ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dzaba sve, momci, neće cijena dolje. Al, samo udrite, možda bude bolje.

Od ovih zainteresiranih koji su unutra, dosta rasrave je bilo unatrag godine dana – koliko je adris otpisao na ine ovg krdita, meni se cini da su negdje oko 700 milja vec rezervirali, tao nesto je bilo u izvješćima.

Ako je tako, onda je tih 80 milja zapravo već provareno i ispljunuto. Gadna cifra, ali ako je otpisano vec 700 milja kroz recentne rdig, to je podnošljivo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



ROVINJSKOJ TVRTKI U OPASNOSTI IZNOS VEĆI OD DVOGODIŠNJE DOBITI
Adris bi u Agrokorovoj nagodbi mogao izgubiti 800 MILIJUNA KUNA

koliko će tek koštati najbolji svjetski odvjetnici
pritišće vlada ali bogami i adris jer za vrijeme sudovanja rusi ne mogu do većine u agrokoru
bit će burno na skupštini

Adrisu je najbolje s malim dioničarima u zajedničku tužbu, kako bi dokazali vrijednost dionica tvrtki kćeri.
[/quote]
LOL baš…daj više shvati da je vrijednost ” perjanica” 0. to ti se desi kad su dugovi veći od imovine. Ovdje je u igri novac i nikoga niej briga za “perjanice”. Adris želi lovu a ne jamnicu. Ja znam da su na ovom forumu sami CEO i CFO-i koji kuže business i nikad im se ovako nešto ne bi desilo ali pustimo da Adris ovo odradi kako misli da treba. Pa ćemo zbrajati mrtve

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Dzaba sve, momci, neće cijena dolje. Al, samo udrite, možda bude bolje.

Od ovih zainteresiranih koji su unutra, dosta rasrave je bilo unatrag godine dana – koliko je adris otpisao na ine ovg krdita, meni se cini da su negdje oko 700 milja vec rezervirali, tao nesto je bilo u izvješćima.

Ako je tako, onda je tih 80 milja zapravo već provareno i ispljunuto. Gadna cifra, ali ako je otpisano vec 700 milja kroz recentne rdig, to je podnošljivo.

…neće cijena dolje kad AV kupuje u trezor 😀 …ružno je vidjeti da toliko pada pred skupštinu :DD

smiješno je da trezor mora braniti dionicu tobože savršeno vođene firme

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

ponavljam pitanje

KOLIKO JE DO SADA OTPISANO NA IME TOG KREDITA PO ONOME ŠTO SE MOŽE IZVUĆI IZ IZVJEŠĆA – 5500 ILI 600 ILI 700 ILI I VIŠE MILJA. JA KAZEM 700 MILJA

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Adris grupa je po revizorskom izvještaju imala 651 mil. kn rezervacija za Agrokor na izloženost od 1.194 mil. kn.

farmanovca.com

https://www.telegram.hr/price/ova-palaca-u-strogom-centru-zagrebu-upravo-je-prodana-u-misterioznoj-transakciji-velike-su-sanse-da-ce-postati-hotel/

Nakon rata cijela je nekretnina nacionalizirana i uvedena u knjige kao općenarodna imovina. Za vrijeme socijalizma tamo je bila smještena prilično popularna pizzeria Astoria, kod redovitih gostiju prozvana ‘kod Šuvara’, budući da je u prostorijama iznad bilo smješten Republički sekretarijat za prosvjetu, kulturu i fizičku kulturu kojem je na čelu od 1974. do 1982. bio Stipe Šuvar. Ugostiteljski objekti bili su dio Hotelsko ugostiteljskog poduzeća Zagreb. Devedesetih je HUP privatizirao Anđelko Leko, danas jedan od najvećih hrvatskih hotelijera koji je u veljači ove godine prodao većinski udio u svojoj tvrtki HUP Zagreb Adris grupi Ante Vlahovića.


Adris grupa je po revizorskom izvještaju imala 651 mil. kn rezervacija za Agrokor na izloženost od 1.194 mil. kn.

85 posto od 137 milj eeura je ca 850 milja – dakle valja jod dvjesto milja otpisati, bome , nije malo

vlahović je ovdje odigrao najlošiju partiju svog života, baš najlošiju.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ipak su oni većinu toga otpisali a i cijena na burzi je taj gubitak debelo ukalkulirala.800mil.kuna je 49 kuna po dionici.cijena na burzi bi trebala biti 450 kuna plus preuzimanje HUPZ plus dobra sezona.



https://www.glasistre.hr/pula/adris-bi-u-agrokorovoj-nagodbi-mogao-izgubiti-800-milijuna-kuna-564951
Ukupna izloženost Adris Grupe prema Agrokoru je 160 milijuna eura, a čine je dva manja kredita u ukupnom iznosu od 23 milijuna eura koje će kompanija naplatiti u potpunosti, te veći kredit od 137 milijuna eura za koji će naplata biti samo 15 posto, odnosno 28 milijuna eura

dobro je IT preveslao AV
vrijeme je da netko i odgovara za ovakav promašaj jer adris će izgleda izgubiti 800 m kuna


neki izvori govore da je to 180 m eura posuđeno pa me sada više ne čudi zašto slovenci ne daju savare adrisu jer su se dosta opekli i na mercatoru/agrokoru a pitaj boga što mi još ni neznamo.Dok sudovi budu trajali AV će već biti u mirovini i baš ga briga a stvari iz adrisa nikako da isplivaju na površinu.
Sada se u potpunosti dokazuje da je adris skroz netransparentan.
[/quote]
ako je ovo točno: cros naplacuje svojih 170 milja od konzuma i agrokora u 100 tnom iznosu, nema otpisa
str 23
Zadnja izmjena: investimir (21.6.2018. 15:06)
DOKUMENTI U PRIVITKU:
Prilog-4-Tražbine.pdf
onda ne može štimati brojka od 180 m eura za adris


ipak su oni većinu toga otpisali a i cijena na burzi je taj gubitak debelo ukalkulirala.800mil.kuna je 49 kuna po dionici.cijena na burzi bi trebala biti 450 kuna plus preuzimanje HUPZ plus dobra sezona.

Agrokor vec neko vrijeme nije toliko bitan u cijeloj prici s adrisom, bitno je sta Adris moze isporucit operativno s rezultatima ove i sljedecih godina to je trenutno najbitnije, da je adris 2017 imao operativno dobit 500 mil cijena bi sigurno bila na 500 ali nije vec oko 300 (ovo kazem okvirno ovisno kako se izuzmu jednokratne stavke da sad ne ulazim u to) i to je ono zbog cega je najvise tu.Trenutno najvise ovisi koliko ce uspit skupit % Hupz skupe li vise od 80% dionica ce postat atraktivnija, samo ne znam kako vec nisu objavili koliko je skupjeno…evo za ne falit dok sam pisao ovo skupili su dodatnih 35,80% sta znaci sa dosadasnjim 59,28% im daje 94% (u ovo je ukalkulirana opcija kupnje cijelog paketa od leke) ovo je super vijest

Ignore : renči

Kao što sam i pretpostavio ADRS će poklopiti cijeli HUPZ. E ovo je vrhunski posao. Agrokor što bude, nažalost, iako sve je to već u bilanci i cijeni, pogotovo što ispada da CROS ne gubi ništa. Ali to kao što kaže kolega u ovom trenutku treba staviti po strani i gledati ovu i posebno iduću godinu kada se sve konsolidira + Hotel Park.
Sad čekamo neoporezivih 17,5kn…..još 29 dana.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close