ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




https://www.telegram.hr/price/kako-su-decki-iz-lesinarskih-fondova-uvjerili-maricu-vidakovic-da-u-agrokoru-progura-dubinski-problematicni-roll-up/

Adris ima itekakve šanse ako tuži druge vjerovnike i državu što se je umiješala u poslove privatne firme i s obzirom da je nagodba pravomoćna, tražit će novac ili nove ustupke od novih vlasnika Agrokora ili od države. I šanse su mu dobre, i unutar neke nove nagodbe ili u cashu.


Sanse su im male ili nikakve,a novac uopce ne mogu dobiti pa barem bi to trebalo biti jasno.
Jos jednom da ponovim da nisam uopce siguran da ce tuziti bilo koga,a posebno Drzavu jer znaju kakve su im sanse!
[/quote]

Pa koliko ja vidim sporovi protiv države se gotovo redovno dobivaju, samo što treba dosta vremena i novaca da se postupak ili parnica dotjeraju do kraja.

Ja ne mislim da je država ili bi trebala biti stranka u postupku nego novi vlasnici i njih treba tužiti i po mogućnosti blokirati odnosno privremenim mjerama blokirati njihovu imovinu, a državu eventualno treba tužiti zbog loše provedenog postupka i propusta te gubitaka nastalih u vezi s time.
[/quote]
Ovo je insolvencijski postupak i tu su “stvari malo drugacije”!
Ostajem pri tvrdnji da protiv Drzave nemaju sanse.US je potvrdio Zakon .
Izgleda da do sada uopce nisu tuzili sto je indikativno,po meni.

ako je adris prihvatio suvlasništvo u novom agrokoru od 1,6 % onda je vjerojatno i prihvatio da starog agrokora nema a time i nula kuna po dionicama koje ie imao kao garanciju ?????





https://www.telegram.hr/price/kako-su-decki-iz-lesinarskih-fondova-uvjerili-maricu-vidakovic-da-u-agrokoru-progura-dubinski-problematicni-roll-up/

Adris ima itekakve šanse ako tuži druge vjerovnike i državu što se je umiješala u poslove privatne firme i s obzirom da je nagodba pravomoćna, tražit će novac ili nove ustupke od novih vlasnika Agrokora ili od države. I šanse su mu dobre, i unutar neke nove nagodbe ili u cashu.


Sanse su im male ili nikakve,a novac uopce ne mogu dobiti pa barem bi to trebalo biti jasno.
Jos jednom da ponovim da nisam uopce siguran da ce tuziti bilo koga,a posebno Drzavu jer znaju kakve su im sanse!
[/quote]

Pa koliko ja vidim sporovi protiv države se gotovo redovno dobivaju, samo što treba dosta vremena i novaca da se postupak ili parnica dotjeraju do kraja.

Ja ne mislim da je država ili bi trebala biti stranka u postupku nego novi vlasnici i njih treba tužiti i po mogućnosti blokirati odnosno privremenim mjerama blokirati njihovu imovinu, a državu eventualno treba tužiti zbog loše provedenog postupka i propusta te gubitaka nastalih u vezi s time.
[/quote]
Ovo je insolvencijski postupak i tu su "stvari malo drugacije"!
Ostajem pri tvrdnji da protiv Drzave nemaju sanse.US je potvrdio Zakon .
Izgleda da do sada uopce nisu tuzili sto je indikativno,po meni.
[/quote]

Ma polako, to sto je tko potvrdio… po meni treba knighthead prijaviti SEC-u za povlaštene informacije pri kupovini obveznica. Ako se dokaže da su postojale povlaštene informacije, to je onda kriminalno djelo i SEC neće okrenuti glavu na takve stvari. No, to treba znati i moći dokazati. SEC ima ovlasti da to istraži. S Hanfom uopće ne treba gubiti vrijeme, ona je to već navodno istraživala… ccc






https://www.telegram.hr/price/kako-su-decki-iz-lesinarskih-fondova-uvjerili-maricu-vidakovic-da-u-agrokoru-progura-dubinski-problematicni-roll-up/

Adris ima itekakve šanse ako tuži druge vjerovnike i državu što se je umiješala u poslove privatne firme i s obzirom da je nagodba pravomoćna, tražit će novac ili nove ustupke od novih vlasnika Agrokora ili od države. I šanse su mu dobre, i unutar neke nove nagodbe ili u cashu.


Sanse su im male ili nikakve,a novac uopce ne mogu dobiti pa barem bi to trebalo biti jasno.
Jos jednom da ponovim da nisam uopce siguran da ce tuziti bilo koga,a posebno Drzavu jer znaju kakve su im sanse!
[/quote]

Pa koliko ja vidim sporovi protiv države se gotovo redovno dobivaju, samo što treba dosta vremena i novaca da se postupak ili parnica dotjeraju do kraja.

Ja ne mislim da je država ili bi trebala biti stranka u postupku nego novi vlasnici i njih treba tužiti i po mogućnosti blokirati odnosno privremenim mjerama blokirati njihovu imovinu, a državu eventualno treba tužiti zbog loše provedenog postupka i propusta te gubitaka nastalih u vezi s time.
[/quote]
Ovo je insolvencijski postupak i tu su "stvari malo drugacije"!
Ostajem pri tvrdnji da protiv Drzave nemaju sanse.US je potvrdio Zakon .
Izgleda da do sada uopce nisu tuzili sto je indikativno,po meni.
[/quote]

Ma polako, to sto je tko potvrdio… po meni treba knighthead prijaviti SEC-u za povlaštene informacije pri kupovini obveznica. Ako se dokaže da su postojale povlaštene informacije, to je onda kriminalno djelo i SEC neće okrenuti glavu na takve stvari. No, to treba znati i moći dokazati. SEC ima ovlasti da to istraži. S Hanfom uopće ne treba gubiti vrijeme, ona je to već navodno istraživala… ccc
[/quote]
SEC se nece uopce time baviti jer je ulaganje vrseno u EU,a i kako bi se to moglo dokazati?
Ovdje je nadlezna HANFA .
Moze se nekome svidati HANFA ili ne,ali ona je nadlezna,a i USKOK i DORH su “rekli svoje”!





Ali nitko ne komentira da se u opcem potopu ostalih dionica ADRS se nije srusio ni malo…

Pa nije se srušio kad trezor pegla punom parom. Skoro pa svakodnevno.

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=314
[/quote]

Pa super… tak se brani cijena… kaj to nije super?
[/quote]

A valjda je, samo onda se ne možeš čuditi “ko pura drek”u” sto dionica prolazi “neokrznuta”?!

Iako, a ne odnosi se samo na Adris… nije normalno da je trezor skoro pa jedini kupac. To pokazuje da nešto glede trgovanja vlas. kapitalom duboko i kronično ne stima.

Od zakonodavca, preko regulatora pa sve do burze i države opcenito. Država je jaka koliko joj je burza jaka.

Gledam primjerice ovu Gazicku… najavljuje se kao govornica na nekoj konferenciji Funderbeama “Visions of 2028”, ona i onaj njezin isprdak Bićanić. Kako netko tko apsolutno nije ništa učinio za društvo kojim upravlja, a još manje za institucionalni okvir i njegovo funkcioniranje, može na nekoj konferenciji pričati o “Viziji za 2028 godinu”?!

To je ta suluda Hrvatska u kojoj uhljebljeni hodaju po vodi odnosno sva njihova aktivnost je usredotočena na uzimanje i trošenje resursa i vlastiti PR, a konkretni rezultati – “nula bodova”!
[/quote]

Da dobro je da trezor kupuje jer osiguraje likvidnost s druge strane kod adrisa je pozeljno da kupuje jer ima kapitala viska i bolje ga je iskoristit na ovaj nacin pogotovo pri ovim valuacijama, da je tvrtka visoko zaduzena onda to ne bi bas bilo pozeljno.

Isto tako je bitno spomenit da adris u ukupnim transakcijama sudjeluje sa nekih cca 15% (gledajuci prosjek zadnjih 30 dana) s te strane se ne moze rec da je trezor taj koji brani cijenu jer sa 15% ukupnih transakcija se ne moze rec da su oni ti koji su odrzali tu cijenu jer postotak nije toliko znacajan da je bio bitan u odrzavanju cijene sigurno je pripomogao ali nije presudan bio u odrzavanju cijene.

Ignore : renči

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/ante-vlahovic-ne-smanjujemo-ambicije-u-osam-godina-investirali-smo-7-milijardi-kuna/7981106/
– Povećavamo konkurentnost i izvozimo. Krajnje smo usredotočeni na organski rast i poslovnu izvrsnost, spremni i za nove akvizicije – zaključio je Vlahović.

Uprava Adrisa se širi i ima dva nova člana – Marka Remenara i Stipanku Ivandić Štefanek
kaj ovi dva delaju i pripremaju
Adris usredočen na postojeće poslove, nada se rješenju za održivost Uljanika
možda Marić treba popraviti odnose AV i Vlade pa možda sjedne i kakva akvizicija za koju je adris spreman






Ali nitko ne komentira da se u opcem potopu ostalih dionica ADRS se nije srusio ni malo…

Pa nije se srušio kad trezor pegla punom parom. Skoro pa svakodnevno.

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=314
[/quote]

Pa super… tak se brani cijena… kaj to nije super?
[/quote]

A valjda je, samo onda se ne možeš čuditi “ko pura drek”u” sto dionica prolazi “neokrznuta”?!

Iako, a ne odnosi se samo na Adris… nije normalno da je trezor skoro pa jedini kupac. To pokazuje da nešto glede trgovanja vlas. kapitalom duboko i kronično ne stima.

Od zakonodavca, preko regulatora pa sve do burze i države opcenito. Država je jaka koliko joj je burza jaka.

Gledam primjerice ovu Gazicku… najavljuje se kao govornica na nekoj konferenciji Funderbeama “Visions of 2028”, ona i onaj njezin isprdak Bićanić. Kako netko tko apsolutno nije ništa učinio za društvo kojim upravlja, a još manje za institucionalni okvir i njegovo funkcioniranje, može na nekoj konferenciji pričati o “Viziji za 2028 godinu”?!

To je ta suluda Hrvatska u kojoj uhljebljeni hodaju po vodi odnosno sva njihova aktivnost je usredotočena na uzimanje i trošenje resursa i vlastiti PR, a konkretni rezultati – “nula bodova”!
[/quote]

Da dobro je da trezor kupuje jer osiguraje likvidnost s druge strane kod adrisa je pozeljno da kupuje jer ima kapitala viska i bolje ga je iskoristit na ovaj nacin pogotovo pri ovim valuacijama, da je tvrtka visoko zaduzena onda to ne bi bas bilo pozeljno.

Isto tako je bitno spomenit da adris u ukupnim transakcijama sudjeluje sa nekih cca 15% (gledajuci prosjek zadnjih 30 dana) s te strane se ne moze rec da je trezor taj koji brani cijenu jer sa 15% ukupnih transakcija se ne moze rec da su oni ti koji su odrzali tu cijenu jer postotak nije toliko znacajan da je bio bitan u odrzavanju cijene sigurno je pripomogao ali nije presudan bio u odrzavanju cijene.
[/quote]

Ne, ti je valjda braniš. Da on ne brani, ne bi bilo niti tih transakcija ili bi one bile po bitno nižim cijenama.

Uprava je dokazala da zna kako se brane interesi kompanije, a brojke govore da to rade uspješno. Sve ostalo su samo spekulacije.

asris 2020 očekuje/dočekuje poslovanje iz snova i lova do krova. Investicija u hupz imat će rekorde u poslovanju jer zagreb predsjeda EU
https://euractiv.jutarnji.hr/HRiEU/imamo-li-smjestajnog-kapaciteta-za-predsjedanje-europskom-unijom/8127914/
Prema zasad objavljenim informacijama vezanima uz hrvatsko predsjedanje Vijećem EU, od početka srpnja do kraja prosinca 2020. godine u planu je održavanje 20-ak sastanaka visoke razine (jedan summit čelnika država i vlada, desetak neformalnih sjednica Vijeća na ministarskoj razini i slično) te oko 250 sastanaka radnih tijela Vijeća. Osim u Zagrebu, nešto od manifestacija trebalo bi se svakako održati i u Rijeci koja je iste godine europska prijestolnica kulture.

”Hrvatsko predsjedanje omogućit će jači rast cijena, no hotelijeri će ih trebati podizati odgovorno kako ne bi došlo do nerazumnog skoka iznad srednjoeuropskog prosjeka, čime bi se poništio rad turističke zajednice na razvoju city break proizvoda. Dakle, treba kapitalizirati na rastućoj potražnji, ali rast cijena treba biti razuman i u kontekstu glavnih gradova srednje Europe”, rekao je Topalović.

Očekuje se da će za vrijeme trajanja predsjedanja Hrvatske Vijećem EU svi ključni kapaciteti biti popunjeni, a zajedno s njima i hoteli s tri i manje zvjezdica.
koliko ja vidim jedino bu falilo konobara jer će se svi zaposliti kod ovih što dolaze k nama pa upozoravam da svaki gost dopela sobaricu i konobara.hahaha.
Dobro je Bačić iz vladajućih rekel na tv da u hr slijedeće 3 godine nema recesije a IB u analizi najavljuje mogući oštar rast (samo pazite da se ne porežete) mada ja mislim da u adrisu to nije moguće jer fond adris drži turizam u zagreb/rovinj/dubrovnik gdje će ovi svi iz zagreba i otići na tulum a dionica na vrh.
adris fond/maistra/osiguranje/cromaris/nekretnine/keš koji čeka novu akviziciju.

AV najbolji a i Peruško jer je dobil 100 m eura od adrisa ovo je stvarno prvoklasno

Struka odabrala Vlahovića i nagodbu, čitatelji Pucara i projekt Pelješki most


Rekao je to jučer čelnik ove rovinjske grupacije Ante Vlahović primajući nagradu za najboljeg gospodarstvenika 2018. koju mu je u izboru Poslovnog dnevnika i Večernjeg lista dodijelio stručni žiri. Na svečanosti koja je jučer održana u zagrebačkom Westinu Vlahović je poručio kako su poslovi kompanije kojoj je na čelu rastući i dugoročno održivi.

“Ne smanjujemo ambicije, investiramo. U 8 godina uložili smo 7 milijardi kuna! Povećavamo konkurentnost, izvozimo. Usredotočeni smo na organski rast i izvrsnost, spremni i za nove akvizicije”, zaključio je. Sklapanje nagodbe vjerovnika u Agrokoru gospodarski je događaj godine po izboru žirija, a izvanredni povjerenik koncerna Fabris Peruško zahvalio je u ime svih vjerovnika i zaposlenika Agrokora. Dodao je da nagodba i sve što joj je prethodilo predstavlja najvažniji gospodarski proces 2018. godine.

Po meni je ovo text godine za adris na ovom forumu

plavi05 3.12.2018 18:07
Korisnik s iskustvom 100%
Konačno otvorenje hotela Park je 1.travnja 2019. nadam se da to ipak nije šala jer je ovo drugo odgađanje otvaranja. Naši apsurdi se nastavljaju gospodarstvenik godine gosp.Ante Vlahović, a događaj godine nagodba vjerovnika na temelju lex Agrokora po kojem je evidentno pokradeno milijardu kuna Adrisu kojeg vodi gospodarstvenik godine, ovo može biti samo u Hrvatskoj.

New Report

Close