ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moje dionice samo skraćeno predstavljaju brojke koje je Adris naveo u svojim FI. Tako da, to su Adrisove brojke, ne izmišljene brojke s “MojeDionice”.

Sasvim je točno ono što sam rekao da je izgubljena trogodišnja dobit, i ja kao dioničar ne bih želio da se Adris odrekne tih novaca (malim dijelom mog vlasništva i mojih).

Nadam se da će nas Adris uskoro obavijestiti što će poduzeti vezano za potvrdu nagodbe od strane VTS-a.




Pa vi ste sigurno Jeff Bezos kad se tako lako odričete više od milijarde kuna.

Evo dobit Adrisa u ovom trenutku:
21,39 EPS
Neto dobit 345,91 Milijuna

A Adris izgubio preko milijarde, dakle trogodišnju dobit. Meni se čini kad vas čitam da vi uopće ne razumijete što znači izubiti trogodišnju dobit.

Pa svaka vama čast kad se to tek tako baca u vjetar.


Brojke koje su navedene na Mojedionice i u konsolidiranom izvještaju se ne mogu uzimati zdravo za gotovo.
Već si jednom to radio u slučaju Agrokora i čini se da baš ništa nisi naučio.
Tebi bi bilo najpametnije da se okaniš dionica, nije to za svakoga.
[/quote]
Tocno. Te brojke su jos losije za Adris nego su prezentirane na moje dionice.
Dionice fakat nisu za svakoga.
[/quote]

Ajde renči možda Adris kupi Opatiju, malo sredi grad i iskupi se za tu milijardicu. To bi Vlahović mogao ispregovarati sa starim pajdašima kao što je sa pok. Lekom. Opatija bi se uklopila u Maistrin hotelski biznis. Ima tamo nešto amortizacije pa bi se dalo podići to na viši level, a to Adris itekako zna.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Pogledajmo samo što Adris radi u Rovinju i koliko je podigao grad na visoku razinu… kako posluje Croatia osiguranje od kada je u vlasništvu Adrisa… Cromaris… primjera je puno

Evo Adrisu 200 milja dividende iz HUP-a

Imam ADRS-P-A
Nemam HUP

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Da, samo je pitanje hoće li prije toga istisnuti dioničare, pa neće moći uzeti dividendu. Manjinski.

Ustvari, koliko vidim, isplatit će im, al će im za iznos dividende umanjiti vrijednost dionice.

Razlog zašto se stvorila ogromna potražnja od jednog kupca za HUPZ.

Mogli bi uskoro i iz CROS-a povući dividendu i otići na 1 mlrd dobiti, a da se ništa ne ugrozi.
Eto Renči šta ti je milijardica za ADRS. Pa nije to PTKM, DDJH, DLKV itd.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Dream on… njima je keš poluga za funkcioniranje, oni bi možda to napravili da su 100% vlasnici.

Adris + država imaju sve, tako da naći će oni interes, ne brini

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ajde ne navlači ljude… osiguranja i banke ne isplaćuju takve iznose dividendi. Oni imaju kapitalne zahtjeve koje moraju ispuniti i tek nakon toga mogu isplaćivati dividendu uz odobrenje regulatora. Njima je ukupni kapital konsolidirano gledano 3,2 mlrd. kuna oni jednokratno nikako ne mogu isplatiti milijardu kuna. U 3 ili 5 godina vjerojatno mogu.

Država bi za uzvrat mogla pasti na 25%+1 dionica, treba im lova za krpanje rupe zvane Uljanik jamstva.
Najveći kočničar je Marić Goran ali polako.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ako se jamstva naplate u kratkom roku, država će napraviti rebalans i zadužiti se. Vjerojatno povećati ovogodišnji deficit. Ne može država nalagati privatnoj kompaniji da isplati dividendu jer država nema novca. Pogotovo ne poslije epopeje Agrokor.

New Report

Close