ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gotovo je sigurno da Marić odlazi iz Banskih dvora, krenula nagađanja tko bi ga mogao zamijeniti

Dođe li Marić u Adris, iz ove dionice treba bježati.


Ko ministar Z. Marić je vrlo elokventan i suvisao. Čini mi se jedan od sposobnijih ministara općenito u kratkoj hrvatskoj povijesti. Ne izgleda mi kao loš izbor za adris, još je u naponu snage a iskusan i s puno kontakata.





CO prodaje upravnu zgradu na Branimirovoj obali u Zadru. top lokacija u centru grada sa pogledom na uvalu i marinu Tankerkomerca. Vjerovatno imaju još nekretnina na dobrim lokacijama i u drugim gradovima .

Možda se lokacije prodaju Miramarska,Trg,uglavnom adris uz postojeći keš ima u nekretninama CO lijepe novce a sada je vrijeme za prodaju jer cijene nekretnina su skoro pa na vrhu. Uglavnom adris je sporovozan sa tim financ.topom kojeg ima.
CO ima zgrade i po drugim dobrim lokacijama u zagrebu ali i u hr
[/quote]

Miramarska je u najmu do 2022. godine, imate i ugovor na webu.
[/quote]

Poštovani lebowski potenciram malo ovo pisanje jer G.Marić stalno govori o prodaji državne imovine a država je suvlasnik u CO i nikako da se načme tema i prodaje djela dionica u CO a time i nekretnina jer
AV/adris je kupujući CO kupio i prvoklasne nekretnine po HR
[/quote]
Ni iznajmljivanje nije loša opcija. Lagana i sigurna lova. Povrat na imovinu, roa sigurno 6-7%, duplo više nego adris.

često na adris2 u zadnje vrime vidim da je trgovanje tri đavolje šestice 666.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/hanfa-mirovinski-fondovi-i-osiguranja-rastu-za-oporavak-trzista-kapitala-trebat-ce-vremena-20181210

uz lovu koju ima u kešu sa CO + Hupz lova samo pritječe naravno 2019 i maistra jer valjda će i novi hotel proraditi.

prepisano od poštovanog ante 909
Ovdje ipak treba gledati dobit pripisanu imateljima kapitala matice jer Adris nema npr. 100% Crosa. Svejedno kod Adrisa kupujete cash + vrhunske nekretnine + biznis + redovnu rastuću dividendu, a sve uz diskont.

Po meni adris u 2019 vrijedi 100 eura samo dali će to tržište prepoznati



Gotovo je sigurno da Marić odlazi iz Banskih dvora, krenula nagađanja tko bi ga mogao zamijeniti

Dođe li Marić u Adris, iz ove dionice treba bježati.

a zakaj
pa AV ima puno iskustva a i Marić kreću se u istoj branši zašto to nebi bilo dobro za adris
podjelite s nama vaše spoznaje
[/quote]

Moja je spoznaja da je Marić osoba koja je došla iz visoke funkcije u Agrokoru na mjesto ministra financija, i kao takva osoba nije bio upoznat sa stanjem u Agrokoru.

Takva osoba može biti:
1) ili potpuno nekompetentna, kad nije shvatio stanje firme u kojoj je radio na visokoj poziciji
2) ili duboko umočena u kriminal u toj istoj firmi

Birajte, treće opcije jednostavno nema. Takvu osobu ne želim u firmi u kojoj sam ja suvlasnik.

Pricati cemo o adrisu kada marić tj drzava/hdz zavrsi s njim 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Pricati cemo o adrisu kada marić tj drzava/hdz zavrsi s njim 🙂

i u tome ima nešto (agrokor)

http://www.seebiz.eu/dividenda-hup-a-zagreb-515-kuna-po-dionici-adris-ide-na-istiskivanje-manjinskih-dionicara/ar-186108/

tako je to

ZAGREB – Glavna skupština hotelsko-ugostiteljske tvrtka HUP-Zagreb odlučila je u ponedjeljak da će dioničarima biti isplaćena dividenda od 515 kuna po dionici, ili ukupno 222,5 milijuna kuna, a odlučila je i o prijenosu dionica manjinskih dioničara na Adris grupu uz otpremninu od 3.446 kuna po dionici.

Rovinjska grupa najavljuje da će suradnju s ‘Marriottom’ pokušati produbiti kroz daljnja ulaganja u ‘Westin’ i ‘Sheraton’ koja će, najavljuje ‘Adris’, biti razmotrena. U hotelima u Zagrebu i Dubrovniku ‘HUP’ ima dvije tisuće kreveta, a 79 posto smještaja im je s četiri ili pet zvjezdica.

U javnoj ponudi ‘Adrisa’ ističe se i da će preuzimanjem ‘HUP’-a rovinjska grupa zapošljavati 6000 radnika što će, ističu, utjecati na status ‘Adrisa’ kao jednog od najpoželjnijih poslodavaca u zemlji.




Gotovo je sigurno da Marić odlazi iz Banskih dvora, krenula nagađanja tko bi ga mogao zamijeniti

Dođe li Marić u Adris, iz ove dionice treba bježati.

a zakaj
pa AV ima puno iskustva a i Marić kreću se u istoj branši zašto to nebi bilo dobro za adris
podjelite s nama vaše spoznaje
[/quote]

Moja je spoznaja da je Marić osoba koja je došla iz visoke funkcije u Agrokoru na mjesto ministra financija, i kao takva osoba nije bio upoznat sa stanjem u Agrokoru.

Takva osoba može biti:
1) ili potpuno nekompetentna, kad nije shvatio stanje firme u kojoj je radio na visokoj poziciji
2) ili duboko umočena u kriminal u toj istoj firmi

Birajte, treće opcije jednostavno nema. Takvu osobu ne želim u firmi u kojoj sam ja suvlasnik.
[/quote]

konstatacija je dobra ali što se može kad su u HR svi s rukama u pekmezu i samo se rotiraju na pozicijama

Vidim da Adris ima ambiciozan plan s HUPZ. Samo tako, rezultati sigurno neće izostati.

Šuplje su mi malo te priče o Borgovcima. Ispravite me ako griješim. Na međunarodnom natječaju su izabrani kao najpovoljniji Alix partneri koji nisu nikakva “no name” agencija već firma koja je između ostalog odradila GM i Parmalat. Oni su svoje usluge naplačivali milijun eura mjesečno. Nisam čuo nikog od političara, novinara ili bilo kog da ima zamjerke na tih milijun eura mjesečno. Oni su kao svoje podizvođaće (konzultante) izabrali ljude koji su pisali zakon što se “tretira” kao sukob interesa. Ne vidim kakav je sukob interesa ako privatna firma angažira u ionako oskudnom izboru stručnjaka kakav imamo u Hrvatskoj ljude koji su pisali zakon i to sve u cajtnotu. Ko je kvalificiraniji da tumači zakon od onih koji su ga pisali? Osim toga oni su privatna firma i mogu angažirat koga hoće. Na kraju se pokazalo da je zakon potvrđen na međunarodnim sudovima i cijeli proces je priveden uspješno kraju. Da je sve to izgleda pomalo namješteno, izgleda. Vjerojatno i je. Ali nisam čuo nijednog vjerovnika da se žalio na iznose, niti na izbor savjetnika, a oni su u biti jedini koji se imaju pravo žaliti jer se jedino njima smanjuje kolač proporcionalno iznosu koji dobivaju savjetnici odnosno oni to sve plačaju. Dioničari ionako gube sve, bez obzira na cijenu savjetnika pa da su i besplatno to odradili.
Adris mi je trećina portfelja i ja sam veliki gubitnik u toj nagodbi, ali treba se pomirit s tim gubitkom i pogledat svjetliju stranu. Aktiva adrisa je 20 milijardi kuna, realno je da u bližoj budućnosti ostvari 5% ROA, to bi bila milijarda kuna. To je na ovoj cijeni povlaštene P/E oko 7, P/B 0,77, EV/EBITDA ispod 4 itd. Takve niske valuacije za ovakav bluechip se ne mogu dugo zadržati stoga svi koji smo unutra trebamo očekivati dobru zaradu, a ovi koji nisu unutra imaju priliku za povoljan ulaz. A Z. Marić ako dođe u Adris, kako onda objasniti da Adris angažira čovjeka koji je duboko odgovoran za ogromne Adrisove gubitke na Agrokoru. Po toj logici nebi bilo nikakvo čudo da angažiraju i samog Todorića.

New Report

Close