ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Godišnji prosjek ne pokazuje ništa vezano za efekt Agrokor. Nije bitno koja je cijena bila tada i tada nego se točno u dan vidi na godišnjem grafu da je Agrokor povukao cijelu burzu, a posebno one firme za koje se znalo da su izložene.
Nije se cijena korigirala zbog mini"euforije" nego isključivo zbog frke oko Agrokora.
Po toj logici može se uzeti i trogodišnji prosjek pa bi ispalo da tržište trenutno nagrađuje Adrisov gubitak.
U trenutku kada je Adris probio 500 kn tržište nije znalo da je ugrožena 1mlrd kn tako da ta cijena nije bila ni blizu napuhana.
Dakle Adris je isključivo zbog potcijenjenosti imao razloga biti na 500kn, a sentiment na zse je to samo ubrzao. Pa zamislite da Adris objavi vijest kako će naplatiti npr 80% potraživanja. Da li bi tada trebalo čekati mini euforiju cijele burze ili bi Adrs nastavio svojim putem.
Ja mislim ovo drugo jer u pitanju je matematika, a tržište nju može ignorirati neko vrijeme ali ne dugo.
Kvaka je da Adris svakim danom vrijedi realno sve više iz jednostavnog razloga jer svaki dan donosi novu zaradu udnosno vrijednost. A cijena i tržište su tu da svatko procjeni svoj moment.

Prije vrha krajem veljače prošle godine Crobex je u 12 mjeseci narastao 40%. Ako to nije bar mini euforija ne znam što je. Istovremeno Adris je u istom periodu narastao oko 45%. Znači bio je malo bolji od cijelog tržišta, ali sentiment na tržištu mu je bio glavni pokretač rasta, a ne dolazak na ”fer” cijenu. Da je bio značajno podcijenjen cijena bi mu bila porasla znatno više od tržišta. Sad je sentiment na tržištu negativan i cijena Adrisa je tu gdje je.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Trenutni problem Adrisa je što u zadnje 2 godine “topi” nagomilane zalihe keša koji mnogi toliko spominju kao veliku vrijednost te grupe. Zbrojite samo odljev u Maistru, Cromaris, kupnju HUP-a, Agrokor, dividende, kupnju dionica što daje ~4-4,5 mlrd. KN u 2 godine! Dok s druge strane nema nikakvih značajnijih uplata u maticu još od prodaje TDR-a. Zaista me zanima polugodišnji izvještaj i ne bi me čudilo da je Adris za dodatnih 35% HUP-a podigao kredit.
Ali, mislim da je ovo klasični scenarij koji se spominje u najosnovnijim knjigama gdje citiraju Buffeta i njegov savjet za kupnju dobre kompanije koja je trenutno u lošem stanju. Jer ne treba biti prorok iz Omahe da se zaključi kako će već 2019. biti godina gdje će se konsolidirana čista dobit približiti 100mil.€. Bez duga, bez pozajmica koje zahtjevaju otpis, bez gubitaka na tečajnim razlikama i sa nekretninama vrijednim milijarde kuna.
Imam ADRS, odnedavno čak 35% portfelja.

#Hrvatice&Hrvati#sretanvamdandržavnosti#magdjegodbili[/url]


#Hrvatice&Hrvati#sretanvamdandržavnosti#magdjegodbili[/url]

Bravo Adris! Bravo!

***danas je dividend day, dividendu dobivaju svi kojima budu proknjižene dionice na datum 29.06.

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Gledam da li se isplati imati adris umjesto kombinacije dionica kćeri. Je li netko obavio osnovnu matematiku? Površno, samo redovi veličina i prve znamenke. Izgledalo bi čista arbitraža i to na nečemu likvidnom i transparentom za razliku od sličnih situacija npr. kod grčkih slova, ali muči me razlika između kapitala adrisa oko 9 milijardi i kapitala adrisa u kćerkama oko 5 milijardi. Ovisno u čemu su te ostale 4 milijarde ovisi da li se isplati više imati adris nego li pojedinačna poduzeća. Ima li neki proučavatelj adrisa i njegovih izvješća uvid prije nego li krenem sam tražiti?


***danas je dividend day, dividendu dobivaju svi kojima budu proknjižene dionice na datum 29.06.

Još i sutra imate pravo na dividendu. T+2, dakle 29. i 28.06.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


#Hrvatice&Hrvati#sretanvamdandržavnosti#magdjegodbili[/url]

Svaka čast za ovo! Čak sam im i mail poslao nakon što sam pročitao. Nadam se da će ustrajati.


Gledam da li se isplati imati adris umjesto kombinacije dionica kćeri. Je li netko obavio osnovnu matematiku? Površno, samo redovi veličina i prve znamenke. Izgledalo bi čista arbitraža i to na nečemu likvidnom i transparentom za razliku od sličnih situacija npr. kod grčkih slova, ali muči me razlika između kapitala adrisa oko 9 milijardi i kapitala adrisa u kćerkama oko 5 milijardi. Ovisno u čemu su te ostale 4 milijarde ovisi da li se isplati više imati adris nego li pojedinačna poduzeća. Ima li neki proučavatelj adrisa i njegovih izvješća uvid prije nego li krenem sam tražiti?

Malo sam to gledao nedavno i meni se sve to čini tu negdje i ne baš jeftino. Osim možda CROS, on mi se čini jeftiniji od ostaloga.
Nemam ništa od toga.

boca

-malo sam to gledao

-meni se sve to čini

-osim MOŽDA Cros

-on mi se čini

-nemam ništa od TOGA

Evo nadam se da ste pomogli kolegi

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


boca

-malo sam to gledao

-meni se sve to čini

-osim MOŽDA Cros

-on mi se čini

-nemam ništa od TOGA

Evo nadam se da ste pomogli kolegi

Kolega je tražio “površno” 🙂

Zar je i CROS upitan ili je samo “možda” malo manje “ne baš jeftin”. Cros ide prema p/e 7, a TK mu je 2,36mlrd. Dakle cijenu od 5500kn pomnožite sa 1,7 i to vam je vrijednost CROS-a, za sada.

Imam Adrs-p-a

Imam Cros-r-a

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close