ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://zse.hr/default.aspx?id=88272

Definitivno trezor brani cijenu, ali klizno, bez žurbe. Pametno. Čemu skuplje ako se nekome žuri izaći i jeftinije?

Apsolutno, odlična prilika za kupnju.
Vidim dva dioničara u TOP 10 kupuju a vjerojatno i drže ispod 420 kn

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Moja razmišljanja o brojevima za 2018. Crveno polje predstavlja P/E ako od P oduzmemo samo 2mlrd. kuna kratkotrajne imovine (a ima je više). Mislim da je ovo klasični Graham primjer podcjenjene dionice, dakle trenutno, ne u očekivanju da će zarada porasti, zvijezde se poklopiti i slično.
Ili postoji nešto što na što ne obraćam pažnju?

Tu je nešto pogrešno izračunato.
S navedenim brojevima P/E bi trebao biti 12.9, ali brojevi nisu sasvim točni jer vlasnički udio u HUPZ-u je oko 95%, a fale i udjeli u slovenskim osiguranjima.

Imaju i 1,2 milijarde danih depozita i zajmova, možemo i tu očekivati nekih 50 milijuna

Možda bude dodatnih rezervacija za Agrokor, nekih 200 milja, a taman toliko su povukli dividende iz HUPZ.
Treba računati i trošak matice.
Uglavnom po meni je ova godina ona koja će pokazati rezultate akvizicije HUPZ + Hotel Park.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Možda bude dodatnih rezervacija za Agrokor, nekih 200 milja, a taman toliko su povukli dividende iz HUPZ.
Treba računati i trošak matice.
Uglavnom po meni je ova godina ona koja će pokazati rezultate akvizicije HUPZ + Hotel Park.

To s Agrokorom su poprilično razvukli. Nadam se da su sve prikazali.
Osim toga, zar to nisu bili direktni otpisi, tj. troškovi, a ne rezervacije?
Anyway, to bi trebao biti kraj, da se u 2019 to više ne razvlači ko drek po kiši.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Istina, Adris posjeduje 87.5% HUPZ-a (ostatak je udio u Expertusu koji Adris nije kupio).
Uzeo sam ukupnu dobit, sa onom koja pripada manjinskim dioničarima za P/E (7.4mlrd./710mil.=10.4).
Maticu nisam uzeo u obzir, ponajviše zato što ne razumijem te financijske otpise/gubitke/rezervacije.
Slovenski osiguravatelji su mi također nepoznanica, zna li netko koliki je udio Adrisa (ne CO) u Triglavu i Savi?


Istina, Adris posjeduje 87.5% HUPZ-a (ostatak je udio u Expertusu koji Adris nije kupio).
Uzeo sam ukupnu dobit, sa onom koja pripada manjinskim dioničarima za P/E (7.4mlrd./710mil.=10.4).
Maticu nisam uzeo u obzir, ponajviše zato što ne razumijem te financijske otpise/gubitke/rezervacije.
Slovenski osiguravatelji su mi također nepoznanica, zna li netko koliki je udio Adrisa (ne CO) u Triglavu i Savi?

Ako se dobro sječam, ima već da sam računao, moglo bi između 80 i 100 milijuna kuna čiste dobiti biti adrisove.

Adris ima u Expertusu 77,8% udjela, što mu daje 45,5% udjela u HUPZ-u. Osim toga direktno posjeduje još 35,7% HUPZ-ovih dionica, pa sve skupa ima 81,2% udjela. HUPZ ima 1,2% vlastitih dionica pa se na kraju dobije udio Adrisa od 82,2%.

farmanovca.com


Adris ima u Expertusu 77,8% udjela, što mu daje 45,5% udjela u HUPZ-u. Osim toga direktno posjeduje još 35,7% HUPZ-ovih dionica, pa sve skupa ima 81,2% udjela. HUPZ ima 1,2% vlastitih dionica pa se na kraju dobije udio Adrisa od 82,2%.

Asris ima uskoro 100%, ovo gore je aorist.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

The name of the game je drzava van iz CO.
Nakon toga okacimo kopacke o klin i uzivajmo. Svake godine divka usporediva samo s Pevecom. Iako izdaleka, ali usporedivo.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


The name of the game je drzava van iz CO.
Nakon toga okacimo kopacke o klin i uzivajmo. Svake godine divka usporediva samo s Pevecom. Iako izdaleka, ali usporedivo.

divka od adrisa ili od co

New Report

Close