ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nema uvrede, ali recite mi gdje ste vidjeli tu brojku za q1?

Analiza pokazuje da je sedam kompanija imalo prihode više od milijardu kuna, što je za jednu kompaniju više nego lani. Naime, u klub prvo tromjesečnih milijardera ove se godine uključila Privredna banka Zagreb, odnosno PBZ grupacija. Ono što je zanimljivo jest da tih sedam kompanija zajedno čine gotovo dvije trećine ukupnih prihoda svih analiziranih kompanija.

Naime, veličanstvena sedmorica zajedno su imala ukupni prihod od 15,53 milijarde kuna. Na samome vrhu su Ina s prihodom od 4,46 milijardi kuna, a vrlo blizu je Podravka sa 4,41 milijardom kuna prihoda.

https://lider.media/wp-content/uploads/2019/05/Top-kompanije-po-prihodu.jpg

Jel sad jasnije poštovani kolega?

godišnje. a ne kvartalno. bilo bito prepre sjajno!

nemojte stvari uzimati zdravo za gotovo! meni je jasno da je to pogreška. dugogodišnji sam dioničar i znam sve važnije brojke napamet. provjerite u FI. a ne na plotu je pisalo,,,, jasnije kolega?

Ma kolega, ne sumnjam ja u Vašu memoriju, ali me čudi Vaše logičko rasuđivanje. Kolega Plavi01 je postao link na članak koji ima očitu grešku. E tu grešku sam ja komentirao. Kako lako naši novinari miješaju milijune i milijarde, među kvartalne prihode uvrste jedan godišnji itd. Upravo tome služi forum da ukazujemo na greške, dijelimo neka saznanja, a ne da vrijeđamo.

Kolega komot je u pravu.

To je jedna uistinu velika pogreška koja može zavesti male dioničare u zabludu. Ja sam dioničar Podravke i vrlo dobro znam da je prihod prvog tromjesečja bio 1.017 milijarde kuna, a dobit 80 milijuna kuna, dok dioničari ADRISA to ne moraju znati.
Isto tako godišnja dobiti (koju u članku navodi autor – 211 mil kuna) iznosi 205 milijuna kuna, tako da ne znam uopće otkuda ta brojka autoru. Znači, dvije greške u jednoj rečenici…..

Mislim da su ovakve informcije puno važnije od onih tipa “još samo 20 000 dionica na prodaji do 40 kn”, ili “Kinezi kupuju ULJN”, a koje nažalost možemo vidjeti na svim topicima….


Komentari na rezultate 1Q?
CROS: Razočaran sam padom premije na rastućem tržištu, udio u RH im se ubrzano smanjuje. Ne znam što se događa u Životnom, pad od 30%. Dobit dobra.
MAIS: Odlično! Svi turisti imaju pad (zbog Uskrsa), oni imaju rast, štoviše EBITDA je oko nule i gubitak je značajno smanjen (75—>50mil.). Naravno, treba uzeti u obzir porezne olakšice zbog Parka.
Cromaris: Vrlo dobro. Prodaja je super, cijenu održavaju. Navode dobit od 6.5 mil. što je super. Prihodi vjv >100mil. kn.
HUPZ: Prošle godine je prihod bio 63mil., gubitak 3.5mil. Šteta što ne navode podatke za ovu godinu. Ali kada se zbroji pojedinačna dobit i konsolidirani rezultat, razlika mi ispada negdje 30 mil. , što znači da je HUPZ + Abilia u gubitku od cca. 30mil. što je loše.

Ispravite me ako je nešto krivo i nadam se da će još netko prokomentirati poslovanje, ne samo cijenu dionice 😉 .


CO treba jedna dobra akvizicija love se ima a slovenci ne daju svoju firmu a konkurencija polako nagriza
kolač jer su jeftiniji od CO.

boooooooooooooolesno

https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/3447083/ekskluzivno-rtl-u-najskupljoj-sobi-u-prvom-hrvatskom-hotelu-s-5-plus-zvjezdica-nocenje-1300-eura/

5 plus zvjezdice

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

zašto bolesno kolega? pa uvijek će se naći klijentela koja će to platiti. nisu to napravili bezveze. rovinj, poreč i okolica je omiljena destinacija rusima koji su vrlo obijesni potrošači.

adris/maistra

‘Maistra je podcijenjena, krenite u otkup’


Tako će Maistra povećati povrat na kapital te pokazati tržištu da vjeruje u svoju fundamentalnu vrijednost i potencijal, uvjerava. Argumentirajući svoj zahtjev ističe da je omjer cijene i zarade (P/E) Maistre 11,6, dok je kod konkurenata Plave lagune, Valamar i Arene viši.
“Uzmemo li prosjek, dobivamo P/E od 16,5 puta što ukazuje da bi cijena Maistre trebala iznositi 426 kuna. S programom otkupa tvrtka će pokazati da vodi brigu o vrijednosti kapitala dioničara, donijeti likvidnost koju tržište već dugo vremena očekuje i ujedno investirati u samu sebe po odličnoj cijeni”, smatra.
https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2
Icapital marljivo skuplja dionice maistre

New Report

Close