ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zar je i CROS upitan ili je samo "možda" malo manje "ne baš jeftin". Cros ide prema p/e 7, a TK mu je 2,36mlrd. Dakle cijenu od 5500kn pomnožite sa 1,7 i to vam je vrijednost CROS-a, za sada.

Imam Adrs-p-a

Imam Cros-r-a

Pa napisao sam da mi se CROS čini jeftiniji, čak sam razmišljao i o kupnji istoga. Jedino što me muči kod njega (a uglavnom gledam dugoročno) to što je sve manje ljudi u HR (ustvari me to muči kod svega u HR što nije okrenuto izvozu).

***divota je ubacit se u bid kad fondovi igrači prebacuju dionice svojim prijateljima da poberu dividendu… ovom broju 5(i 11) bi bombonjeru poslal da znam koji je 🙂

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Nikada dosadnija skupstina, dvorana puno manje popunjena nego proslih godina, AV dobio neki mlaki iznudeni 0ljesak

Argumentacija AVa je da su na 1 izgubljenu kunu danu Agrokoru zaradili 3 i da je to sve uredu jer da suradnje nije bilo Adrs nebi bio sto danas jest. Takoder napomenuto je da ke 60% toga vec rezervirano u pregovore su isli traziri samo tih 40%

Tvrde da imaju vise nego dovoljno novca na raspolaganju za investicije bez obzira na rasplet oko agrokora. Zalit ce se na VTS na nagodbu a za daljnje korake nisu pricali

AV je dao naznaciti da krecu agresivnije u kupnju hoteka Marjan ove i iduce godine

...

Onda je li usvojena dividenda od 17,5kn i kad je planirana isplata?!


Nikada dosadnija skupstina, dvorana puno manje popunjena nego proslih godina, AV dobio neki mlaki iznudeni 0ljesak

Argumentacija AVa je da su na 1 izgubljenu kunu danu Agrokoru zaradili 3 i da je to sve uredu jer da suradnje nije bilo Adrs nebi bio sto danas jest. Takoder napomenuto je da ke 60% toga vec rezervirano u pregovore su isli traziri samo tih 40%

Tvrde da imaju vise nego dovoljno novca na raspolaganju za investicije bez obzira na rasplet oko agrokora. Zalit ce se na VTS na nagodbu a za daljnje korake nisu pricali

AV je dao naznaciti da krecu agresivnije u kupnju hoteka Marjan ove i iduce godine

Za Marjan je sud odredio prodaju nekretnina tako da kad to prodje vlasnik ce vrlo brzo to realizirat.

Ignore : renči

Usvojena je 20.07 isplata

...

Za Adris je AV tragican lik. Kao i za sve dionicare. Ubio je najmanje 2 godisnje dobiti. Tko zna koliko ce jos ? Ako Adris ne propadne dok se ne smijeni uprava vrijedi se vratiti. Tko zna koliko ce tada vrijediti ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Vidim da su određeni forumaši posvađani sa činjenicama. Izdvojio bih samo jednu važnu činjenicu – U 2017. godini Adrisove tvrtke ostvarile su dvoznamenkasti rast neto dobiti, a, gledajući konsolidirano, rast iznosi 33 posto.

Renchi, jel ove godine bilo predstavnika udruge malih dionichara Adrisa? Moze eksluziva ko’ Andrije Jarka iz dvorischa?

Nije ih bilo na skupstini bas jadno je sve to bilo ocekivao sam da ce se taj trojac od prosle godine ponovno javiti i pozvati AVa na odgovornost no izgleda da se PC odlucio (zasada) povuci Jedan mali dionicar je postavio jedno 6-7 dobrih pitanja i to je bilo to. Nula kritika AVa sve jako mlako samo se skuzilo nezadovoljstvo ljudi time sto je pljesak bio jako jako mlak za razliku od prosle godine kad je aV pokusao napraviit show i kad je dvorana bila prepuna. AV je pokusao s pozornice gestikukirati da se pljrsak pojaca al nije mu pomoglo

Ljudi su ocito nezadovoljni. Gdje sam ja sjedio dosta starijih pretpostavljam bivsih radnika TDRa je diskutiralo o tom kako je Adris izgubio sav novac posuden i kako su se kockali ali kada je dosao red na postavljanje pitanja i upucivanje kritika svi su sutjeli kao da se svi boje AVa

...

***ono što je mene užasnulo na skupštini, doduše nije me opće iznenadilo, je izjava AV u stilu kak nebi bilo rasta Adrisa da nije morao posuđivati lovu Todi… ovo reketarenje ovako ogromne firme je samo još jedan pokazatelj kakva je rak rana cijelog našeg društva bio taj Todorić sa svojim naddržavnim Agrokorom… i ja sam prije pljuckao po AV, međutim sad mu skidam kapu što su mu digli samo mizeran postotak imovine, pogotovo ako gledamo kolikima su digli i preko pola kapitala, a nekima i sav…zato ga podržavam u svim sudskim procesima jer se izborio i za najbolja jamstva, pogotovo na jamnici, koja mu sad nekakvi borgovci(ustvari ekipa financijasa koju koristi sdphdz klika jos od 2000. godine za depiliranje državne imovine) potezom pera ne žele priznati…zbog toga PC nije iskoristio ovo za napad jer je još bolje upoznat sa svime i da je i on bio glavni zavrsilo bi isto ili gore, reket se očito morao plaćati… još me jedna stvar iznenadila, kupnja HUP-a je po meni uvjerljivo najbolji potez u zadnjih 10 godina, a spomenuto je bilo usput ko da govoriš kak si perec kupil u prvoj trafici… i koliko sam uspjel pohvatati neke underground infoe skrivenih dugova nema, sve je čisto…po meni je ovo ostala jedina firma na našoj burzi u koju vrijedi ulagati i očekujem streloviti rast idućih nekoliko godina

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

A taj AV bi konacno mogao i svoju dobro sakrivenu tajnu podijeliti sa javnosti. Tko prizna pola mu ae prasta. 🙂 Sada je ljeto. Tko ide u Istru pitajte Istrijane koja bi to mogla biti cuvana Antina tajna.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close