ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mici:

šPa meni je to i logično. Naime preferencijalne dionice ne daju pravo glasa, osim u iznimnim slučajevima i to je jedna od osnovnik karakteristika povlaštenih dionica. Zato pref. dionice i jesu jeftinije, jer ne može ostvariti treći motiv ulaganja u dionice, a to je pravo glasa, odnosno izbor direktora, to jest upravljanje.

Dobro ajmo jedno drugačije pitanje. Kakva to prava imaju povlaštene dionice? Jer tvrdite da nemaju prava odlučivanja o dokapitalizaciji u kojoj njihov udio ostali dioničari mogu marginalizirati.


Rooster ti je odgovorio. Osnovna im je karakteristika da imaju povlašteni položej u isplati dividende. Ali imaju i podređeni položaj u isplati likvidacijske mase.

šanto:

mici:

šPa meni je to i logično. Naime preferencijalne dionice ne daju pravo glasa, osim u iznimnim slučajevima i to je jedna od osnovnik karakteristika povlaštenih dionica. Zato pref. dionice i jesu jeftinije, jer ne može ostvariti treći motiv ulaganja u dionice, a to je pravo glasa, odnosno izbor direktora, to jest upravljanje.

Dobro ajmo jedno drugačije pitanje. Kakva to prava imaju povlaštene dionice? Jer tvrdite da nemaju prava odlučivanja o dokapitalizaciji u kojoj njihov udio ostali dioničari mogu marginalizirati.

Rooster ti je odgovorio. Osnovna im je karakteristika da imaju povlašteni položej u isplati dividende. Ali imaju i podređeni položaj u isplati likvidacijske mase.

Hm, da, to je druga specifična osobina, samo mi se čini da i u tom slučaju povlaštena ima prednost. Barem ako je vjerovati donjem izvoru.

http://www.answers.com/topic/preferred-stock

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Međutim zanimljivo je da preferencijalne dionice MOGU imati pravo glasa u slučaju da izostane isplata dividendi.

Sviđa mi se K/P

Cookie Monster

dionica na razinama koje zaslužuje a možda idemo još gore

Pregledom stanja na topiću top-10 izgleda da kolege na ovom forumu nemaju ni približno vijere u redovnu dionicu koliko u povlaštenu.
Izgleda da sam ja jedini stavio R i P u svojih top 10.
[proud]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Pregledom stanja na topiću top-10 izgleda da kolege na ovom forumu nemaju ni približno vijere u redovnu dionicu koliko u povlaštenu.
Izgleda da sam ja jedini stavio R i P u svojih top 10.
[proud]

Koliko su po tebi fair prices za navedene?

Osobno razmišljam o dokupu P-A i po ovom cijenama. Nemam dobar razlog protiv R-A, osim što je P-A značajno jeftiniji i ima veći free float.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

evo nas na 565kn, tko bi reko nakon onih 475 prije mjesec dva[thumbsup], svaka čast onima koji su kupovali po 47x

Cookie Monster

Moram se malo pohvaliti. Dokupio sam na još nižim razinama.

Vrlo rijedak slučaj da pogodim trenutak, ali stvarno sam pogodio gotovo dno.[cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Moram se malo pohvaliti. Dokupio sam na još nižim razinama. Vrlo rijedak slučaj da pogodim trenutak, ali stvarno sam pogodio gotovo dno.[cool]

svaka ti dala[cool] ja imam dio koji sam kupovao po 610kn

Cookie Monster

HugoChavez:

Moram se malo pohvaliti. Dokupio sam na još nižim razinama. Vrlo rijedak slučaj da pogodim trenutak, ali stvarno sam pogodio gotovo dno.[cool]

svaka ti dala[cool] ja imam dio koji sam kupovao po 610kn

Oh, pa tvoje vrijeme tek dolazi! 🙂

Neka, neka, doći će to sve na svoje. Ja sam uzimao po 500, šteta što nemam više casha jer bih dokupio i po ovim cijenama, ali mislim da ću biti spreman platiti i više osim ako baš ne odleti u nebo u narednih par tjedana dok se sastanam s lovom.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Saladin: ” HugoChavez: ” Moram se malo pohvaliti. Dokupio sam na još nižim razinama. Vrlo rijedak slučaj da pogodim trenutak, ali stvarno sam pogodio gotovo dno.[cool] ” svaka ti dala[cool] ja imam dio koji sam kupovao po 610kn ” Oh, pa tvoje vrijeme tek dolazi! 🙂 Neka, neka, doći će to sve na svoje. Ja sam uzimao po 500, šteta što nemam više casha jer bih dokupio i po ovim cijenama, ali mislim da ću biti spreman platiti i više osim ako baš ne odleti u nebo u narednih par tjedana dok se sastanam s lovom.

ali ima i dio koji je kupljen po 485kn
[thumbsup]

Cookie Monster

New Report

Close