ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U Maistra hotelima je uvijek teško dobiti sobu. Bilo koja cijena smještaja da je u pitanju i hoteli su svi odlični.
Za goste ovi hoteli, kampovi, resorti ne moraju brinuti jer su Maistra hoteli auto destinacija za Sloveniju, Italiju,Austriju.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/nakon-duge-cetiri-godine-nekadasnji-splitski-turisticki-biser-ide-na-prodaju/8904737/

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/nakon-duge-cetiri-godine-nekadasnji-splitski-turisticki-biser-ide-na-prodaju/8904737/

Ne znam što da mislim o Marjanu. Taj hotel je propao, vlaga je probila svugdje, pumpe ne pumpaju vodu, a moraju jer je more 20 metara dalje.

To će trebati srušiti pa graditi ponovno.
U prijevodu, treba uloziti love boli glava.

Što se lokacije tiče, u Splitu bolje nema. Lokacija je fenomenalna.

Ali u Marjan treba uloziti barem milijardu kuna.

adris/maistra koja adrisu plača kredit uz 4% kamatu
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/analiza-iz-godine-u-godinu-valamar-pojacava-dividendu-a-plava-laguna-primanja-radnika/8902541/




https://novac.jutarnji.hr/aktualno/nakon-duge-cetiri-godine-nekadasnji-splitski-turisticki-biser-ide-na-prodaju/8904737/

Ne znam što da mislim o Marjanu. Taj hotel je propao, vlaga je probila svugdje, pumpe ne pumpaju vodu, a moraju jer je more 20 metara dalje.

To će trebati srušiti pa graditi ponovno.
U prijevodu, treba uloziti love boli glava.

Što se lokacije tiče, u Splitu bolje nema. Lokacija je fenomenalna.

Ali u Marjan treba uloziti barem milijardu kuna.
[/quote]

Moraju nesto ostaviti za zavarovalnicu 😉 ili ce zavarovalnica izvisit… 😁🤔
[/quote]



https://novac.jutarnji.hr/aktualno/nakon-duge-cetiri-godine-nekadasnji-splitski-turisticki-biser-ide-na-prodaju/8904737/

Ne znam što da mislim o Marjanu. Taj hotel je propao, vlaga je probila svugdje, pumpe ne pumpaju vodu, a moraju jer je more 20 metara dalje.

To će trebati srušiti pa graditi ponovno.
U prijevodu, treba uloziti love boli glava.

Što se lokacije tiče, u Splitu bolje nema. Lokacija je fenomenalna.

Ali u Marjan treba uloziti barem milijardu kuna.
[/quote]

ulaganje u cijelu Monte Mulini zonu, (dakle 4 hotela, šetnica i plaža) je vrijedilo 1,5 milijardi a vi mislite da bi samo za Marjan trebalo milijardu?! Otkud takva matematika?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Kako sad ide ovo s prodajom Marjana? Kolko ja kužim, Adris će se natjecati i ako bude najbolji plača sam sebi da uđe u vlasništvo. Teoretski se može na elektronskoj dražbi nadbidavati s drugim ponuđačima i dizati cijenu kako bi mu drugi više platili kao vjerovniku. I to nebi bilo loše, da odustane i da neko drugi plati više nego su oni platili potraživanja, čista i laka lova.


Kako sad ide ovo s prodajom Marjana? Kolko ja kužim, Adris će se natjecati i ako bude najbolji plača sam sebi da uđe u vlasništvo. Teoretski se može na elektronskoj dražbi nadbidavati s drugim ponuđačima i dizati cijenu kako bi mu drugi više platili kao vjerovniku. I to nebi bilo loše, da odustane i da neko drugi plati više nego su oni platili potraživanja, čista i laka lova.

Pa ne gledaju oni tako sitno, sinko. Holding su od par milijardi kuna, a tu da se cjenkaju za par milijuna? I što misliš da su i ostali retardirani pa ce se nabidavati onako ko što se trejderići tu nabidavaju na burzi? Pa svak ima neku svoju procjenu koliko ovo vrijedi, ne procjenjuju svi ko Paulie na temelju osjećaja. Investitori u ovome vide priliku kako stvoriti novu vrijednost, nakon analize. To je bit biznisa i zato i jesu tu di jesu i zato se ulaže u njih. A ne da bi se nekim špekulacijama i makinacijama zaradilo koju lipu. Da tako razmišljaju preprodavali bi stanove po Rovinju, a ne gradili hotele po cijeloj obali… To je razlika razmišljanja ljudi koji pokušavaju nešto stvoriti i siromašnih ljudi… Zato na kraju citiranog članka novinarka stavlja “Brojke da pamet stane”, jer takva pamet razmišlja sitno pa onda i zablokira kad je vrijednost veća od dvosobnog stana…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Da adris se mora bidat kao i svi ostali samo s jednom prednosti, od prodajne cijene koja se postigne rasporedjuje se vjerovnicima s obzirom da je adris vjerovnik i da je svoja potrazivanja vjeovatno kupio po dobrom diskontu adrisu je u interesu da prodajna cijena bude minimalno tolika koja bi u potpunosti naplatio svoja ukupna potrazivanja tako da u tom slucaju iako dize cijenu i placa vise zaradjuje vise na razlici izmedju punih potrazivanja i onoliko koliko je adris platio za ta potrazivanja, tako da teoretski ako adris ponudi 700mil i kako vjeovniku mu pripadne 400, a za tih 400 je vec prije platio 200 realno adris je hotel onda platio 500mil te je samo s tom racunicom u prednosti kod bidanja jer koja god cijena bude adris ce je platit manje nego ostali ponuditelji

Ignore : renči

Čuj njega, “sinko”. Pa jel ti vidiš da sam napisao teoretski. I od kud ti iznos od samo par milijuna? I na kraju krajeva zašto bi se nešto preplatilo. I kako to misliš da se neće nadbidavati? Čemu onda služi elektronska dražba? I napisao si da svako ima svoju procjenu kolko to vrijedi, što ako je ta nečija procjena puno veća od procjene Adrisa? Što tad, ići bez pameti u preuzimanje ili prihvatiti dobru ponudu i te novce uložiti lukrativnije? Ja lijepo postavim pitanje na forumu koji i služi tome, a ti patroniziraš i omalovažavaš i još ništa pametno ne napišeš. Tipičan primjer Dunning-Krugerovog efekta.


Da adris se mora bidat kao i svi ostali samo s jednom prednosti, od prodajne cijene koja se postigne rasporedjuje se vjerovnicima s obzirom da je adris vjerovnik i da je svoja potrazivanja vjeovatno kupio po dobrom diskontu adrisu je u interesu da prodajna cijena bude minimalno tolika koja bi u potpunosti naplatio svoja ukupna potrazivanja tako da u tom slucaju iako dize cijenu i placa vise zaradjuje vise na razlici izmedju punih potrazivanja i onoliko koliko je adris platio za ta potrazivanja, tako da teoretski ako adris ponudi 700mil i kako vjeovniku mu pripadne 400, a za tih 400 je vec prije platio 200 realno adris je hotel onda platio 500mil te je samo s tom racunicom u prednosti kod bidanja jer koja god cijena bude adris ce je platit manje nego ostali ponuditelji

Hvala na iscrpnom i pametnom odgovoru pristojna i kulturna čovjeka koji je ustvari potvrdio moje shvačanje procesa. Dakle sve je jasno, Adris je u win-win poziciji.


Čuj njega, “sinko”. Pa jel ti vidiš da sam napisao teoretski. I od kud ti iznos od samo par milijuna? I na kraju krajeva zašto bi se nešto preplatilo. I kako to misliš da se neće nadbidavati? Čemu onda služi elektronska dražba? I napisao si da svako ima svoju procjenu kolko to vrijedi, što ako je ta nečija procjena puno veća od procjene Adrisa? Što tad, ići bez pameti u preuzimanje ili prihvatiti dobru ponudu i te novce uložiti lukrativnije? Ja lijepo postavim pitanje na forumu koji i služi tome, a ti patroniziraš i omalovažavaš i još ništa pametno ne napišeš. Tipičan primjer Dunning-Krugerovog efekta.

Nisam te omalovažavao, a o “Dunning-Krugerovom efektu” ću se informirati, jer nemam pojma što je to. Ne znam ni što znači patronizirati pa sam morao provjeriti, vjerojatno od “eng. patronize”, “popovati”.

Pa imam i ja pravo reći svoje mišljenje, što se odma vrijeđaš?

Što se tiče toga da je nečija procjena puno veća od procjene Adrisa, onda naravno da neće ići bez pameti u preuzimanje, baš obrnuto, to sam i napisao, neće se nabidavati. Nego će odustati, i isplatiti će im se bar to što su vjervnici. Uprao to sam i napisao, kao što neće drugi, tako neće ni oni. Imaju neku procjenu i do nje će ići. Upravo tome i služi dražba. Na pitanja ti je odgovorio StatusQuo, a dao si svoje mišljenje “I to nebi bilo loše, da odustane i da neko drugi plati više nego su oni platili potraživanja, čista i laka lova.“, na koje sam ti ja dao svoje mišljenje. Ne moraš se s njim slagati, al ako ti imaš slobodu reći svoje mišljenje, onda imam i ja slobodu reći svoje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close