ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jako dobri rezultati… pogotovo kada se pogleda perspektiva u turizmu – dovršetak hotela Park, turistički dio Adris grupe raspolaže s 83 posto hotelskih kapaciteta na razini četiri i pet zvjezdica, prisutnost u Rovinju, Zagrebu i Dubrovniku…

i u agrokoru,uljaniku


Jako dobri rezultati… pogotovo kada se pogleda perspektiva u turizmu – dovršetak hotela Park, turistički dio Adris grupe raspolaže s 83 posto hotelskih kapaciteta na razini četiri i pet zvjezdica, prisutnost u Rovinju, Zagrebu i Dubrovniku…

i u agrokoru,uljaniku

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/perusko-sretan-s-odlukom-suda-iz-adrisa-porucili-ovo-je-izazov-za-nabolje-pravne-strucnjake-foto-20181026
Iz Adris grupe, koja je uložila žalbu, komentirali su odluku Suda: ”Legalisti smo. Poštovat ćemo odluku suda. Ovo je pravni izazov zanimljiv ponajboljim pravnim stručnjacima. Prepustit ćemo ga njima, a mi ćemo se, kao i dosad, krajnje usredotočiti na svoje poslovanje.”

da su bili samo usredotočeni na svoje poslovanje ne bi se igrali bankara sa todorićem
sada će nam još ponajboljim pravnim stručnjacima pobrati lovu
adris bi trebao dati objašnjenje o kredituodnosno za što će se sporiti (koja svota novaca)

Ocjenjujem da je Adrisu puno profitabilnije da sada zgrabi ACI pod svoje skute. Logično i mudro su se uvijek pospominjali sa državom pa ce tako biti i ovoga puta. Psi laju a karavane prolaze. Adrisova karavana puna je zlata dragulja i dijamanata uz milijarde imovine i casha.

Pa vi ste sigurno Jeff Bezos kad se tako lako odričete više od milijarde kuna.

Evo dobit Adrisa u ovom trenutku:
21,39 EPS
Neto dobit 345,91 Milijuna

A Adris izgubio preko milijarde, dakle trogodišnju dobit. Meni se čini kad vas čitam da vi uopće ne razumijete što znači izubiti trogodišnju dobit.

Pa svaka vama čast kad se to tek tako baca u vjetar.

Za usporedbu s Adrisom ja sam izgubio svoju osobnu polu-godišnju dobit, pa se svejedno ne mirim s time. Lažirana FI tvrtki kćeri i malverzacije Borgovaca su i Adrisu dobar argument na sudu za odštetu od države.

Adris mora ići u ovaj sudski postupak i onda jednog lijepog dana sa zateznim kamatama isplatit dioničarima 100 kuna po dionici.

Ma da je odluka drukčija i da se je to uopće očekivalo (zasad), cijena bi bila već debelo iznad 500 za P-A i 600 za R-A.
Tako da je bespredmetno govoriti o nekakvom gubitku koji još nije uopće potvrđen da će biti, dok je cijena dionice ovoliko niska s obzirom na strašne poslovne rezultate koji su stigli i koji će nastaviti tim putem još žešće.
Tako da cijena može samo u 1 pravcu, a to je strogo gore.


Pa vi ste sigurno Jeff Bezos kad se tako lako odričete više od milijarde kuna.

Evo dobit Adrisa u ovom trenutku:
21,39 EPS
Neto dobit 345,91 Milijuna

A Adris izgubio preko milijarde, dakle trogodišnju dobit. Meni se čini kad vas čitam da vi uopće ne razumijete što znači izubiti trogodišnju dobit.

Pa svaka vama čast kad se to tek tako baca u vjetar.

Vijest da je Adris izgubio milijardu kuna je stara godinu i pol dana. U bilanci je već rezervirano 60ak% ali i to je stara vijest. Ono što je također stara vijest, a vi vjerujem slučajno zaboravljate, jeste da je Adrs vlasnik 1,4% novog Agrokora. Recimo da je to nekih 300tinjak mil kn iako nema potvrde da je baš toliko ali recimo.
U tih godinu i pol dana Adris je namlatio 500 mil kn neto dobiti i isplatio 17,5kn neoporezovane dividende.
Ako je ta mlrd kuna takav teret kakvim ga vi opisujete kako onda vrednujete gotovo 3,2 mlrd kn kratkotrajne fin. imovine + novac u banci i blagajni.
A nije zanemarivo ( ili možda opet slučajno je) ni 7,580 mlrd dugotrajne fin. imovine.
Kao što vidite novac i vrijednosni papiri iznose gotovo 10,8 mlrd kn…. ali to i nije nešto jer ipak je ona jedna nekako slađa.
Ima Adris i nešto sitno materijalne imovine, neki hotelčići po ZG, DU i Rovinju, nešto nekretnina Cros-a,
Cromaris.
Naravno ima i knjigovodstveno dosta duga, ali znamo da su uglavnom u pitanju tehničke pričuve u
Cros-u.
Zapravo Adris je u odnosu na kapital jako malo kreditno zadužen. I na kraju ova godina je investicijski gledano zapravo pri kraju, a iduće bi moglo novih 600mil kn dobiti na račun.
Ne znam da li vi uopće razumijete koliko vrijedi Adris. TK je oko 7mlrd kn. Dobro, ovo je zse pa ima svega.
Samo Cros kao firma vrijedi blizu te cifre, a Adris ima 66%. Nešto mi govori i da će iduća dividenda biti veća od ovogodišnje, naravno neoporeziva, što je dodatni gušt kad država škrguće zubima, a nemože ništa.

Dugogodišnji sam dioničar, imam Adrs-p-a

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Pa vi ste sigurno Jeff Bezos kad se tako lako odričete više od milijarde kuna.

Evo dobit Adrisa u ovom trenutku:
21,39 EPS
Neto dobit 345,91 Milijuna

A Adris izgubio preko milijarde, dakle trogodišnju dobit. Meni se čini kad vas čitam da vi uopće ne razumijete što znači izubiti trogodišnju dobit.

Pa svaka vama čast kad se to tek tako baca u vjetar.


Brojke koje su navedene na Mojedionice i u konsolidiranom izvještaju se ne mogu uzimati zdravo za gotovo.
Već si jednom to radio u slučaju Agrokora i čini se da baš ništa nisi naučio.
Tebi bi bilo najpametnije da se okaniš dionica, nije to za svakoga.

Kada proradi park, ako i kada stave u pogon cash koji jos imaju po sadasnjim povratima i ako valuacije na trzistu ostanu kao sada, u nekoj buducnosti mogli bi vrijediti oko 600 kuna po dionici.
Ako se valuacije na ZSE povecaju tada i vise. I ako opet ne bace u vjetar cash koji imaju.
Za sada, po trenutnim valuacijama na ZSE su malo, samo malo, ispod fair vrijednoati. Mr Market je u pravu. Ostalo je sa puno kondicionala. Do sada se nisu pokazali racionalni u upravljanju kapitalom.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ako se povecaju valuacije na zse mogli bi vrijediti i vise os 600 kuna, ali ako se smanje – opet smo na 400 + .

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ovakvim investitorima i dokazano mudrim domoljubima poput najveceg hrvatskog domoljuba Todorica, nikako ne bi trebalo prodati ACI.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close