ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Budući da Adrs ima more keša + veliki kreditni potencijal može vrlo lako "osloboditi" Agrokor visokih kamata.
Dakle tu samo malo čekati da stvari dođu na svoje a onda će uslijediti eksplozija, jer Adrs je zapravo jedna od najvećih (ali pozitivnih 🙂 ) tempiranih bombi na Zse koja će se jako dobro isplatiti!

Kolega, Adris samo ako je jako lud će refinacirat roll up od 1mlr eura sa kamatama više od 10%. Sberbank ruski div želi van, nemojte ovdje pisati gluposti.

Ne razumijem ništa što ste gore naveli??

Sberbank velika ruska banka koja je sada najveći dioničar novog Agrokora izgleda da ne želi refinancirat roll up kredit, što znači da Adris tu nema šta radit.


Agrokor s 14% kamate nije održiv, pod im uvjetima prodat će se za siću, samo što kupac mora osigurati zaduživanje pod bitno povoljnijim uvjetima. Milijarde koje je Adris izgubio u nagodbi može naplatiti samo od države, uz uvjet da dokaže da je zakinut. Ali ne treba se koncentrirati više na taj dio priče.

možeš li mi reći koliko je to milijardi ADRS izgubio?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u-protekloj-godini-zaredala-su-preuzimanja-ali-jedno-ce-ostati-zabiljezeno-u-povijesti-foto-20181227
Najveću akviziciju u turizmu realizirao je rovinjski Adris preuzimanjem zagrebačkog HUP-a od hrvatskog poslovnog veterana Anđelka Leke. Za većinski udjel od 58,6 posto dionica Adris je Leki platio 105,2 milijuna eura. U javnoj ponudi Adris je od ostalih dioničara otkupio još 152.745 dionica povećavši vlasnički udjel na 93,9 posto, a ukupna cijena preuzimanja popela se na 187 milijuna eura.
Anđelko Leko prodao je svoje hotelsko carstvo Adris Grupi
HUP-Zagreb u svom portfelju ima neke od najvećih hrvatskih hotela poput Sheratona i Westina, kao i nekoliko novih hotela na dubrovačkoj rivijeri. Nedugo nakon prodaje hotelskog carstva kojim je upravljao više od 30 godina samozatajni poduzetnik Anđelko Leko preminuo je u 85. godini.

dali je adris predao tužbu?
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/do-kraja-sijecnja-agrokoru-novo-ime-implementacija-nagodbe-gotova-do-kraja-ozujka/8223914/ [novac.jutarnji.hr]


dali je adris predao tužbu?
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/do-kraja-sijecnja-agrokoru-novo-ime-implementacija-nagodbe-gotova-do-kraja-ozujka/8223914/ [novac.jutarnji.hr]

Ovaj plačeni oglas nema veze s pokretanjem daljnjih pravnih radnji Adrisa za namirenje svoje tražbine cca 1 mlr kuna prema Agrokoru…nego se odnosi na one vjerovnike Agrokora kojima su tražbine osporene u tkz postupku izvanredne uprave…podsjećam da je i Adris osporio tražbine nekim lešinarskim fondovima, što naravno nije spriječilo naše korumpirano sudstvo da im omogući glasovanje za nagodbu, prema kojoj nagodbi su ti isti lešinarski fondovi dobili značajni postotak “novog Agrokora” iako se ne zna ishod tih parnica, ako su ih pokrenuli.

Adris ako pokrene dalnje radnje protiv Nagodbe ima još vremena i to više ne ovisi o izvanrednoj upravi. Ne vjerujem da će Adris uletit u te spinove o preuzimanju “novog Agrokora”, možda neke perjanice, tako da su daljnje radnje za naknadu štete i dalje vrlo moguće…al bumo vidli



dali je adris predao tužbu?
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/do-kraja-sijecnja-agrokoru-novo-ime-implementacija-nagodbe-gotova-do-kraja-ozujka/8223914/ [novac.jutarnji.hr]

Ovaj plačeni oglas nema veze s pokretanjem daljnjih pravnih radnji Adrisa za namirenje svoje tražbine cca 1 mlr kuna prema Agrokoru…nego se odnosi na one vjerovnike Agrokora kojima su tražbine osporene u tkz postupku izvanredne uprave…podsjećam da je i Adris osporio tražbine nekim lešinarskim fondovima, što naravno nije spriječilo naše korumpirano sudstvo da im omogući glasovanje za nagodbu, prema kojoj nagodbi su ti isti lešinarski fondovi dobili značajni postotak "novog Agrokora" iako se ne zna ishod tih parnica, ako su ih pokrenuli.

Adris ako pokrene dalnje radnje protiv Nagodbe ima još vremena i to više ne ovisi o izvanrednoj upravi. Ne vjerujem da će Adris uletit u te spinove o preuzimanju "novog Agrokora", možda neke perjanice, tako da su daljnje radnje za naknadu štete i dalje vrlo moguće…al bumo vidli
[/quote]

Ovo je sasvim realno i na tragu moje konstrukcije da Adris osporava obveznicare ne zato sto ima osnova za osporavanje vec da ih za vrijeme dugotrajne parnice omete u raspolaganju udjelima elem kako bi ispregovarali dobre uvjete za neku perjanicu. Recimo Jmnc 350 umjesto 450 mil EUR i to bi bio bingo.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.




dali je adris predao tužbu?
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/do-kraja-sijecnja-agrokoru-novo-ime-implementacija-nagodbe-gotova-do-kraja-ozujka/8223914/ [novac.jutarnji.hr]

Ovaj plačeni oglas nema veze s pokretanjem daljnjih pravnih radnji Adrisa za namirenje svoje tražbine cca 1 mlr kuna prema Agrokoru…nego se odnosi na one vjerovnike Agrokora kojima su tražbine osporene u tkz postupku izvanredne uprave…podsjećam da je i Adris osporio tražbine nekim lešinarskim fondovima, što naravno nije spriječilo naše korumpirano sudstvo da im omogući glasovanje za nagodbu, prema kojoj nagodbi su ti isti lešinarski fondovi dobili značajni postotak "novog Agrokora" iako se ne zna ishod tih parnica, ako su ih pokrenuli.

Adris ako pokrene dalnje radnje protiv Nagodbe ima još vremena i to više ne ovisi o izvanrednoj upravi. Ne vjerujem da će Adris uletit u te spinove o preuzimanju "novog Agrokora", možda neke perjanice, tako da su daljnje radnje za naknadu štete i dalje vrlo moguće…al bumo vidli
[/quote]

Ovo je sasvim realno i na tragu moje konstrukcije da Adris osporava obveznicare ne zato sto ima osnova za osporavanje vec da ih za vrijeme dugotrajne parnice omete u raspolaganju udjelima elem kako bi ispregovarali dobre uvjete za neku perjanicu. Recimo Jmnc 350 umjesto 450 mil EUR i to bi bio bingo.
[/quote]
ovo što sada pišete je po meni u redu jer i ja mislim da će adris moći osporavati predmet a oni kojima to neće odgovarati morat će se nagoditi s adrisom te i ja tu vidim nešto u korist adrisa. Uglavnom tregao bi nešto postići u svoju korist.Neka nagodba je dobra za obje strane jer sud traje

Vidim u rovinju u 11 misecu porast nocenja 47% i dolazaka 65%, u 10 misecu je bilo oko 7%, iako je mala brojka usporedbom s glavnom sezonom porast je poprilican vidjet cemo oce li to utjecat na smanjenje gubitka u zadnjem kvartalu kod maistre, ocigledno je da ce i zadnji kvartal bit povecanja nocenja.

Ignore : renči

http://zse.hr/default.aspx?id=88272

Definitivno trezor brani cijenu, ali klizno, bez žurbe. Pametno. Čemu skuplje ako se nekome žuri izaći i jeftinije?

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Da je brani, već bi bila na 450 za P-A i 500 za R-A.
Ovako pametno skuplja jer zna da vrijedi puno više i dobro će zaraditi na tome.
Ako odluči, može i dignuti cijenu znatno sa sitnim novcem.

New Report

Close