ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sjeća li se netko što je poduzeto da se zaštite interesi tvrtke
26.04.2018. na skupštini
Uprava i Nadzorni odbor Adris Grupe predložili su Glavnoj skupštini, sazvanoj za 27. lipnja, donošenje odluke o isplati dividende u iznosu od 17,5 kuna po dionici, te su podržani napori Uprave i poduzete pravne radnje u zaštiti interesa tvrtke, vezane uz zbivanja s Agrokorom


brijuni
adris/maistra/aci imat će gdje investirati kada se još stvori CRO bankarski/fondovski konzorcij ili tako nešto što će osiguravati CRO mirovine. Daj Bože da je među nama već takav političar koji će osigurati život i povratak Hrvatima

peče me sve to a i sjećam se jedne gospođe Olge turističkog vodiča koja kad nam je govorila da joj slovenci znaju reči mi kad bi imali samo brijune zarađivali bismo ko hrvatsak od cijelog turizma. Gospođa koja je sama poslije rekla da u sebi ima talijanske/slovenske i hrvatske krvi sa svim tim naglascima teško je uzdisala kad je to govorila i nju je izgleda peklo što je to tako. Zapjevala je našu pjesmu na večernjem plesu uz naša vina i kada sam je priupitao rekla mi je da ne de nikam iz hrvatske
a imala je i prilika. Bilo je to negdje 2007/8 godine kada se počela valjati kriza a valja se još i danas a i
banane više nisu iste kvalitete ko i onda nego neka II klasa.

Cros i dalje očekivano gubi dio tržišta od konkurencije koja u neživotnim premijama raste dvocifreno.

Raste i Cros u neživotnim ali 2,x%.

Životne premije ukupno padaju ali je vidljivo da je Allianz dobro potegao upravo za iznos koji je Cros izgubio.

Upravo zbog toga ukupno gledajući svi važniji konkurenti rastu dok je Cros pao i to dosta.

Naravno i dalje je uvjerljivo tržišni lider ali Talijani, Njemci, Austrijanci, Slovenci i Agramovci sve više nagrizaju kolač, što je kažem očekivano.
Ovaj trend će sa nastaviti jer je konkurencija na ovako malom tržištu strašno velika i nemoguće je zadržati poziciju od 30% tržišta.

I dalje je Cros zlatni rudnik sa ogromnim cashom i jako potcijenjenom dioniocom.

Ipak jedna akvizicija bi dobro došla ali evo Slovenci nedaju Savu.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

adris/co razmatranje prijedloga odluke o dobiti 17.4.19
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/is6gcnz3UAfZrV0BI0T7bA==.pdf

#Zgodna#Selma#mozdaimupali

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/598813/nekadasnji-simbol-splita-konacno-je-spreman-za-prodaju-fina-ga-stavlja-na-drazbu-doznajemo-pocetnu-cijenu-ali-i-koji-mocni-konzorcij-po-svemu-sudeci-u-rukama-drzi-kljuceve-buduceg-vlasnistva

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/nekadasnji-simbol-splita-konacno-je-spreman-za-prodaju/8737256/
Bila bi senzacija da “Adris” u konačnici ne kupi hotel “Marjan”. Uostalom, moćni rovinjski koncern već je u svom godišnjem planu najavio početak realizacije velike investicije u Splitu.

a što se može i ovo će doći ko sv. petra kajgana a izgleda da se nije ni moglo drugačije
mic po mic i prije nekoliko godina kad sam špekulirao o turističkoj osovini rovinj-zagreb-split-dubrovnik ta špekulacija se polako bliži kraju.
maistra će izgleda biti no1+ u CRO
špekulacija ili ne adris će vrijediti 100eura


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/nekadasnji-simbol-splita-konacno-je-spreman-za-prodaju/8737256/
Bila bi senzacija da "Adris" u konačnici ne kupi hotel "Marjan". Uostalom, moćni rovinjski koncern već je u svom godišnjem planu najavio početak realizacije velike investicije u Splitu.

a što se može i ovo će doći ko sv. petra kajgana a izgleda da se nije ni moglo drugačije
mic po mic i prije nekoliko godina kad sam špekulirao o turističkoj osovini rovinj-zagreb-split-dubrovnik ta špekulacija se polako bliži kraju.
maistra će izgleda biti no1+ u CRO
špekulacija ili ne adris će vrijediti 100eura

Najmocnija kompanija u drzavi. Samo Ante nastavi i nema straha za vrijednost kompanije. Povecanje cromarisa za 4x kod Dugog otoka, kupnja hotela, cudo u Rovinju bio vidio izgleda predobro. Otkup dionica sve je kako treba biti ali opet se kupuju uljanici i ostalo smece na zse…

nakon objave dividende mogli bi do ovoga na 265

U cetri recenice
1.Adris poklonio agrokoru miljardu Kuna ,mogli su kupiti za tu lovu Istraturist cjelu destinaciju
2.kupili su Hupz ev/ebitda preplaceno za 20%
3.Novi hotel Park otvara see sa 2godine zakasnjenja
4.nasilu zele preuzeti slovenskog osiguravatelja
5.ako Maistru usporedimo sa Plavom Maistra I’ma losiji rezultat iako I’ma kvalitetniji smijestaj I destinaciju ,ili plava toliko laze I vara na izvjestajima .
1i2 Mora see uzeti u obzir da je to hercegovacki biznis Ali neznam Dali su svi u Nadzornom hercegovci pa to zato Mora biti tako Dali ostali nehercegovci moraju sutiti.
Mislim da tu nema procedure pravila da je u ovoj firmi puno zbrda zdola da see puno happy na investicijama I nabavi da see krade na sve strane

Luksic lamenta pérdida de millonaria inversión en Banco Popular de España: "No siempre se gana"

Ovdje stvari polako dolaze na svoje mjesto.
Iako nemam više Adrs2 drago mi je vidjeti da tržište počinje razdvajati žito od kukolja.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


U cetri recenice
1.Adris poklonio agrokoru miljardu Kuna ,mogli su kupiti za tu lovu Istraturist cjelu destinaciju
2.kupili su Hupz ev/ebitda preplaceno za 20%
3.Novi hotel Park otvara see sa 2godine zakasnjenja
4.nasilu zele preuzeti slovenskog osiguravatelja
5.ako Maistru usporedimo sa Plavom Maistra I'ma losiji rezultat iako I'ma kvalitetniji smijestaj I destinaciju ,ili plava toliko laze I vara na izvjestajima .
1i2 Mora see uzeti u obzir da je to hercegovacki biznis Ali neznam Dali su svi u Nadzornom hercegovci pa to zato Mora biti tako Dali ostali nehercegovci moraju sutiti.
Mislim da tu nema procedure pravila da je u ovoj firmi puno zbrda zdola da see puno happy na investicijama I nabavi da see krade na sve strane

U jednoj recenici: kompanija koja toliko ulaze i radi akvizije ujedno isplacuje i 4% dividende.

New Report

Close