ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tocno je da dionice u kolateralima vrijede nula prema radnoj verziji, ali evo nesto se vrti i na kraju ce se neki dogovor vjerovatno postici.
Sad je stvar pukla i materijala za tuzbe ima sigurno, iako su ishodi neizvjesni.
Adrisovi kolaterali jesu slabiji od Franckovih, ako je tocno to za Roto, ali je on mnogo veca firma i kasnije mnogo veci potencijalni problem. Zato mu situacija u konacnici vjerovatno nije losija.
Nemam Adris, prekasno mi je usao u fokus, a i cini mi se da je ulagati u tu dionicu ispod milijun kuna besmisleno. To je banka, kaze kolega ante.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ispravak – Roto je jamac za roll up kredit.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

veli ljubo da je bilo netransparentno a što je adris transparentan po ovome bi i AV trebao podnijeti ostavku
ali ima pravilnik po kojemu ga nitko ne može smjeniti na skupštini
https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/jurcic-dalic-je-radila-u-dobroj-volji-ali-netransparentno/


veli ljubo da je bilo netransparentno a što je adris transparentan po ovome bi i AV trebao podnijeti ostavku
ali ima pravilnik po kojemu ga nitko ne može smjeniti na skupštini
https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/jurcic-dalic-je-radila-u-dobroj-volji-ali-netransparentno/

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/perusko-ne-pomaze-nam-psihoza-koja-se-stvara-u-javnosti-nagodba-je-u-finisu-foto-20180515
OKRUŽIO SE BANKARIMA
Peruško: Nagodbu u Agrokoru ometa psihoza u javnosti, ali i ‘taktička’ osporavanja

‘Predstavnici vjerovničkog vijeća rade na dovršetku teksta nagodbe, koji će se objaviti svim vjerovnicima sljedećeg tjedna. Koristimo ovu priliku da se predstavnici vjerovnika obrate javnosti slijedom svih događaja. Tu su Marica Vidaković, Pavo Mišković iz Zabe, Dijana Nikolova iz VTB i Sergej Volk iz Sberbanka’, rekao je Peruško.

‘Kreditori Agrokora su posudili velik novac. Fokusirani smo smo na nagodbu koja će biti fer za sve vjerovnike. Privremeno vjerovničko vijeće predstavlja sve vjerovnike i vjerovnici plaćaju sve troškove savjetnika. Troškovi su visoki, ali su i potrebni da se završi ovaj proces’, rekao je predstavnik Knighthead fonda.

Novine izgleda strogo paze da se nigdje ne spomene Adris. Zašto?

Ne vidim poveznicu između dva spomenuta slučaja?

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/adris-grupa-dovrsava-preuzimanje-hup-a-zagreb-manjinskim-dionicarima-3969-kuna-po-dionici/7358733/
U ukupnu cijenu preuzimanja ‘HUP’-a Zagreb za ‘Adris’, valja dodati i 30 milijuna eura koliko se rovinjska grupa obvezala platiti Anđelku Leki za opciju kupnju preostalih 22,21 posto vlasništva u ‘Expertusu’. Ako svi dioničari ‘HUP’-a iskoriste priliku koju im je ponudio ‘Adris’, preuzimanje kompletnog vlasništva u ‘HUP’-u novog vlasnika moglo bi koštati oko milijarde i 800 milijuna kuna.
Cijena otkupa, međutim, i priliči važnosti transakcije jer je riječ o stvaranju najveće hotelske grupacije u zemlji. U ponudi dioničarima ‘HUP’-a, ‘Adris’ navodi kako će nastaviti s suradnjom koju ‘HUP’ ima s najvećim hotelskim lancem na svijetu, ‘Marriott Internationalom’, kroz najam franšize za zagrebački ‘Westin’ te ‘Sheraton’ hotele u Zagrebu i u Dubrovniku.
Rovinjska grupa najavljuje da će suradnju s ‘Marriottom’ pokušati produbiti kroz daljnja ulaganja u ‘Westin’ i ‘Sheraton’ koja će, najavljuje ‘Adris’, biti razmotrena. U hotelima u Zagrebu i Dubrovniku ‘HUP’ ima dvije tisuće kreveta, a 79 posto smještaja im je s četiri ili pet zvjezdica.
U javnoj ponudi ‘Adrisa’ ističe se i da će preuzimanjem ‘HUP’-a rovinjska grupa zapošljavati 6000 radnika

https://teletekst.hrt.hr/?str=215-01

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kupovina HUPZ je vrhunska akvizicija rastuće firme odnosno biznisa ( turizam u Zg i Du 4 i 5*). Cijena kažeš suluda, možeš li pobliže objasniti?
Agrokor Anti na dušu, čekamo ishod, penali BAT-u ako možeš neku potvrdu.
Sobe po Rovinju će te iznenaditi (Hotel Park) i to uvjeren sam jako. Ebitda će biti pokazatelj.
Cros ne spominješ, pa ni Cromaris, pa ni 1mlrd ukupnih financijskih investicija, ni rastuću dividendu.
Ante što stariji to više mora voditi računa o dioničarima jer bi lako mogao umjesto lovca postati lovina.
Zato dividenda ide preko 20, budi siguran.

Inače dionica je za jače portfelje, nije za dnevnu, mjesečnu pa ni godišnju upotrebu.

Imam Adrs-p-a

Ovo je za oreskovic1, vidim da je obrisan.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

U javnoj ponudi 'Adrisa' ističe se i da će preuzimanjem 'HUP'-a rovinjska grupa zapošljavati 6000 radnika

Čestitamo. Prvi uvjet za “Lex Adris” je ispunjen. Sad još da nakupi milijardu eura duga pa će imati sve uvjete za asimilaciju grupe Borg. 😂😄

https://ack42.deviantart.com/art/Smiley-Borg-83354411

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Napisao sam 1mlrd ukupnih financijskih investicija. Riječ je o 1mlrd€, od čega 5mlrd državnih obveznica.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kasno je, znači od čega je 5mlrd kn državnih obveznica.

Ne znam zašto Adrs ne kupuje Cros preko burze do neke cijene pa makar skupio 0,5%. Time bi poslao jasnu poruku da je spreman povećati udio na neefikasnom tržištu koje podcjenjuje vrijednost Cros-a.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Mislim da tržište neće dugo moći ignorirati Cros pri ovoj cijeni, pogotovo što bvps ubrzano raste. Znam da nema dividende za r-a ali svejedno u pitanju je čista vrijednost koju će Adris prije ili kasnije platiti. P/E za
r-a trenutno iznosi 8,08, a po trendu brzo će na 7. Evo jedne dionice koja je po meni van fokusa, a radi se o ozbiljnoj firmi pa se može reći da je jedna od rijetkih prilika na zse. Ipak se uvijek nešto nađe.

Imam Cros-r-a

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close