ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema ovoj zadnjoj objavi meni Adris ne djeluje da će pokretati tužbe, prije da će pregovarati do zadnje sekunde kako sa Peruškom tako još više sa onima čija je potraživanja osporio.
Također mislim da bi ostali vjerovnici itekako voljeli da Adris prihvati nagodbu te da će još malo popustiti.
Naravno tada bi i Adris također morao smanjiti gas.
A ove priče o pravednosti su priče za malu djecu. Zašto Vlahović uopće pregovara ako nije pravedno?
Da se prihvate njegovi uvjeti za koje i ne znamo kakvi su onda bi vjerojatno ipak bilo pravedno.
Treba njega na skupštini izribati pa neka se dere koliko hoće.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Svi što gube se ljute, to je normalna stvar pa tako i Adris grupa koja je od 180.6 milijuna eura potraživanja vraćeno tek 45.5 (25%), no dobili su 1.4% udjela.

(FOTO) EKSKLUZIVNO! Dnevno.hr prvi donosi detalje Agrokorove nagodbe!

Dodao je kako se ne može govoriti o nepravednosti jer, kako je rekao, Adris je na jednu tražbinu dobio 100 posto povrata. Problem s Adrisom je da su oni u ovom postupku imali nesuglasice s nositeljima obveznica i Adris osporava vlasnicima obveznica njihovo pravo da ostvare svoje vlasničke udjele.
http://www.seebiz.eu/horvat-agrokor-je-najkompliciraniji-ali-i-najhrabriji-proces-restrukturiranja/ar-177325/

Ja bih rekao da je tih 1.4% udjela vlasništva u onih 25 % povrata inače ispada da nitko nije izgubio nego su svi zaradili

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Dodao je kako se ne može govoriti o nepravednosti jer, kako je rekao, Adris je na jednu tražbinu dobio 100 posto povrata. Problem s Adrisom je da su oni u ovom postupku imali nesuglasice s nositeljima obveznica i Adris osporava vlasnicima obveznica njihovo pravo da ostvare svoje vlasničke udjele.
http://www.seebiz.eu/horvat-agrokor-je-najkompliciraniji-ali-i-najhrabriji-proces-restrukturiranja/ar-177325/ [seebiz.eu]

“Sberbanku je od milijardu i 212 milijuna eura koliko je potraživao od Agrokora, vraćeno 632 milijuna eura, dok je ostatak ‘kompenziran’ kraljevskim udjelom u vlasništvu.”

I sad vi recite da ovdje nesto ne stima u clanku se kaze da je vraceno 632mil, a ostatak udjelom u agrokoru koji je 40% po tome stvarno ispada da ce dobit vise nego sta su posudili sad ili novinari krivo to prenose ili je stvarno to tako ?

Ignore : renči


Prema ovoj zadnjoj objavi meni Adris ne djeluje da će pokretati tužbe, prije da će pregovarati do zadnje sekunde kako sa Peruškom tako još više sa onima čija je potraživanja osporio.
Također mislim da bi ostali vjerovnici itekako voljeli da Adris prihvati nagodbu te da će još malo popustiti.
Naravno tada bi i Adris također morao smanjiti gas.
A ove priče o pravednosti su priče za malu djecu. Zašto Vlahović uopće pregovara ako nije pravedno?
Da se prihvate njegovi uvjeti za koje i ne znamo kakvi su onda bi vjerojatno ipak bilo pravedno.
Treba njega na skupštini izribati pa neka se dere koliko hoće.

pravedno znači podjednako za sve , a ne meni kupus tebi meso, u prosjeku sarma. to znači pravedno. ako adris ima otpiso od 80 posto, a nitko drugi nem aotpis od 80 posto, to adris ne smatra pravednim. i zacijelo je u pravu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ako pogledamo Franck ispada da se udio od 1,3% vodi kao povrat od 77%. Novinari sami ne znaju što pišu pa tako kažu da su fin. institucije dobile 0kn ali dobar dio kolača u vlasništvu. Znači ne računa se isti novac 2x, nego se tražbine pretvaraju u udio i tada se računa povrat.
Za slučaj Adris to bi ispalo 1,4% udjela i to je tih 25% povrata. Ako je tako to je jači pušing.
A ukupne tražbine su sad odjednom 180mil€. Pa to nije 1,1 mlrd kn kako se do sada pisalo.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ako pogledamo Franck ispada da se udio od 1,3% vodi kao povrat od 77%. Novinari sami ne znaju što pišu pa tako kažu da su fin. institucije dobile 0kn ali dobar dio kolača u vlasništvu. Znači ne računa se isti novac 2x, nego se tražbine pretvaraju u udio i tada se računa povrat.
Za slučaj Adris to bi ispalo 1,4% udjela i to je tih 25% povrata. Ako je tako to je jači pušing.

1, 3 od čega za franck
1,4 od čega za adris

Koja je baza – 1 ili 1,5 ili 2 ili 3 miljarde eura vrijednosti novog agrokroa.

Dobio si 1,4 posto i to ti je povrat od 25 posto. 1,4 posto čega sam dobio

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Prema ovoj zadnjoj objavi meni Adris ne djeluje da će pokretati tužbe, prije da će pregovarati do zadnje sekunde kako sa Peruškom tako još više sa onima čija je potraživanja osporio.
Također mislim da bi ostali vjerovnici itekako voljeli da Adris prihvati nagodbu te da će još malo popustiti.
Naravno tada bi i Adris također morao smanjiti gas.
A ove priče o pravednosti su priče za malu djecu. Zašto Vlahović uopće pregovara ako nije pravedno?
Da se prihvate njegovi uvjeti za koje i ne znamo kakvi su onda bi vjerojatno ipak bilo pravedno.
Treba njega na skupštini izribati pa neka se dere koliko hoće.

pravedno znači podjednako za sve , a ne meni kupus tebi meso, u prosjeku sarma. to znači pravedno. ako adris ima otpiso od 80 posto, a nitko drugi nem aotpis od 80 posto, to adris ne smatra pravednim. i zacijelo je u pravu
[/quote]

Da, gledam Franck i Adris, kažu igrali su se bankara, ok, ali taj Franck koji je najviše plakao odjednom ima povrat 77%, a Adris 25%, i to izgleda u udjelima.
Pa tako Adris ima 1,4% za tražbine od 180mil€, a Franck 1,3% za tražbine od 37mil€.
Prvo neka Vlahović sazove pressicu i kaže koliko je Adris umočen i je li u ovoj brojci od 180mil€ i CROS.
U svakom slučaju ovo izgleda nakaradno, na osnovu čega Franck ima 77% povrata?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Ako pogledamo Franck ispada da se udio od 1,3% vodi kao povrat od 77%. Novinari sami ne znaju što pišu pa tako kažu da su fin. institucije dobile 0kn ali dobar dio kolača u vlasništvu. Znači ne računa se isti novac 2x, nego se tražbine pretvaraju u udio i tada se računa povrat.
Za slučaj Adris to bi ispalo 1,4% udjela i to je tih 25% povrata. Ako je tako to je jači pušing.

1, 3 od čega za franck
1,4 od čega za adris

Koja je baza – 1 ili 1,5 ili 2 ili 3 miljarde eura vrijednosti novog agrokroa.

Dobio si 1,4 posto i to ti je povrat od 25 posto. 1,4 posto čega sam dobio


sve je nekako mutno Franck ima 600 miljuna tražbina pa ima udio 1,3% a Adris 1,2 milijarde pa udio 1,4

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Ako pogledamo Franck ispada da se udio od 1,3% vodi kao povrat od 77%. Novinari sami ne znaju što pišu pa tako kažu da su fin. institucije dobile 0kn ali dobar dio kolača u vlasništvu. Znači ne računa se isti novac 2x, nego se tražbine pretvaraju u udio i tada se računa povrat.
Za slučaj Adris to bi ispalo 1,4% udjela i to je tih 25% povrata. Ako je tako to je jači pušing.

1, 3 od čega za franck
1,4 od čega za adris

Koja je baza – 1 ili 1,5 ili 2 ili 3 miljarde eura vrijednosti novog agrokroa.

Dobio si 1,4 posto i to ti je povrat od 25 posto. 1,4 posto čega sam dobio

Pa vjerojatno su odredili neku početnu vrijednost novog Agrokora i dobili bazu. Nema druge.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Zato što su Jamnica, Ledo i Konzum insolventni, pa kao ne postoji založno pravo, tj. nosi nulu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close