ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja sam očekivao da će Adris biti izlistan na Londonskoj burzi, pa da će počet rat oko preuzimanja kontrole nad tvrtkom, al zasada čini se ništa. U tom slučaju bi Adris-r-a poletio visoko, a spominjao se i neki češki fond.

Inače mislim da su izgledi Adrisa u nekakvoj parnici za naknadu štete vezano za Agrokor veliki.

a na osnovu čega su izgledi Adrisa u nekakvoj parnici za naknadu štete vezano za Agrokor veliki.
možete nas malo educirati ili netko drugi

za usporedbu uzeto samo PE jer od IC imam samo taj podatak

ICapital za adris daje samo PE 18,72
Novac.hr daje za adris PE 19,4 a za povl. PE 16,9 kakti dubinska analiza
MD daje za adris PE 26,94 a za povl. PE 24,16

koliki je zapravo PE pitanje je za prave znalce a ima ih
ja neznam

Pucar je prošle godine za Podravku koristio termin normalizirana dobit. Ako se dobro sječam, time je isključio jednokratne stavke. Ako zanemarimo, prema tvrdnjama uprave, zadnje vrijednosno usklađenje zbog gubitaka na Agrokoru, P/E je oko 12. Za povlaštenu.

Da li Uprava kupuje dionice za trezor baš zato da bi se lakše branila od mogućeg preuzimanja za njih od nepoželjnog investitora?



Ja sam očekivao da će Adris biti izlistan na Londonskoj burzi, pa da će počet rat oko preuzimanja kontrole nad tvrtkom, al zasada čini se ništa. U tom slučaju bi Adris-r-a poletio visoko, a spominjao se i neki češki fond.

Inače mislim da su izgledi Adrisa u nekakvoj parnici za naknadu štete vezano za Agrokor veliki.

a na osnovu čega su izgledi Adrisa u nekakvoj parnici za naknadu štete vezano za Agrokor veliki.
možete nas malo educirati ili netko drugi
[/quote]

Adris kao vjerovnik će pretpostavljam nakon što iscrpi domaći pravni put ići na Eu sudove i ako su ti sudovi iole neovisni, trebao bi dobiti odštetu.
Inače još nijedan strani Eu sud nije dao nikakvo mišljenje o usklađenosti Lex agrokora s pravnom stečevinom Eu, a da o primjeni tog Lexa ne govorimo. Čeka se i mišljenje Komisije, tako da ta priča nije gotova i tu Adris ne može više izgubit od onoga što je već izgubio.

Ako se Adris odlučio u tišini i pravnim putem boriti, zar vi mislite da oni nemaju jake pravnike koji znaju što rade?




Ja sam očekivao da će Adris biti izlistan na Londonskoj burzi, pa da će počet rat oko preuzimanja kontrole nad tvrtkom, al zasada čini se ništa. U tom slučaju bi Adris-r-a poletio visoko, a spominjao se i neki češki fond.

Inače mislim da su izgledi Adrisa u nekakvoj parnici za naknadu štete vezano za Agrokor veliki.

a na osnovu čega su izgledi Adrisa u nekakvoj parnici za naknadu štete vezano za Agrokor veliki.
možete nas malo educirati ili netko drugi
[/quote]

Adris kao vjerovnik će pretpostavljam nakon što iscrpi domaći pravni put ići na Eu sudove i ako su ti sudovi iole neovisni, trebao bi dobiti odštetu.
Inače još nijedan strani Eu sud nije dao nikakvo mišljenje o usklađenosti Lex agrokora s pravnom stečevinom Eu, a da o primjeni tog Lexa ne govorimo. Čeka se i mišljenje Komisije, tako da ta priča nije gotova i tu Adris ne može više izgubit od onoga što je već izgubio.

Ako se Adris odlučio u tišini i pravnim putem boriti, zar vi mislite da oni nemaju jake pravnike koji znaju što rade?
[/quote]
ako hoćeš i dalje imati dobre odnose sa državom i biti njihov kupac treba biti vrlo oprezan pa ja vjerujem da će se stvari riješiti u tišini i da će adris nešto iskamčiti a prvo ide na red hotel marjan gdje država ima pravo prvokupa.


Spominje se gradnja u Splitu. Misli li se tu na kupnju pa rušenje hotela Marjan te gradnju novog objekta na tom mjestu ili će graditi neki potpuno novi, na nekom drugom mjestu?

Ponavljam pitanje, molio bi nekog odgovor 🙂

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/cetiri-kompanije-sa-zagrebacke-burze-imale-visu-dobit-od-svih-izlistanih-kompanija-zajedno/
adris po prihodima 6 u cro a po dobiti nije u prvih 10

Samo me zanima od kuda Podravci 4 milijarde prihoda u prvom kvartalu.

A to što Adris u prvom tromjesječju nije u prvih deset po dobiti je potpuno razumljivo jer znamo da turistički dio grupacije u prvom kvartalu nosi minus.

Komentari na rezultate 1Q?
CROS: Razočaran sam padom premije na rastućem tržištu, udio u RH im se ubrzano smanjuje. Ne znam što se događa u Životnom, pad od 30%. Dobit dobra.
MAIS: Odlično! Svi turisti imaju pad (zbog Uskrsa), oni imaju rast, štoviše EBITDA je oko nule i gubitak je značajno smanjen (75—>50mil.). Naravno, treba uzeti u obzir porezne olakšice zbog Parka.
Cromaris: Vrlo dobro. Prodaja je super, cijenu održavaju. Navode dobit od 6.5 mil. što je super. Prihodi vjv >100mil. kn.
HUPZ: Prošle godine je prihod bio 63mil., gubitak 3.5mil. Šteta što ne navode podatke za ovu godinu. Ali kada se zbroji pojedinačna dobit i konsolidirani rezultat, razlika mi ispada negdje 30 mil. , što znači da je HUPZ + Abilia u gubitku od cca. 30mil. što je loše.

Ispravite me ako je nešto krivo i nadam se da će još netko prokomentirati poslovanje, ne samo cijenu dionice 😉 .


Samo me zanima od kuda Podravci 4 milijarde prihoda u prvom kvartalu.
[/quote

kolega, nemoj se blamirati! pročitaj izvješće! a ako ne znaš kako funkcioniraju moje dionice…. jer si lijen čitati… bjež s burze dok još imaš gače

New Report

Close