nekim instrumentom koji ima svoju vrijednost na trzistu.

Ignore : renči

New Report

Close