ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Ja sam krenuo s ulaganjem prije dvije godine i trenutno sam na -0,3% na Adrisu, dakle ne mogu reći da sam zadovoljan s prinosom. Ipak, ne može se reći da adris ne ulaže, zar smo zaboravili HUPZ, ulaganja u Park, Kerumov hotel u Splitu itd. U odnosu na rivp, to izgleda puno konzervativnije i usporenije, ali s ulaganjem u Adris mirno spavam. Evidentno je da će se kroz godinu – dvije dobit udvostručiti ili utrostručiti, a onda vjerojatno slijedi izlistavanje na londonskoj burzi što je i najavljeno te se i po novom menadžmentu vidi da se ide u tom smjeru. To bi mogao biti i labuđi pjev trenutnog predsjednika uprave i njegovo povlačenje u velikom stilu. Možda i proda dio svoj paket ili dio u tom trenutku. Uglavnom, moje je mišljenje: strpljen – spašen. Vjerojatno ima i lukrativnijih prilika trenutno, ali da me neko s puno novaca pita gdje uložiti, nebi me bilo strah preporučiti Adris. Za ostale dionice na zse, nisam siguran.

E, ovo je bolje nego reklama sa svizcem i čokoladom…
[/quote]
Živi bili pa vidjeli.
[/quote]

Ma Adris je ok kao ulaganje, al nije mi jasno da još neko fantazira s pričom oko Londona…
[/quote]
To je moja pretpostavka koja se temelji na izjavi samog predsjednika uprave koji nije neozbiljan čovjek. Svatko bi s tom akcijom krenuo u trenutku kad se krenu ubirat plodovi ulaganja a ne na pola sezone.
Ali, dozvoljavam da sam u krivu. Vrijeme će pokazati.

Očekivano, rezultati su odlični… “Neto dobit ove grupacije iznosi 752 milijuna kuna, što je također rast od 20 posto”… trend dvoznamenkastog rasta svih ključnih pokazatelja se nastavlja

za sad FI su nebitna a da su tri puta bolja a ovi drugi faktori ostali isti cijena bi se vrtila na ovim razinama ,svi turisti će dvoznamenkasto rasti u FI a plutat ce na ovim razinama zbog svega napisanoga

Pitanje za Upravu zašto se ne preuzme preostali dio Croatia osiguranja i s objedinjavanjem turizma u jednu kompaniju može se doći do 1mil kuna dobiti s planiranim otvaranjem hotela park i Marjan. Na upravi je da učini nužne korake koje će dić vrijednost kompanije na brojke poviše 1000kn po dionici živi bili pa vidjeli. još neka akvizicija osiguranja u regiji to bi bio vrh…



na prvu izvjesce izgleda super i to bez hupz sad ga treba malo bolje pregledat ima li kakvih zamki u vec standardnim rezervacijama i otpisima, ali +20% dobiti od prosle godine i prihod +17%

HUPZ je u izvješću.
[/quote]

Hmmm izgleda da je gledajuci bilancu po povecanju imovine ali mi nije jasno zasto nije naveden popis pod Tvrtke subjekata konsolidacije (prema MSFI):

Ignore : renči

http://www.poslovni.hr/hrvatska/sehanovicu-37-milijuna-kuna-neto-346291 u LRH

kaj bi mi na forumu rekli kad bi se toliko isplatilo AV u adrisu i zapravo koliko AV zaradi sveukupno u adrisu dionice/plača

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/ante-vlahovic-ne-smanjujemo-ambicije-u-osam-godina-investirali-smo-7-milijardi-kuna/7981106/

[color=black]Kad bi sve pameti svijeta na pijacu iznijeli svatko bi kupio opet svoju.[/color]

Jako dobri rezultati… pogotovo kada se pogleda perspektiva u turizmu – dovršetak hotela Park, turistički dio Adris grupe raspolaže s 83 posto hotelskih kapaciteta na razini četiri i pet zvjezdica, prisutnost u Rovinju, Zagrebu i Dubrovniku…

ma moš ti imat 100 % porast prihoda i najbolje poslovne rezultate …kad te banda drži u šaci i neda mrdnut ni mm……bote…burza ovoj boleštini od banane ..

Odlukom VTS-a Adris je danas izgubio vise od milijardu kuna koju je posudio Agrokoru, sto je jednako dvogodisnjoj – trogodisnjoj dobiti.

Odnosno svaki dioničar je za ove novce mogao imati dividendu od 70 kuna po dionici.

Adris mora u međunarodnu tužbu.

Em što Adris zasigurno nije toliko “izgubio”, niti su iscrpljeni svi pravni lijekovi… samo polako i smireno.


Odlukom VTS-a Adris je danas izgubio vise od milijardu kuna koju je posudio Agrokoru, sto je jednako dvogodisnjoj – trogodisnjoj dobiti.

Odnosno svaki dioničar je za ove novce mogao imati dividendu od 70 kuna po dionici.

Adris mora u međunarodnu tužbu.

Pa to je sitnica….AV je jos toliko uzeo sam u 10 godina….

New Report

Close