ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





https://www.telegram.hr/price/kako-su-decki-iz-lesinarskih-fondova-uvjerili-maricu-vidakovic-da-u-agrokoru-progura-dubinski-problematicni-roll-up/

Adris ima itekakve šanse ako tuži druge vjerovnike i državu što se je umiješala u poslove privatne firme i s obzirom da je nagodba pravomoćna, tražit će novac ili nove ustupke od novih vlasnika Agrokora ili od države. I šanse su mu dobre, i unutar neke nove nagodbe ili u cashu.


Sanse su im male ili nikakve,a novac uopce ne mogu dobiti pa barem bi to trebalo biti jasno.
Jos jednom da ponovim da nisam uopce siguran da ce tuziti bilo koga,a posebno Drzavu jer znaju kakve su im sanse!
[/quote]

Pa koliko ja vidim sporovi protiv države se gotovo redovno dobivaju, samo što treba dosta vremena i novaca da se postupak ili parnica dotjeraju do kraja.

Ja ne mislim da je država ili bi trebala biti stranka u postupku nego novi vlasnici i njih treba tužiti i po mogućnosti blokirati odnosno privremenim mjerama blokirati njihovu imovinu, a državu eventualno treba tužiti zbog loše provedenog postupka i propusta te gubitaka nastalih u vezi s time.
[/quote]
Ovo je insolvencijski postupak i tu su "stvari malo drugacije"!
Ostajem pri tvrdnji da protiv Drzave nemaju sanse.US je potvrdio Zakon .
Izgleda da do sada uopce nisu tuzili sto je indikativno,po meni.
[/quote]

Jedino indikativno kod Adrisa je što AV odbio Plenkovića i grupu Borg te odbio podržati nagodbu u Agrokoru. Matematika je prirodna znanost i ne trpi da Sberbank za 7mlr kn dobije cca 40% Agrokora, a Adris za 1mlr kn dobije 1.5% Agrokora. Mislim da će Adris pokrenut pravne radnje radi ostvarenja svojih potraživanja prema svima koji su umočili prste u med i mislim da ima jako dobre šanse za uspjeh!

Nadam see da Marić ne dolazi

Luksic lamenta pérdida de millonaria inversión en Banco Popular de España: "No siempre se gana"

Mislim da priča oko Adrisa i Agrokora još nije završena. Polako, strpljenja malo…

a čujte sveti Vlaho je zaštitnik dubrovnika a možda i Rovinja tko zna jer AV je negdje od podneblja sv.Vlahe a možda i Vlaho12
nikad se nezna

Jedino indikativno kod Adrisa je što AV odbio Plenkovića i grupu Borg te odbio podržati nagodbu u Agrokoru. Matematika je prirodna znanost i ne trpi da Sberbank za 7mlr kn dobije cca 40% Agrokora, a Adris za 1mlr kn dobije 1.5% Agrokora. Mislim da će Adris pokrenut pravne radnje radi ostvarenja svojih potraživanja prema svima koji su umočili prste u med i mislim da ima jako dobre šanse za uspjeh!
[/quote]
Normalno je da je AV odbio podržati nagodbu kad je Adris najveći gubitnik nagodbe, bolje bi prošli na nisu imali nikakva osiguranja.

ante909 4.2.2018 12:20
A da ja mogu odlučivati umjesto AV kupio bih hupz još jučer jer to Adrs poklopi za ručak. Neto dobit Adrisa u iduće dvije godine ide prema 100m€ budući će samo turistički dio donositi 250-300m ovisno o amortizaciji.
Ne zaboravite udio u Savi od 20% kao i onih 5% u Triglavu. To skupa iznosi 10 milja eura godišnje.
Neka pinka će pasti i od kompliciranog Cromarisa. Sve to poklopiti će ukupna fin. dobit.

O liku i djelu AV nemam što za dodati. Mene kao dioničara on i ne doživljava kao što ja znam da njemu otkucava vrijeme. A tada će se karte ponovno miješati.

poštovani ante i ja sam pisao da treba kupiti hupz i da je AL izvukao AV i da je to bio posao stoljeća za adris a ostali svi poslovi su u zakašnjenju i ne zna se u kojoj fazi/netransparentno.
S ovakvim financ. topom +mirovinci treba se riješiti ACI i tu više nema vremena za čekanja

komot
Aktiva adrisa je 20 milijardi kuna, realno je da u bližoj budućnosti ostvari 5% ROA, to bi bila milijarda kuna. To je na ovoj cijeni povlaštene P/E oko 7, P/B 0,77, EV/EBITDA ispod 4 itd. Takve niske valuacije za ovakav bluechip se ne mogu dugo zadržati stoga svi koji smo unutra trebamo očekivati dobru zaradu, a ovi koji nisu unutra imaju priliku za povoljan ulaz.

mnogi smo i u adrisu i u valamaru ispod 20 kn i nikada ne znaš kako će se stvari na zse odigrati a kada će to tržište prepoznati što skoro i je jer adris je bio pred agrokor na 500/600


komot
Aktiva adrisa je 20 milijardi kuna, realno je da u bližoj budućnosti ostvari 5% ROA, to bi bila milijarda kuna. To je na ovoj cijeni povlaštene P/E oko 7, P/B 0,77, EV/EBITDA ispod 4 itd. Takve niske valuacije za ovakav bluechip se ne mogu dugo zadržati stoga svi koji smo unutra trebamo očekivati dobru zaradu, a ovi koji nisu unutra imaju priliku za povoljan ulaz.

mnogi smo i u adrisu i u valamaru ispod 20 kn i nikada ne znaš kako će se stvari na zse odigrati a kada će to tržište prepoznati što skoro i je jer adris je bio pred agrokor na 500/600


A bio je, u međuvremenu je adris izgubio na agrokoru 10% kapitala i sentiment na burzi je otišao u negativu iako se performanse poduzeća poboljšavaju i općenito država sve bolje ekonomski stoji.
Ipak vidjeli smo na podr, atgr, kodt kako i uz negativan sentiment ipak rezultati poguraju cijenu. Jel se sječate one adrisove reklame: Dobar proizvod je dobar proizvod (ma koliko mi šutjeli o tome).


ante909 4.2.2018 12:20
A da ja mogu odlučivati umjesto AV kupio bih hupz još jučer jer to Adrs poklopi za ručak. Neto dobit Adrisa u iduće dvije godine ide prema 100m€ budući će samo turistički dio donositi 250-300m ovisno o amortizaciji.
Ne zaboravite udio u Savi od 20% kao i onih 5% u Triglavu. To skupa iznosi 10 milja eura godišnje.
Neka pinka će pasti i od kompliciranog Cromarisa. Sve to poklopiti će ukupna fin. dobit.

O liku i djelu AV nemam što za dodati. Mene kao dioničara on i ne doživljava kao što ja znam da njemu otkucava vrijeme. A tada će se karte ponovno miješati.

poštovani ante i ja sam pisao da treba kupiti hupz i da je AL izvukao AV i da je to bio posao stoljeća za adris a ostali svi poslovi su u zakašnjenju i ne zna se u kojoj fazi/netransparentno.
S ovakvim financ. topom +mirovinci treba se riješiti ACI i tu više nema vremena za čekanja

Da, kako ste ovo izvukli ali to sam napisao mislim dan ranije nego je vijest izašla. Ako vam to šta znači Cros je idući na redu za dividende jer kapitala više ne trebaju. Kad će biti ne znam ali će biti i to masno.
A sam Adris će ubrzo isplaćivati dividendu 20+kn.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.



ante909 4.2.2018 12:20
A da ja mogu odlučivati umjesto AV kupio bih hupz još jučer jer to Adrs poklopi za ručak. Neto dobit Adrisa u iduće dvije godine ide prema 100m€ budući će samo turistički dio donositi 250-300m ovisno o amortizaciji.
Ne zaboravite udio u Savi od 20% kao i onih 5% u Triglavu. To skupa iznosi 10 milja eura godišnje.
Neka pinka će pasti i od kompliciranog Cromarisa. Sve to poklopiti će ukupna fin. dobit.

O liku i djelu AV nemam što za dodati. Mene kao dioničara on i ne doživljava kao što ja znam da njemu otkucava vrijeme. A tada će se karte ponovno miješati.

poštovani ante i ja sam pisao da treba kupiti hupz i da je AL izvukao AV i da je to bio posao stoljeća za adris a ostali svi poslovi su u zakašnjenju i ne zna se u kojoj fazi/netransparentno.
S ovakvim financ. topom +mirovinci treba se riješiti ACI i tu više nema vremena za čekanja

Da, kako ste ovo izvukli ali to sam napisao mislim dan ranije nego je vijest izašla. Ako vam to šta znači Cros je idući na redu za dividende jer kapitala više ne trebaju. Kad će biti ne znam ali će biti i to masno.
A sam Adris će ubrzo isplaćivati dividendu 20+kn.
[/quote]

ma sve je za 5 i od Vas i od komot, odlične analize a situacije se u čas promjene a adris mi je u zadnjih nekoliko godina prije agrokora sigurna luka ukoliko se to može reći za TK u HR a ovakva pisanja Vas i komot su meni u redu.
Vidite recimo valamar sve 5 a onda imamo ovu sadašnju situaciju/sve je moguće


Mislim da priča oko Adrisa i Agrokora još nije završena. Polako, strpljenja malo…

gospon Vlaho sve 5

Sve ok, kada razmatram (ne)uspješnost neke kompanije gledam samo brojke. A one govore kako Adris bilježi dvoznamenkasti rast svih ključnih pokazatelja.

New Report

Close