ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADRS-fin2018-4Q-NotREV-K-HR.pdf

Ovo je i s revidiranim tesko sve povezat sta su sve jednokratne stavke, a tek ovako nemoguce.

Ignore : renči

Niti smrdi niti miriše, minus od 1 mil.kn

Ne znam od kud toliki gubitak u zadnjem kvartalu. Znatno ispod mojeg očekivanja.

bla,bla za ovakvu kompaniju

Adris se u travnju sprema dovršiti svoju megainvesticiju u Rovinju, Grand Hotel Park čije se otvorenje planira za Uskrs.
Grupa Adris je prošlu godinu završio s ukupno 5,96 milijardi kuna prihoda, što je gotovo 8 posto više nego godinu ranije, uz neto dobit od 423 milijuna kuna, od čega je u zadnjem kvartalu ostvareno 1,14 milijarda kuna prihoda. Adrisova turistička kompanija Maistra je pak godinu završila s prihodom od 1,19 milijardu kuna, što je oko 9 posto više nego u 2017. godini, te dobit 274 milijuna kuna, uz tradicionalan minus u zadnjem kvartalu zbog niske sezone, stoji u izvješću za zadnje tromjesečje objavljenom na Zagrebačkoj burzi u petak.

Rast su lani zabilježila sva tri glavna segmenta poslovanja Grupe, Croatia osiguranje, Cromaris za preradu ribe te turistički dio kojom upravlja Maistra, a kompanija je spremna za nove akvizicije, kako je još u listopadu izjavio predsjednik uprave Ante Vlahović. Prije toga Adris treba okončati svoju megainvesticiju u Rovinju, Grand Hotel Park čije se otvorenje planira za Uskrs ove godine.

Svjestan sam da treba pričekati revidirano izvješće. I samo sam na brzinu proletio kroz izvještaje. Ali ne mogu ne prokomentirati ovo:
4. kvartal: -konsolidirano Grupa: -330mil.
-matica: -1mil.
-Maistra: -80mil. (tu su mi nejasne rezervacije 57mil, ovaj porez je očito od Parka)
Gdje je ostatak minusa (250mil. kn) ?! Zar je moguće da je to u CROS i Cromarisu? Ili neke dubioze s Expertusom? Ne razumijem.
Molim nekog, ako ima bolje vještine iščitavanja izvještaja, ili neko objašnjenje da prokomentira.

https://www.glasistre.hr/istra/radovi-na-ultramodernom-zdanju-privode-se-kraju-aci-marina-rovinj-najveca-je-investicijau-povijesti-aci-ja-581336
bilo bi prekrasno da marina pripada hotelu , Grand Hotel Park


Svjestan sam da treba pričekati revidirano izvješće. I samo sam na brzinu proletio kroz izvještaje. Ali ne mogu ne prokomentirati ovo:
4. kvartal: -konsolidirano Grupa: -330mil.
-matica: -1mil.
-Maistra: -80mil. (tu su mi nejasne rezervacije 57mil, ovaj porez je očito od Parka)
Gdje je ostatak minusa (250mil. kn) ?! Zar je moguće da je to u CROS i Cromarisu? Ili neke dubioze s Expertusom? Ne razumijem.

Molim nekog, ako ima bolje vještine iščitavanja izvještaja, ili neko objašnjenje da prokomentira.

Pa tih 240 je matica ocito agrokor to se i ocekivalo s obzirom na rezultat nagodbe da bi moglo bit dodatnih otpisa.

Ignore : renči

malo pogledajte maistru, poceli su se kreditirati od banke, a vracati matici…nesto se tamo cudno dogada…

i imenovanje novih/starih lica, svasta nesto….ma ovo je takva bara, da se ni ave Cezar vise ne snalazi

Pustite konsolidirani izvještaj, ono što određuje vrijednost dionice je zbroj doprinosa MAIS, CROS, HUPZ, Cromaris, i Slovenci…


malo pogledajte maistru, poceli su se kreditirati od banke, a vracati matici…nesto se tamo cudno dogada…

i imenovanje novih/starih lica, svasta nesto….ma ovo je takva bara, da se ni ave Cezar vise ne snalazi

Hm hm… a zasto bi to netko radio? Ima samo jedan odgovor… naravno, ako je to istina…

Adris nekonsolidirano iskazuje samo -1 mil. kn. Konsolidirano bi trebalo biti jednostavan zbroj svih sastavnica. Nadam se samo da to nisu neki skriveni kosturi iz ormara Expertusa ili CROS.
Sve u svemu, tragično za takvu kompaniju. Ne zaslužuju ni ovu jadnu ZSE s takvim izvještajima.

New Report

Close