ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Inače moram reći da osobno ne podržavam ovaj ortački LEX i da je jasno da ovdje glasaju i oni koji su isplaćeni 100%, kao i činjenica da prednost imaju neosigurani vjerovnici u odnosu na osigurane i sve ono što Kolakušić kaže, a čovjek je ipak mjerodavan u odnosu na političare pa i nas koji ovdje pišemo.
Imam ADRS-P-A

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


ljudi slabo čitaju naše portale i novine već one slovenske pa su ne informirani.
danas je lijepo pisalo da su potraživanja adrisa 1,1 milijarda kuna a u pregovorima mu je nuđeno isplata 300mil.kuna u 100% iznosu kao r.vjerovniku i između 18-23% naplate od preostalih 800 mil. kao i 15 mil.eura kroz 5 godina.sada vi izračunajte koliko mu je nuđeno a po meni je to oko 600 mil.kuna.

Vi ocito ne znate racunati. Kako ste dosli do 600 miliona kuna ? I u kojem vremenskom periodu ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Adris ima dobre odvjetnike i dovoljno novca da se upusti i u dugoročno sudovanje. MIslim da će se oni na kraju naplatiti u daleko većem iznosu nego da su pristali na ove uvjete koji su im nuđeni. Njima ne gori pod nogama kao npr. Francku pa da moraju pristati na ucjenu. Osobno pozdravljam ovaj potez Adrisa jer su u pravu da će vrijeme pokazati da ovakva nagodba nije dobra ni za državu.

Novce tj 1,1 milijardu kuna su posudili 2015 godine a povrat od najvise 570 miliona kuna ce biti do 2023 godine.

Status Quo: Roll Over Lay Down

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/postignuta-nagodba-u-agrokoru-objavljujemo-preciznu-vlasnicku-strukturu-novog-agrokora/7500483/

Adris Grupi pripada po EPM modelu 1,4 posto vlasništva u Agrokoru, s tim da je imao dvije vrste potraživanja. Ta kompanija je imala dva kredita u iznosu od 23 milijuna eura koje će naplatiti u potpunosti, ali je za kredit od 137 milijuna eura imala loše kolaterale i tu je naplata samo 15 posto, odnosno 28 milijuna eura

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

ako su dobili 1,45% u novom Agrokoru i ako je isti procijenjen na 2.6 milijardi eura to je 270 mil.kuna onda
će valjda onih 300 mil.kuna od100% isplate dobiti u gotovini i to je onda 570mil.kuna.
novce su posudili 2013g. uz 10% kamata pa se i tu nakupilo skoro još toliko.


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/postignuta-nagodba-u-agrokoru-objavljujemo-preciznu-vlasnicku-strukturu-novog-agrokora/7500483/

Adris Grupi pripada po EPM modelu 1,4 posto vlasništva u Agrokoru, s tim da je imao dvije vrste potraživanja. Ta kompanija je imala dva kredita u iznosu od 23 milijuna eura koje će naplatiti u potpunosti, ali je za kredit od 137 milijuna eura imala loše kolaterale i tu je naplata samo 15 posto, odnosno 28 milijuna eura

Koliko razumin adris uz 1.4% udjela dobiva i naplatu 52 mil eura ako sam to dobro svatio iz ovog clanka mislim da jesam ako je tako onda ako racunaju EBITDA za 17 poduzeca 288mil eura 2021, te s obzirom da se vec prije spominjalo da je procijenjena vrijednost agrokora izmedju 1.8mlrd i 3.8 mlrd te da uzmemo neku sredinu 2.8 mlrd onda tih 1.4% ispada 39 mil eura neka vrijednost u dionicama sta bi znacilo sve skupa 91 mil eura na posudjenih 160 mil sta je u pocetnoj fazi postotak od nekih 57 % povrata.Vidi li netko sta krivo u ovom svacanju ?

Ignore : renči

johnny_w
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/postignuta-nagodba-u-agrokoru-objavljujemo-preciznu-vlasnicku-strukturu-novog-agrokora/7500483/ [novac.jutarnji.hr]

Adris Grupi pripada po EPM modelu 1,4 posto vlasništva u Agrokoru, s tim da je imao dvije vrste potraživanja. Ta kompanija je imala dva kredita u iznosu od 23 milijuna eura koje će naplatiti u potpunosti, ali je za kredit od 137 milijuna eura imala loše kolaterale i tu je naplata samo 15 posto, odnosno 28 milijuna eura

Koliko razumin adris uz 1.4% udjela dobiva i naplatu 52 mil eura ako sam to dobro svatio iz ovog clanka mislim da jesam ako je tako onda ako racunaju EBITDA za 17 poduzeca 288mil eura 2021, te s obzirom da se vec prije spominjalo da je procijenjena vrijednost agrokora izmedju 1.8mlrd i 3.8 mlrd te da uzmemo neku sredinu 2.8 mlrd onda tih 1.4% ispada 39 mil eura neka vrijednost u dionicama sta bi znacilo sve skupa 91 mil eura na posudjenih 160 mil sta je u pocetnoj fazi postotak od nekih 57 % povrata.Vidi li netko sta krivo u ovom svacanju ?

Mislim da račun ne valja – kad se kaze povrat od x posto, to znaci povrat kroz sve vrste namire – novac, vlasnistvo, itd. jer inace kako objasniti da sberbank potrazuje

Sberbank, uvjerljivo najveći kreditor Agrokora, očekuje se da je najveći pojedinačni vlasnik novog koncerna: za 1,2 mlrd. eura tražbina ostvaruje stopu povrata od 52% ili 632 mil. eura, dok mu udio u vlasništvu iznosi 39,2%.

Po vasem racunu, sberbank dobiva
1. Povrat od 52 posto od 1,2 miljarde trazbina tj. ca 632 milje eura
2. Udio u novm agrokoru od ca 40 psoto. Ako uzmemo kao vi srednju vrijednost od 2,8 mijarde , onda sberbank dobiva 40 psoto toga ili ti 1, 12 milijarde

I SAD SBERBANK POTRAZUJE 1, 2 MILJARDE EURA, A IZ NAGODBE DOBIJE 632 MILJE U KESU I JOS 1, 1 MILJARDE U VLASNISTVU – DAKLE CA 1, 7 MILJARDE

kAKO MOZES POTRAZIVATI 1, 2 MILJARDE , A IZ NAGODBE IZACI SA 1, 7 MILJARD. TU NESTO NE STIMAS

meni se cini da ce adris od tih miljardu kuna naplatiti uvrh glave 20 posto, a 800 milja ode u vjetar. pouka za ubuduce – ne moze nitko u ime drustva da ikome bez ododbrenja skuptine da pozajmicu vecu od 1 milj ekuna na duze od 1 godine.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

sada sam pročitao taj tekst u jutarnjem (i oni mijenjaju te cifre tamo da više nitko ne zna što ni koliko)i ispada da je adris posudio 183 mil.eura a da će dobiti 94 što je oko50% ali isto tako ispada da je godišnje brao kamate oko 18,3mil.eura ili 135mil.kuna.kada 4-5 godina bereš tolike kamate onda se nakupi toga.

ajmo uzeti minimalnu vriejdnsot od 1,8 miljarde, mozda je to referentna točka koristena u nagodbi

1. 1. Povrat od 52 posto od 1,2 miljarde trazbina tj. ca 632 milje eura
2. Udio u novm agrokoru od ca 40 psoto. Ako uzmemo sad tu min vrijesnost od 1,8 milj , to izade = 720 milja

632 plus 720 = 1352 milje

OPET NE VALJA – 1372 MILJE EURA JE OPET VIŠE NEGO ŠTO SBER UOPĆE POTRAŽUJE, DAKLE NEĆE BITI DA IDE KEŠ U POSOTKU 52 PSOTO PLUS UDIO OD 40 PSOTO, SVE MI SE ČINI DA UKUPNO SBER NAPLACUJE U SVIM VIDOVIMA 52 PSOTO – KES, UDIO ITD

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne znam kako bih trebao gledat vrijednost agrokora tu se zna koliko ce tko dobit posto u agrokoru, a oni su sami procijenili vrijednost imovine od 1.8 do 3.8 mlrd

http://www.agrokor.hr/hr/vijesti/procijenjena-vrijednost-raspoloziva-za-raspodjelu-vjerovnicima-agrokora-krece-se-u-rasponu-od-1-8-do-3-8-milijardi-eura/

S druge strane kako mogu uzest u obzir koliko ce tko dobit otpisa ako nigdi nije naglasena koliko se racuna vrijednost agrokora jedino sta postoji to je ova gore procijenjena vrijednost onda su morali racunat opis od do u zavisnosti koji broj uzmu za vrijednost agrokora znaci nikako se ne moze uzest vrijednost otpisa ako se ne zna koja je tocna vrijednost agrokora meni se ovo i dalje cini lov u mutnom.Jedino za onaj povrat u novcu mogu tocno rec koliko ce tko dobit vrijendosti.

Ignore : renči

Mislim da mnoge ovdje zbunjuje matematika iz jednostavnog razloga što zaboravljaju da samim zakonom starom Agrokoru ostaju dugovi, a novom se pridodaje kapital iz starog + kapital ostalih dioničara.
Npr ledo je po LEX-u sada u 100%tnom vlasništvu novog Agrokora i to bez dugova i jamstava. Prije je znamo bio ispod 50%.
Tako je sa svim todex firmama unutar RH. Dakle direktni financijski otpisi su kakvi jesu ali vrijednost u kapitalu je veća za razliku postotka koji prije nije bio u vlasništvu Agrokora.

Dakle LEX kaže stari Agrokor je vrijedio 0kn, a novi očišćen od dugova i 100%tnim udjelom u todexu vrijedi toliko i toliko, a nakon restrukturiranja moguće i puno više. I tu se krije mogući budući povrat prvenstveno za financijske vjerovnike pa tako i za Adris.

Dakle Adris da prihvati što mu se nudi najmanje dolazi na poziciju koju je već rezervirao.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close